Skocz do zawartości

Akumulator rozruchowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie chcialem kupic akumulator Exide 12N12A-4A-1 gdyz taki akumulator poleca producent, a w sklepie sprzedawca zaproponowal mi Exide EB12A-a, mowiac ze to jest akumulator rozruchowy i bedzie pasowal do mojego motocykla i w dodatku bedzie lepszy. Wymiary sa takie same. Czym sie rozni akumulator rozruchowy od zwyklego? Oplaca sie brac ten rozruchowy? ( roznica w cenie okolo 20 zl, tzn rozruchowy jest drozszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres tego sklepu gdzie chcą Ci sprzedać akumulator rozruchowy.

A ile chcą za akumulator do jazdy?

Podajesz typ akumulatora o zwiekszonym prądzie rozruchowym, a to jest drobna różnica.

Motocykle typu Suzuki GR650 Tempter lub Kawasaki Z 750B wymagają tego typu akumulatora lecz Twój może mieć typową baterię.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep Moto -Styl

ul targowa 7 Warszawa,

akumulatora Exide 12N12A-4A-1 nie mieli a za ten rozruchowy chcieli 80zl.

Facet tak zachwalal ze w koncu sie zdecydowalem i kupilem go ( pomyslalem tez drozszy = lepszy). Dobrze zrobilem? Chyba nie powinno to wplynac negatywnie na moje moto, jak juz to raczej na plus? Czy moze sie myle?

paremetry obu akumulatorow

12N12A-4A-1

136x82x162

L+

Ah 12

A (EN) 113

 

 

EB12A-A

135x81x161

L+

Ah 12

A (EN) 170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep Moto -Styl

ul targowa 7 Warszawa' date='

akumulatora Exide 12N12A-4A-1 nie mieli a za ten rozruchowy chcieli 80zl.

Facet tak zachwalal ze w koncu sie zdecydowalem i kupilem go ( pomyslalem tez drozszy = lepszy). Dobrze zrobilem? Chyba nie powinno to wplynac negatywnie na moje moto, jak juz to raczej na plus? Czy moze sie myle?

paremetry obu akumulatorow

12N12A-4A-1

136x82x162

L+

Ah 12

A (EN) 113

 

 

EB12A-A

135x81x161

L+

Ah 12

A (EN) 170[/quote']

te wartości po A (EN) mówią jaki prąd może podczas rozruchu zostać pobrany z akumulatora. Im wartość wieksza tym trudniejszy rozruch może wytrzymać akumulator. W tym przypadku 170A jest lepszy od 113A.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akumulator nie zaszkodzi tylko dziwna jest postawa sprzedającego ktury nie mając potrzebnego typowego akumulatora sprzedał inny bo mu akurat zalegał na magazynie.

Ale nic mnie już nie zdziwi w tym mieście gdzie przed wojną sprzedawali kolumnę Zygmunta, most Kierbedzia i inne.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...