Skocz do zawartości

gs 500 vs. xj 600 diversion


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie wlasnie pytanko czy są zauważalne różnice w użytkowaniu yamahy xj600 diversion i suzuki gs500e. Który z tych motocykli jest lepszy pod względem przyspieszenia, dynamiki, komfortu i kosztów użytkowania.

Z góry dzieki za opowiedzi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie porównać: raczej nie znajdziesz użytkownika, który ujeżdżałby OBIE maszyny i miał porównanie

xj jest nieco większa gabarytowo, cztery cylinderki, 100ccm pojemności na plus i kilka koników. tyle danych możesz wyczytać. dwa cylindry w gs to o tyle tańcze serwisy. spalanie porównywalne, koszty zakupu również. jeśli chodzi o xj600s (bo n-ka nie ma nazwy własnej diversion...), to różnicą jest owiewka, której brakuje gs-owi, co będzie zauważalne przy jeździe z v>110kmh

innymi słowy: jest to pytanie z gatunku "kogo bardziej kochasz, mamusię czy tatusia?"

 

BTW na temat obu motocykli znajdziesz na necie mnóstwo wystukanych literek. google.pl i jazda...

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znajdzie sie chociaz jeden motocyklista który mial przesiadke np z gs-a na xj-ke. Szczerze to bardziej mi sie podoba yamaha i jakos cos mnie do niej ciągnie. Tylko nie chce sie sugerowac wygladem czy też ceną. Chcę byc zadowolony. heeelp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W archiwum znajdziesz sporo o gs 500, a o xj też coś jest. Ja bym brał XJ600. Moto większe, lepsze osiągi i myślę, że tak szybko jak GS Ci się nie znudzi.

 

pozdrawiam

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie np o kawasaki ER-5 ??? Tez wydaje sie byc fajnym motorkiem.

Przeczytaj poniższy tekst o GS500E i ER5, dodaj do tego to, co dowiedziałeś się o XJ i będziesz miał komplet :) Pozostaje wybrać i kupić :)

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426...26,1910894.html

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki ER-5 był niegdyś często porównywalny z Gs-em bo to podobne maszynki.Tu masz porównanie: http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426...26,1910894.html. Xj jest większa i dużo wygodniejsza - najlepiej nadaje się do turystyki. Wygodna kanapa, duża owiewka i troszkę więcej koników. Jeżdżę gsem i nie narzekam, ale wybrałbym xj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również doradzam XJ. miałem okazje chwilke przejechać GSem i stwierdziłem, ze faktycznie jest dość malym motocyklem. za kierownicą XJ siedzisz wygodnie i pewnie. jedyne na co narzekam w swojej to kiepściuchny przedni hebel, także jak mogę coś doradzić to celuj w sprzęty już z dwoma tarczami z przodu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ogromnego sentymentu, jakim darzę firmę Suzuki, z tych dwóch motocykli chyba wybrałbym XJ 600 (ale koniecznie w wersji S, wyposażonej w półowiewkę) ze względu na nieco większą moc i lepszą(?) przydatność do turystyki.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...