Skocz do zawartości

Cos nie halo, tylko z czym?


damios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zimie wyciagnelem swoja DR z garazu. Najpierw pchnelem go kilka razy. Sprawdzilem iskre- ok. Aku rozladowany, wiec podpielem kablami do samochodu. Krecilem ze 3 min z przerwami i nic. Moj brat zastosowal patent z prysnieciem brisa do puszki z filtrem powietrza i od razu zaskoczyl. Potem juz chodzil. Nie wiem w czym jest problem :roll: . Przypuszczam ze cos z gaznikiem, tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj brat zastosowal patent z prysnieciem brisa do puszki z filtrem powietrza i od razu zaskoczyl.

Hmm czego to polak nie wymyśli... :roll:

Twoja usterka to brak paliwa w gaźniku.

Po odpaneniu wytworzyło się odpowiednie podciśnienie w krućcu ssącym które zaciągneło paliwo.Teraz już Ci pewnie będzie odpalał. Na nowy sezon warto wymienić świecę na nową, o oleju to nie wspominam bo to oczywiste.

A jeszcze jedno motocykla się nie pcha bo można spalić instalację elektryczną.

Pozdrawiam :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze panowie że nie mam tej wiadomości popartej konkretami...

Przeczytałem to w jakiejś książce od mechaniki w szkole, była tam mowa o uszkodzeniu regulatora napięcia w momencie "zaskoczenia" silnika.Pozdrawiam :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podlacze ze swoim pytaniem.

 

Kazdy radzi, ze nowy sezon zaczynac na nowych swiecach. Ale jak to sie ma do obecnych temperatur? W moim przypadku (GSX600F) moto podczas miejskich przejazdow potrafi nie dogrzac sie dobrze i z uplywem kilku tygodni zasyfic swiece. I teraz mam dylemat: rozumiem, ze na wizyte w serwisie, strojenie i czyszczenie gaznikow wezme nowe swiece, ale czy potem jednak nie podmienic ich jeszcze na zeszloroczne, do czasu az zrobi sie jednak troche cieplej?

W sumie jak przypomne sobie, ze za 1szt dalem 40zl (CR9EK) to mnie ciarki przechodza jak pomysle sobie,ze beda sie tak bez potrzeby syfic.

 

A swoja droga to chyba wszystkie maszyny po zimowym staniu wymagaja nieco zabiegow zanim zechca zapalic. Na moja Suzi nawet kranik w pozycji PRI nie zrobil wiekszego wrazenia, a zaskoczyla dopiero po "recznym" podaniu jej paliwa w gaznik.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przeskoczeniach paska rozrzadu slyszalem w 4oo' date=' ale uszkodzenie elektryki w moto? ciekawe, dales mi do myslenia Klapek :D[/quote']

No to teraz "nasi" elektrycy wykarzcie się. :D

Pozdrawiam :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem o co chodzi z tymi świecami jeśli są dobre to po co wymieniaci tracić kase :/

Po to żeby Ci motorek nie stanoł po drodze.

Po to żeby Ci motorek lepiej zapalał.

Po to żeby Ci motorek mniej palił.

Po to żeby Ci motorek równo pracował.

I tak dalej...

Pozdrawiam :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie sadze, ze bedzie normalnie odpalal... W zeszlym sezonie notorycznie mialem takie problemy. Troche szkoda mi wydawac kase na serwis, wolalbym sam to zrobic. Jest mozliwosc ze cos sie stalo z dysza, albo plywakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy! Proszę nie opierać się na wiedzy podwórkowej, bo na niej można stworzyć nową naukę zwaną NOWOMECHANIKA.

Wiedza warsztatowa + książkowa to podstawa :!:

Po pierwsze trzeba znać choćby teoretycznie budowę danego mechanizmu.

Po drugie mieć z tym czymś kontakt organoleptyczny. Czyli dotknąć, pogrzebać, pomacać, zepsuć... potem naprawić, walczyć z tym ustrojstwem, ale mając podstawy budowy, zasady działania, i praw fizyki!

