Skocz do zawartości

Przednie światło


samson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co przepisy mówią o przednim świetle w motocyklu poza tym, że musi świecić? ;) Na czas zrobienia porządku z owiewkami mam założoną lampke od...czegoś ;)

 

Jakie konsekwencje czekja kierowce, za jazde ze światłem bez np. homologacji? Zabranie dowodu i ponowny przegląd?

 

Tak to wygląda obecnie

P1090012.jpg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to przepisy okreslaja jedynie kolor swiatla.

 

Za oślepianie też wlepiają mandaty, jak światło będzie źle ustawione, czy coś ;)

Poza tym to nie wiem... teoretycznie wygląda to dziwnie, ale żeby coś udowodnić musieliby zatrzymać ci dowód i skierować na badanie techniczne - pytanie tylko na jakiej podstawie? Może faktycznie kluczem są jakieś znaczki homologacyjne.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam swiatlo angielskie, czyli swieci w druga strone-teoretycznie niedopuszczalne.I co?Pierwszy przeglad po sprowadzeniu przeszedlem bez niczego, to do czego mieliby sie doczepic policjanci? Ja jednak uwazam ze mocne=dobrze widoczne swiatlo jest przede wszystkim potrzebne do zadbania o wlasne bezpieczenstwo.Nie mowiac juz o jezdzie w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w żadnym wypadku nie ma być street, w tej formie to bardziej szczura przypomina ;)

 

W związku z tym, że wyglądem przyciąga mocno wzrok i odbiega od normy pierwszy kontakt z Policją prawie na bank skończy się kontrolą, szczególnie na początku sezonu kiedy motocykle zaczynają wyjeżdzać na drogę.

 

Dzięki za odpowiedzi, aczkolwiek interesowała mnie ścisła podstawa prawna a nie osobiste przemyślenia ;)

Chyba jednak nie obejdzie się bez lektury...pytanie czego, prawa o ruchu drogowym czy jak to się teraz nazywa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie obejdzie się bez lektury...pytanie czego, prawa o ruchu drogowym czy jak to się teraz nazywa?  

http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazuja...spisTresci.html

Milego szukania ;)

Ja znalazlem tylko to o kolorach swiatel ;)

 

Może faktycznie kluczem są jakieś znaczki homologacyjne

Nie sadze - gdyby tak bylo to wszystkie demoludy by juz dawno odpadly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę off topicowo.

Jak można sprawdzic, we własnym zakresie, że przednie światło jest ustawione prawidłowo :?:

Pamiętam, za dawnych czasów jeszcze, jak miałem Jawę, to rysowałem na ścianie, w odpowiedniej odległości od siebie jakieś krzyżyki. Następnie podprowadzałem motocykl, zapalałem światło i regulowałem lampę tak, by odpowiednie znaki się pokryły.

Czy podobnie mogę zrobić z moją Virago?

A pytam dlatego, iż rozbierałem przednią lampę i może ona teraz nie świecić prawidłowo.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tu może znajdziesz coś co Ci się przyda:

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=4364&gui...FC-261957B8D329

rozdział 3 paragraf 12

Tylko nie wiem czy to przypadkiem nie miało w 2004 roku jakiejś nowelizacji. Spróbuję się dowiedzieć dokładniej i w tym tygodniu coś napiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

niebiescy sie nieprzyczepia, po miescie latala sprzety z przerobionym podswietlaniem rejestracji>sluzacym jako przednia lampa:D efekt taki ze z wiadomych przyczyn jezdza tylko w dzien:) i nic sie niedzialo z milicja....wiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samson

 

swiatlo pozycyjne ma znak homologacyjny A

swiatlo mijania ma znak C jesli jest to zarowka halogenowa to HC

swiatlo drogowe ma znak R jesli halogen to HR

 

swiatlo biegu wstecznego ma bodajze znak homologacyjny polaczone literki A R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...