Skocz do zawartości

kranik????


piotrdw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś mi wytłumaczy jak działa kranik w motocyklu kawasaki? Moze to głupie ale według mnie na otwartym kraniku (pozycja ON) paliwo nie leci ze zbiornika a jednak silnik pracuje. Nie wiem co oznacza pozycja PRI (w tej pozycji paliwo jest przepuszczane) i nie wiem co to jest pozycja RES (pewnie rezerwa?) jednak w tej pozycji (RES) paliwo też nie wypływa ze zabiornika. NIE WIEM o co w tym wszystkim chodzi? może mam po prostu zatkany kranik w jakiejś pozycji? Proszę o pomoc. Z góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ani sie waz zostawiac kranika na PRI.

Ja tak zostawilem (bezwiednie) i dzieki temu mialem 7 litrow mieszanki paliwowo-olejowej po zimie w skrzyni biegow.

ON i RES dzialaja tylko jak jest podcisnienie wytwarzane przez silnik. W kraniku jest membranka, ktora zamyka przeplyw paliwa, jak gasisz moto.

PRI uzywa sie tylko do zalania gaznikow np. po zimowym zastoju.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Pri" i "Res" jak ktoś mi ładnie wytłumaczył to 2 rurki idące do baku. "On"-krótsza i "Res" dłuższa. Gdy jeździsz na krótszej i silnik gaśnie bo jest niski poziom paliwa w zbiorniku wtedy dajesz na "pri"-zalewają się gaźniki i za chwile wrzucasz na "res"tj.dłuższą rurke i jedziesz zatankować! No, to tak na chłopski rozum:mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Nie trzeba dawac na pri. Jak dasz na res gdy na on skonczy sie paliwo, to powinno samo splynac do gaznikow. Pod warunkiem, ze jeszcze sie toczysz i tloki pracuja napedzane kolami :P.

A jesli sie nie toczysz, to krecac rozrusznikiem tez w sumie powinno zassac paliwo...

 

Jesli moto w ogole nie chodzi na res, to widze dwie mozliwosci:

- zatkany przewod paliwowy rezerwy

- zamienione wezyki i na ON wyjezdzasz paliwo do zera :banghead:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie w moim gpz 500 na kraniku sa takie napisy "off" "on" "res" wiec troche inne ale sam wymyslilem (nie wiem czy dobrze) :roll: : "off"- do zalewania gazników on"- paliwo płynie przy dzialającym silniku no i "res" sie nie zmienia

A może te inne napisy są dlatego ze jest to wersja USA ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Na moj gust tak masz, bo nie masz podcisnieniowego kranika. Czyli na off zamykasz przeplyw paliwa, a na On i RES masz ciagle zasilanie paliwem, niezaleznie czy silnik pracuje czy nie. Czyli wychodzilo by na to, ze po kazdej jezdzie powinienes zamykac kranik na off..

Jesli sie myle, to prosze o sprostowanie :banghead:.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja w cb500 mam tak samo jak kiler te 3 pozycje ale na off paliwo nie leci a kranik jest chyba podciśnieniowy jak się nie myle to gdzie jest te pri :roll:

ps. casły czas mam na on paliwo mi jeszcze nieuciekło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rozne sa kraniki ... jak jest off- to wiadomo jest zamkniete- niewazne czy kranik podcisnieniowy czy nie, dalej PRI - staly przeplyw- sluzy do zalewania gaznikow bez pomocy podcisnienia, w kranikach podcisnieniowych pozycja ON i RES musi dzialac po prawidlowym podlaczeniu wezyka podcisnieniowego. Jak nie dziala znaczy ze cos nie tak z podlaczeniem lub membrana- lub zabrudzony kranik. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na off leci paliwo to kranik jest zepsuty i trzeba go naprawic . wymienic.

Kranik z pozycjami Off, ON to kranik normalny, z pozycja PRI zawsze podcisnieniowy.

Och dobrze Janku ze masz pare odpowiadac ciagle na te same pytania...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...