A nie pier***olić o spaleniu instalacji od odpalania na pych :D

 

A co do książki która podawała takie rewelacje, to proszę by kolega Klapek podał tytuł, autora, i najlepiej nr. stronicy żeby długo nie szukać. Mam nadzieję że kolega dał się wprowadzić w błąd, i można mu wybaczyć. Młody jest :D

 

Pozdrawiam wszystkich elektryków :D

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy! Proszę nie opierać się na wiedzy podwórkowej' date=' bo na niej można stworzyć nową naukę zwaną NOWOMECHANIKA.

Wiedza warsztatowa + książkowa to podstawa :!:

Po pierwsze trzeba znać choćby teoretycznie budowę danego mechanizmu.

Po drugie mieć z tym czymś kontakt organoleptyczny. Czyli dotknąć, pogrzebać, pomacać, zepsuć... potem naprawić, walczyć z tym ustrojstwem, ale mając podstawy budowy, zasady działania, i praw fizyki!

A nie pier***olić o spaleniu instalacji od odpalania na pych :D

 

A co do książki która podawała takie rewelacje, to proszę by kolega Klapek podał tytuł, autora, i najlepiej nr. stronicy żeby długo nie szukać. Mam nadzieję że kolega dał się wprowadzić w błąd, i można mu wybaczyć. Młody jest :D

 

Pozdrawiam wszystkich elektryków :D[/quote']

 

 

Dużo starszy ode mnie kolego to może wyprowadzisz mnie z błędu a nie piszesz o niczym...

Poza tym nie widziałem jeszcze takiej instrukcji obsługi pojazdu w którym dopuszcza się odpalanie na pych - wniosek nasuwa się sam...

Co do książki to napisałem że było to w szkole średniej więc nie jestem wstanie spełnić twej prośby.

Nie wiem czy próbowałeś mnie obrazić czy nie ale nie zabrzmiało to pokojowo.

Pozdrawiam :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakty sa takie ze tak jak klapek powiedzial zadna firma nie zezwala a nawet kazda zabrania odpalania na pych, chyba ze mowimy o komarku wsce czy jawie. faktycznie w samochodzie moze przeskoczyc pasek nierządu ale wiekszosci moto to nie dotyczy. co do spalenia instalacji to dla mnie nowosc ale jutro bede gadal z konkretnym elektrykiem to zapytam

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem obrazić. Nie szukam zwady. :D :D :D

Przepraszam najmocniej za "młodego", bo faktycznie dużo starszy nie jestem :oops: .

 

Natomiast co do instrukcji obsługi, to wiele instrukcji weteranów takich jak Junak, Jawa, angielskie z epoki przedjapońskiej, ma wzmiankę o procedurze uruchamiania na pych. O CWS M111 nie wspominając, bo to zbyt dawne dzieje jak na nasze dywagacje.

Czasem życie zmusza człowieka do odpalania na pych. Zaraz dostanie mi się od Pawła Boruty... :roll:

Wyobraźmy sobie dwusuwa zalanego tak że paliwo pływa w karterze. Można zakopać się na śmierć, albo wykończyć akumulator. A przypadki awarii rozrusznika? Inne awarie które nie pozwalają uruchomić motocykla w normalnym trybie, też zmuszają do pchania. Inna sprawa, że nie każdy motocykl nadaje się do pchania, zwłaszcza samemu.

Doskonała książka autorstwa Panów Andrzeja Kwiatkowskiego i Krzysztofa Bruna pt. "Jak jeździć motocyklem i skuterem" poświęca cały rozdział na uruchamianie Junaka na pych. Instrukcja Jawy (lata 60-te) wspomina o pozycji w jaką należy ustawić kluczyk w stacyjce 8O , dla łatwiejszego uruchomienia przy rozładowanym akumulatotrze.

A kilka lat temu widziałem jak mechanik w jednym z warszawskich warsztatów, uruchomił na pych GSX'a "olejaka". Parametry mechanika: ok. 185 wzrostu i 80 kg wagi. Zrobił to bez problemu na odcinku poniżej 10 metrów 8O . Fakt że łatwiej obrócić cztery cylindry, niż jeden tej samej pojemności, ale takie Suzuki lekie nie jest.

 

Mam nadzieję że wszystko wyjaśniłem.

Pozdrawiam Klapka i życzę wszyskim maszyny która zawsze odpala. Nawet po zimie. :D

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...