Skocz do zawartości

Odwieczne pytanie! Jaki buzer: na siatce czy normalny?


Rekomendowane odpowiedzi

wiec bardziej mi potrzebny buzer, ten ktory ma Enduroguy jest ladny i wyglada na solidny ale czy tak w praktyce jest, testowales moze?

Ja mam taki bardzo podobny buzer ( jego był 2 od góryna stronie a mój jest pierwszy) testowałem go wiele razy i nigdy mi nic sie stało. Praktycznie nic nie czułem. Raz tylko buzer ucierpiał bo pękł jeden ochraniacz na barku ale tylko lekko. Dużą wage odgrywa też dopasowanie buzera. Mój ma rghulacje wielkości w 4 stopniach i mogłem go dobrze przypasować.

 

osobisice sadze ze buzer na siatce i piance jest lepszy bo bardziej amortyzuje w razie upadku a o ile wiem to pianka jest sztuczna i wody nie wchlania, a siatke to mozna zawsze (nawet jako caly buzer) przeplukac w misce z letnia woda i plynem do plukania (tak zrobilem z ochraniaczami na kolana tylko ze w pralce)

Zwykłe buzery też mają od wewnęrznej strony pianke lub gąbke. Tzn te lepsze :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe buzery też mają od wewnęrznej strony pianke lub gąbke. Tzn te lepsze

No dokladnie moj tez ma taka pianke :clap: i dzieki temu jest bardzo komfortowy- praktycznie wcale go nie czuc. Mialem juz w tym buzerze gleby ale akurat lecialem na inne czesci ciala takze jeszcze testowany nie byl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo.

Troche mnie nie było i widze, ze temat się rozwinał :clap:

No więc wszystko co piszecie to racja.

Sam się zastanawiałem długo i chyba wezme jednak normalny buzer.

Niby siatka ma tego żółwia który chroni napewno bardziej, ale kosztem dyskomfortu w czasie jazdy.

Tzn pocimy się z nim, pozatym ten buzer utiki nie jest zbyt pożadny jak już ktoś wspomniał, jezeli juz bym brął na siatce to ufo, a ufo kosztuje prawie 700zł 8 :?

Do tego wszyscy zawodnicy prawie jezdzą jednak w normalnych, więc coś w tym musi być.

A no i jak ostatnio przymierzałem buzer acerbisa to zmieniłem zdanie na ich temat.

Zawsze myślałem, zę to kawałek plastiku tylko itp A tu pełna kulturka tyle ze to lepszy model, była pianka wygodny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Filu, miałem jakieś 2 lata temu najwyższy model Acerbisa, taki z bocznymi osłonami, polecam. Te boczne oslonki to fantastyczny patent. Minus tego buzera było - oczywiście dla mnie - jego wielkość. Jak na mnie był po prostu za duży tak jakoś wizualnie.

Zmieniłem na NoFeara bo Acerbis uwierał mnie nieco w szyję i miałem dyskomfort podczas jazdy (znaczy zamiast koncentrować sie na trasie myślałem o uwierającym buzerze, niedobrze :clap:).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wkońcu wybrałem. Jednak normalny mimoże pocżatkowo stwierdziłem, że na siatce lepiej chroni, ale w normalnym jest dużo chłodniej, a wiem jak to jest kisić się w kurtc3e z gorąca w sezonie. Tragedia, dlatego pomyślałem sobie, ze i tak bym wyrzucił pewnie ten buzer na siatce po paru chwilach.

Kupiłęm Acerbisa Fusion (podobno najwyższy model) o dziwo Dominik własnie on sprawia wrażenie małego, miałem do przymierzenia również zoom i te inne, ale zwisały na mnie i miały takie luzy jak nie wiem, a ten własnie nie.

Dodatkowo w szczególności moją uwagę zwrócił tył buzera, a którym jest coś wbudowanego na kształ kręgów w kręgosłupie, myślę, zę właśnie to może ochronić kręgosłup przed zbiciem przez buzer w czasie upatku ( dla lepszego zobrazowania: http://www.acerbis.com/ecat/pdf/lo/07_roos...tdeflectors.pdf 9 strona)

Ta

 

Jedyne co mnie martwi to to, że na przedniej osłonie klatki mniej więcej na środku plastik ten zwęża się co widac na zdjęciach, w innych buzerach nie zwęża się to aż tak, troche mnie to zmartwiło, ale i tak kupiłem bo dobrze pasował. Powiedzcie po jasną cholere robili coś takiego (te wcięcia)??

 

No a co do tych bocznych osłon to co? ne są na nerki czy mi się wydaje??

U mnie niestety wystepują troche powyżej nerek, bo mam 193 cm wzrostu a buzer jest do 185 ale nie ma innego wyjścia :clap:

 

Jeszcze jeden link: http://www.tnt-motocykle.pl/e-shop/tnt_shop.php?id=648

 

Ale się rozpisałem, przepraszam za błędy jezeli są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez jestem przed zakupem buzzera. Juz prawie mialem kupic Acerbisa Bombera Evo, glownie ze wzgledu na cene i dosyc mi sie wogole podobal :-)

http://www.tnt-motocykle.pl/e-shop/tnt_sho...hop.php?id=2452

 

Ale niestety po chwili namyslu musialem go odrzucic gdyz praktycznie caly buzzer jest wylacznie plastikowy i chyba trzeba go nosic na jakas koszulke, bo inaczej to pewnie bedzie grozic obtarciami.

Stad wybralem, moze nie tak bajerancki z wygladu, ale juz wyprobowany przy paru upadkach UFO Shield One i dzisiaj prawdobodobnie pojade go zakupic

http://www.tnt-motocykle.pl/e-shop/tnt_sho...hop.php?id=4069

 

Caly jest wykonczony takim jakimis materialem, takze bez problemu mozna go nosic na gole cialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Przymierzałem to w sklepie, kosztował 300zł. Nawet niezły ale można się w nim zagotować...

 

No, ale jak już wcześniej pisaliśmy coś za coś.

Lepsza ochrona, ale bardziej gorąco.

Oczywiście dla amatorskiej jazdy powinno wystarczyć, a pozatym jak jest naprawde gorąco to nawet w normalnym też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowalem sie na buzer na siatce firmy UFO, jest moze troche drogi http://www.tnt-motocykle.pl/e-shop/tnt_sho...hop.php?id=6039, ale jest naprawde wygodny i skuteczny (mialem kilka wywrotek). W chwili zakupu porownywalem go do buzera na siatce firmy UTIKA i w/g mnie UFO jest duzo solidniejszy i zapewnia lepsza ochrone. Jak jest bardzo goraco to zakladam tylko bawelniana koszulke i na to buzer juz bez bluzy czy kurtki i jak sie jezdzi a nie stoi to nie jest tak goraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam buzer na siatce ufo i dobrze mi sie w nim jezdzi, rzeczywiscie w gorace dni jest ciezko ale jest o wiele wygodniejszy w uzytkowaniu tzn. wkladasz zapinasz i lecisz ;) wydaje mi sie ze daje jednak lepsza ochrone od zwyklych buzerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...