Skocz do zawartości

Apriia Classic 50 (Red Rose) czy Jincheng JC50Q-8 "Knig


steryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę o poradę.

Wkrótce planuje zakup motoroweru (50 ccm) i chciałbym coś, co wyglada bardziej jak klasyczny motor/chopper. Waham sie pomiędzy Aprilia Classic 50, czy tez Red Rose, a Jincheng JC50Q-8 "Knight". Ogladałem w miniony weekend Jnchenga na targach na AWF i roszkę mi przeszkadza, że motorek ten jest tak niski (w sensie ogólnym, bo niskie siedzisko jest okej) i nieco mały.

 

Nie widziałem niestety (oprócz zdjęć) jak duża (mała?) jest Aprilia.

 

Czy ktoś z forumowiczów mógłby doradzic mi w wyborze? Najważniejsze dla mnie to wielkość, zebym nie wyglądał na takim motorku komicznie (choć wielki strasznie nie jestem :( ) Czy wiecie czy Aprilia jest troszkę wieksza od Knight'a? A jak z solidnością, niezawodnością? Jakie osiągi maja motorki i czy mozliwe (i gdzie) są przeróbki, żeby wyciagnąć z 50tki nieco więcej?

 

A może są motorowerki tego typu innych marek, lub ktoś z forumowiczów ma taki do sprzedania (planuje zakup w maju)?

 

Pozdrawiam i z góry sorry za zasypanie tyloma pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście jeżdziła aprilia red rose 50 , Jincheng JC50Q-8 "Knight również :( , i co do wielkości to red rose jest wielki przy tym jinchengu !! aprilia jest dużo masywniejsza.No i co do osiągów to aprilia też ma przewage, kumplowi leciała około 85-90km/h także super jak na 50tke, a jincheng jakies 70 ?także wybór należy do ciebie, co najważniejsze to do aprili masz full częsci a do chinola wątpie czy szybko cos znajdziesz, a jesli juz znajdziesz to mozesz dlugo czekac na to.. do aprili wrazie co mozna zalozyc sportowy wydech, gaznik czy cylinder, i osiągi będą kosmiczne :( , także szczerze polecam red rosa, jak bym lubił choppery to z 50tek napewno bym go wlasnie kupił !

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43875209

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M18782

Wiem też kto ma na sprzedanie red rosa za 2200zł jeśli sie nie myle, zarejestrowany na 50 wszystko glanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale bedę wdzięczny za wiecej opinii. Moze są na forum uzytkownicy tych motorków?

 

A może ktoś zna miejsce w Wawie lub okolicach gdzie można obejrzeć Aprile Red Rose albo clasica 50? Czy jest jakiś sklep, salon gdzie sprzedaja nówki? A moze stoi gdzieś w komisie? No i jakies info gdzie i jak poprawić troszkę osiągi gdyby przyszło mi kupic nowy. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet sie nie zastanawiaj, bierz aprilke :( kiedys mialem af1 futura, w sumie inny typ moto, ale marka ta sama. jako moto tej pojemnosci mozna smiało polecic .

orientuje sie ktos, ile biegow maja red rose ?? jak trzy to troche malo, nowsze roczniki maja ich chyba troche wiecej i najlepiej ich szukac (tak mi sie wydaje :( ) bo krecenie pod czerwone pole moze byc troche uciazliwe, szczegolnie w czoperku :(

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy w profilu masz 32 lata?

 

Nie wydaje ci się. Jeśli następne Twoje pytanie maiło dotyczyć tego, że 50tki sa dobre dla tych co jeszcze nie mogą mieć prawka A, że po co mi taka pierdziweczka zamiast np. 125-tki, lub coś w tym stylu to wyjaśnienie jest w moim poście w forum "Powitania" ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż JC Knight również podoba mi się wizualnie, stawiałbym chyba jednak na włoszczyznę. Obydwa te sprzęty uważam za bardzo dobre do stawiania pierwszych kroków w jednośladowym świecie, pozwolą nabrać prawidłowych nawyków, przydatnych w przyszłości podczas poskramiania większych maszyn. Pocieszę Cię, że na forum znajdą się ludzie :D dosiadający sprzętów o pojemności +- 50 ccm, mimo posiadanego prawka kat. A.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy w profilu masz 32 lata?

 

Nie wydaje ci się. Jeśli następne Twoje pytanie maiło dotyczyć tego, że 50tki sa dobre dla tych co jeszcze nie mogą mieć prawka A, że po co mi taka pierdziweczka zamiast np. 125-tki, lub coś w tym stylu to wyjaśnienie jest w moim poście w forum "Powitania" ;-)

 

Pozdrawiam

 

Absolutnie nic do wieku nie mam :D Tylko czy nie lepiej byloby kupic jakies enduro 80 zarej. na 50? dwusuwowy chopperek to bedzie brzmiało i wygladało smiesznie...

