Skocz do zawartości

Ciekawostka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Otóż jak zwykle dzisiaj nie mogłem wytrzymać i też wyruszyłem na przejażdżke.

Myślałem początkowo, że bedzie się lepiej jexdziło, ze względu na roztopy, więc wszytsko było w błocie posniegowym.

POjeździłem troche , okazało się, ze jest wiele gorzej :) (Zawsze jakięs doświadczenie na przyszłość) Przez to, ze było to błoto to wszystko leciało na buty itp koło odlatywało gorzej niż na lodzie (sic! )

Tak więc postanowiłem wracać do domu jednakże silnik zaczał coraz mniej równomiernie pracować! POmyślałem poczatkowo, zę to pewnie swieca albo cos w tym stylu.

 

Więc spokojnie wracałem do domu.

I wkońcu pod domem zobaczyłem, ze mam cały gaźnik w tym błocie posniegowym (taki rozpuszczony lód nie do końca)

Najlepsze jest to, że nie mogłem tego ręką w ogóle odlepic, tak jakby zamarzło na tym gaźniku 8O Do tego nie dało się włączyć ssania.

 

Dopiero w piwnicy w cieple udało mi się to rozkruszyć śrubokrętem.

Nie wiem, czy to przez jakąś reakcję z beznyną czy co??

Przecież gaźnik nie ma raczej wysokiej temperatury.

Dodam, że temperatura wynosiła +3 stopnie.

 

Nie mam pojęcia jakto się stało i w jaki sposób mogło to pogorszyć prace silnika, dodam jeszcze, ze silnik nie chciał utrzymywac wtedy niskich obrotów na biegu jałowym.

Czyzby nie było jakiegoś odpowietrzenia, czy poprostu stworzyła się zbyt niska temperatura w srodku komory??

 

MOże miał ktoś już z podobnym zjawiskiem do czynienia.

Przyznam, że dla mnie to ciekawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary mam dokladnie to samo jak latam w zime. Szlag trafia gorne obroty i wogole nie trzyma obrotow. Motocykl traci moc. Sam sie zastanawiam czemu. Jak odstawie sprzeta na 5 minut znowu moge latac. DOkladnie takie objawy pojawiaja sie gdy szlag trafi swiece w zime, ale u mnie zmiana nic nie daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałek, to napewno nie jest świeca! Ponieważ wcześniej jexdizłem jakoś i w temp minusowych i nie było czegoś takiego.

 

Parująca benzyna powoduje pobieranie ciepła z otoczenia więc gaźnik ma prawo być zimniejszy (czasami przymarznąć).

 

 

Czuje za to, że kolega tm85 czaji już o co mi chodzi i jest bliski odkrycia/wyjasnienia tej zagwozdki.

 

Mógłbys cos napisać dokładniej o tym jakie zajwiska zachodza i czemu, załózmy jezlei zamarzł ten snieg obok gaxnika to w jaki sposób mogło to pogorszyć parametry silnika? Czy przez temp był jaiiś gorszy przepływa czy jak??

Jakoś nie mogę sobie uzmysłowic jak to moze sie dziać.

Pozatym, jezlei beznyna pobiera ciepło z otoczenia to czemu "błoto posnegowe" zamarza na sciankach komory pływakowej? 8O

 

Chyba, za głupi jestem na taki rzeczy :) <joke>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam, kierowcy wyscigowych superbików zmieniaja dysze w gaznikach w zaleznosci od temperatury powietrza (co kilka stopni wymiana dysz). moze w tym przypadku tez pomoze wymiana :mrgreen:

 

Edit:

wymieniali, bo teraz jezdza na wtryskach :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ty musisz dysze zmienić. w takiej temperaturze silnik nie ma szans żeby dobrze chodził. każde 10 stopni C różnicy to zmiana dyszy. jak nie bedziesz tego przestrzegał to zatrzesz silnik albo bedzie ci za bardzo dymił i bedzie osadzał sie nagar wszędzie.

o ile sie orientuje to masz KEIHINA do którego moge ci dysze główne zalatwic po 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ty musisz dysze zmienić. w takiej temperaturze silnik nie ma szans żeby dobrze chodził. każde 10 stopni C różnicy to zmiana dyszy. jak nie bedziesz tego przestrzegał to zatrzesz silnik albo bedzie ci za bardzo dymił i bedzie osadzał sie nagar wszędzie.  

o ile sie orientuje to masz KEIHINA do którego moge ci dysze główne zalatwic po 20zł

Adam jakbys mi do TS-ki zalatwil to bym Ci nawet dal na niej runde ;). Hehehe szukam szukam i nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ty musisz dysze zmienić. w takiej temperaturze silnik nie ma szans żeby dobrze chodził. każde 10 stopni C różnicy to zmiana dyszy. jak nie bedziesz tego przestrzegał to zatrzesz silnik albo bedzie ci za bardzo dymił i bedzie osadzał sie nagar wszędzie.  

o ile sie orientuje to masz KEIHINA do którego moge ci dysze główne zalatwic po 20zł

 

Hahahaha.

Najlepsza jest prawda dla sprzedawcy co.

Wmówisz mi, ze potrzebna dysza i mozesz załatwić mi ją ;) heh

 

Przeczytaj najpierw co napisałem, wczęsniej wsyztsko chodziło dobrze, więc nie było potrzeby.

Ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha.  

Najlepsza jest prawda dla sprzedawcy co.  

Wmówisz mi, ze potrzebna dysza i mozesz załatwić mi ją  heh  

 

Przeczytaj najpierw co napisałem, wczęsniej wsyztsko chodziło dobrze, więc nie było potrzeby.  

Ehh

no dobra to w takim razie pewnie woda ci sie dostaje do gaźnika - uszczelki to sam sobie zrobisz, nie musisz ode mnie brać ;)

Adam jakbys mi do TS-ki zalatwil to bym Ci nawet dal na niej runde . Hehehe szukam szukam i nie ma

jaka firma gaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Też mi się tak działo, jak w piątek jeździłem. Ja mu w gaz, a on beee, albo przepustnica sie zacinała. Wykręcam przepustnice, czysto, tylko skąd to błoto pośniegowe w gaźniku?! :o I po wyjęciu gaźnika żadnego brudu, w filtrze czysto. Tak sobie myślę, że niska temperatura, duża wilgotność powietrza i duża ilość tegoż przepływającego przez gaźnik powietrza to spowodowało. Przecież niektóre gaźniki są podgrzewane - pewnie żeby uniknąć tego zjawiska.

Jeśli mam rację, to byle do wiosny.

Albo może jakiś patent z podgrzewaniem gaźnika od radiatorów cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...