Skocz do zawartości

Patenty na odkrecanie zniszczonych srubek


Piotrek_eM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytaty niestety nadal nie działają :icon_rolleyes:

 

Te dwunastokątne chyba będę gdzieś miał... Więc spróbuję. Ural masz rację, teraz dopiero pomyślałem :banghead: Gdzie numer większy imbus.

 

Kempin, na razie wypróbuję najmniej kolizyjne rozwiązania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostszych narzędzi - znajdź śrubokręt płaski, którego końcówka jest tak z 0,5-1mm szersza niż przekątna tego oczka w śrubie, wbij młotkiem, potem jedną ręką dociskasz śrubokręt do śruby, a drugą łapiesz go (w zależności od konstrukcji) za rączkę lub za trzpień gdzieś po środku jakąś żabką, z czego rączka może nie wytrzymać :D i kręcisz. Parę sztuk tak odkręciłem, szczególnie dobra jest taka żabka z zatrzaskiem - jak ściśnie to "wgryzie" się w śrubola i nie ucieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

... :buttrock: kupić imbus o rozmiar większy , oszlifować pod kątem do rozmiaru mniejszego (pod kątem około 45 stopni), wbić nastepnie w miejsce wyrobionego imbusa , nastepnie odkręcić... :crossy: ... :clap:

 

.... :eek: oczywiście nie widać tutaj i nie odajesz głebokości śruby imbusowej , przyt tzw płaskim imbusie pozostaje jedynie rozwiercić śrubę imbusową a nastepnie po zdjęciu elementu odkręcenie jej ( np tzw żabką lub zwykłym kombinerkami ( osobiście uważam że najlepszy jest zacisk samoblokujący))... :icon_mrgreen:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torxy mam, całe szczęście ;) Dzisiaj już nie dam rady, ale jutro będę próbował. W międzyczasie dziękuję za zainteresowanie :flesje:

 

Odkręcona. Daliśmy radę torxem - wbiliśmy większy i poszło, ale była tak do*ebana, że mieliśmy obawy czy na pewno się uda... :banghead:

 

:notworthy: :clap: :buttrock: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś dał wcześniej znać to pewnie, a tak to już mam rozpiskę do końca roku :biggrin:

--

co do samych śrub to ja właśnie tak rozwiercałem śruby w półce górnej i raz w goleniu kumplowi - poszło cacy, ale na torxa nie wpadłem.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...