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nic do wieku nie mam :D  Tylko czy nie lepiej byloby kupic jakies enduro 80 zarej. na 50? dwusuwowy chopperek to bedzie brzmiało i wygladało smiesznie...

 

Przyczyna jest prosta - enduro mi sie nie pobodabają, skuterka raczej nie bo to wszystko teraz automaty, a nie manuale. Co do tego ze smiesznie - liczę sie z tym, dlatego pytam o wielkośc w porównaniu do JN Knighta i czytam różne wypowiedzi takze tych którzy tego typu motorki mają i twierdza ze po zmianie wydechu, przeróbce na 80tkę i innym tuningu nie jest tak tragicznie... Zresztą, to tylko po to zeby sie wprawić w jeździe i poduczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filu Osa to historia która ma już troche lat jeżdżąc dobrze odnowionym sprzętem robisz większą sensacje na drodze niż aprillą czy inym noworzytnym wynalazkiem który przejeżdża cały czas :D umnie w mieście gość ma SHL świetnie odnowiona to gazeta z nim wywiad zrobiła:P

 

co do motoru moj kolega ma suzuki gt 80 wygląd czopera a dzwięka skrzywdzonej kobiety :/ przypuszczam ze inne małe czopery pewnie też tak chodzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja bylem w pewnym sensie szczesliwym posiadaczem "rycerza" (knighta)

 

smigalem tym (o ile tak to mozna nazwac ) przez rok

 

moj pazdzierz byl o ile mnie pamiec nie myli z 99roku zolty kolor w ladnym stanie :D

 

wymienilem olej i swiece i zaczalem jezdzic

w sezonie nakrecilem cos kolo 3-4tys

i sprzedalem nie mialem nigdy zadnej awarii

-no poza jedna musialem wypalac bezyne z gaznika bo w przeciwnym wypadku dostawala sie ona (nie wiem jak) do oleju, co powodowalo powiekszenie sie ilosci oleju , wieksze spalanie a po 2-4dniach wymiana oleju bo bylo go za duzo zalewalo swiece i kiepsko smarowalo

rozwiazanie znalazlem banalne tzn wypalanie z gaznika

wygladalo to komicznie bo mialem juz wyliczone gdzie trzeba zakrecic kranik i przewaznie udawalo mi sie dojechac choc czasem za wszesnie wylaczalem i musialem dopychac :D

 

poza tym nie mialem wiekszych problemow jesli chodzi o awaryjnosc;)

 

podejmowalem proby zwiekszenia mocy predkosci i wogole

ale niestety nic z tego nei wyszlo :?

w zwiazku z moja duza waga nie chcial jezdzic ze mna wiecej niz 60 ale to juz bylo katowanie przelotowa to tak kolo 50

takze MARNIE :D

najdalej przejechalem 30-40km w jedna strone (przy okazji maszyny znajomych sie zagotowaly po kilka razy) spedzilismy wieczor alkoholizujac sie i nastepnego dnia wrocilem...

ale podroz :twisted:

 

hmmm jesli chodzi o aprilke to nie wiem nei mam doswiadczenia ale jedyne co wiem i MI SIE STRASZNIE NIE PODOBA TO TO ZE JEST W 2SUWIE hmmm a to jak dla mnie BARDZO komicznie brzmi

wolalem juz chyba pyrkac po 50km na H niz pierdziec jak oszalala kosiarka z predkoscia o 20km wieksza :D

 

szczerze mowiac jak ja kupowalem zoltka to tez bylem zakochany w czoperkach ale teraz zaluje ze nie kupilem 80 enduro

 

moja rada jest taka:

pie**ol WYGLAD kupuj jakiegos malego enduraka da ci duzo wiecej frajdy i przyjemnosci

 

no coprawda na male czopery leca laski :D ale i tak z perspektywy czasu mowie jako juz doswiadczony motorowerzysta :D nie bierz czopera 50!!!!!!!!

 

bierz enduraka malego NA PEWNO NIE BEDZIESZ ZALOWAL (no przynajmniej mi sie tak wydaje :D )

 

jakbys mial jakies pytania do rycerzyka to dawaj na pw (nie dochodza do mnie powiadomienia o odswierzeniu tematu wiec moge dlugo nie odpisywac!!!) lepiej na pw wal :twisted:

 

pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...