Skocz do zawartości

MGH - kiedy wyjazd do Modlina?


Hubert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wyjazd udał się chociaż zimno było. ponadto pobity został rekord świata w podawaniu kotleta schabowego w pewnej knajpie gdzieśmy popasali (ja nie moge sobie przypomnieć gdzie to było ogiejojecośtam:D). zamek w ciechanowie to fajna ruinka ale bez klimatu, co innego dworek krasickiego (tego od nieboskiej) w ogiejojecośtam tam wyraźnie unosił się klimat romantyczny. wedle słów przeuroczej, aczkolwiek przypadkowej, przewodniczki facet miał odpowiedni stosnek do kobiet. wyszedł za najbogatszą kochał się w najpopularniejszej, wzdychał do siostry najbogatszej, a kiedy zniedołężniał zakochał się w swej piekunce... żonie. miłość ta trwała tylko roczek bo kochaś wyciągnął kopyta, jednakże jak go w zaświatach spytają: a żonę kochałeś?? odpowie szczerze - kochałem!!

powrót był szybszy niż dojazd.to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtą stronę było zimno jak skurczybyk, na miejscu rozgrzało nas poznawanie polskiej historii i kultury, a najfajniejsze było to, że poznałam kolejnych forumowiczów :D dzięki za wspólny wypad,

co będzie następne, Hubercie ?

pozdr,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle słów przeuroczej, aczkolwiek przypadkowej, przewodniczki

 

zadnej przypadkowej tylko mojej ukochanej :D przywiozlem ze soba prawdziwe ciało pedagogiczne. :D

dziekuje wszystkim za mile spedzony czas i czekamy na kolejny wyjazd.

z ta restauracja parkowa to niezle jaja. bysmy tak na was czekali i czekali - chyba szczura musieli zabic na szybko bo nie bylo nic w kuchni. :P

dziekujemy Babie Jadze za pozyczenie spodenek - twoje tlumiki rzadza!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno, nie zimno i tak Wam zazdroszczę :| Gratuluję inauguracji MGH, będzie OK!

Swoje konie odebrałem ledwie w środę, pierwsze kmy już za sobą :D , oporządzę się jeszcze z "robotą" i zacznę na poważnie traktować sezon :D

Zachęcam też do przymiarek na sierpniowe MRU!

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na oficjalne podsumowanie :)

Ruszyliśmy o 11.15 spod Boldoru. Było nas dziewięcioro na ośmiu maszynach. Ciepło nie było, ale z mrozem to też lekka przesada. W każdym bądź razie z polarem pod kurtką i śliniaczkiem nie zmarzłem.

Babajaga na swojej miotle tak dała czadu, że myślałem, ża za nią nie wyrobię. :) Pojechaliśmy sobie spokojnie na Legionowo, potem na rondzie w Zegrzu skręciliśmy na Wieliszew. Przez Dębe, Nasielsk, Nowe Miasto i Ojrzeń dojechaliśmy do Ciechanowa. Prędkość podróżna 100 km/h. Po drodze obserwowaliśmy nadwyraz zastanawiającą reakcję (chyba na nasz widok) pasażera jadącego przed nami poldolota, który, wychyliwszy się przed boczną tylną szybę, począł dawać nam jakieś niezrozumiałe znaki.

Z tym, że zamek nie ma klimatu, chyba się nie zgodzę. Mury nieźle zachowane, choć wystawy wewnątrz wież generalnie, odzwierciedlają stan naszego muzealnictwa (sporo tu jeszcze przed nami). Porównanie go z pałacykiem w Opioniogórze (muzeum romantyzmu, pałacyk w stylu neogotyckim położony w parku o założeniu angielskim, należący do Zygmunta Krasińskiego) nie wydaje się właściwe, gdyż jest to tak, jakby porównywać bunkry linii Maginot'a z Łazienkami Królewskimi. Zupełnie inny charakter budowli.

Gdy część z nas czekała na kotleta, który w tym czasie chyba jeszcze spokojnie pasł się na łące, ja i Yogi, który musiał wcześniej wracać, ruszylismy z powrotem do Warszawy. Chcielismy jechać tą samą drogą, ale w Ojrzeniu przegapiłem zjazd na Nasielsk i polecieliśmy przez Płońsk, a potem trasą gdańską. Na rozjeździe Wisłostrada/Marymoncka rozdzieliliśmy się (no dobra, Yogi mi się urwał zaraz za Łomiankami :))

Następny wypad planowany jest za dwa tygodnie, w niedzielę 24 kwietnia. Mam nadzieję, że tym razem Modlin nam wypali. ;)

Dziękuję wszystkim, którym chciało się ruszyć z domów i pojechać zobaczyć zameczek, za miłe towarzystwo.

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...