Skocz do zawartości

Kupno kasku - maly dylemat.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio zebralo mi sie zeby kupic nowy kask i wybor padl na shark rsf 2.Zmierzylem sobie obwod glowy (59cm), przymierzylem romiar M (57-58cm) i byl dosc ciasny chociaz bylem w nim 10minut i nie odczuwalem zeby bolala mnie glowa.Pozniej przymierzylem rozmia L (59-60) i trzymal sie dobrze glowy bylo znacznie wygodniej :-),ale nie cisnal tak bardzo jak poprzedni. Czy warto kupic torche zanizony rozmiar liczac na ulozenie sie wysciolki ?

 

pzdr

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

O ile pamiętam jest zasada - jeżeli nie ciśnie cię na samym czubku głowy, to można brać.

Dlaczego? Ponieważ wszędzie kask się układa, ale na czubku najmiej - jest tam najwięcej styropianu, a najmniej gąbki, stąd probklem z układaniem się wyściółki kasku.

Dlatego IMO jeżeli na czubku Cię nie ciśnie, to można brac. Rozmiarowka to jedno, a to, że każdy z nas ma inny garnek to drugie. :) Więc nie ma się co kierować tym, że normalnie ma sie rozmiar L,a nagle pasuje M :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to. najważniejsze żeby garnek nie uciskał czubka głowy. jak przymierzysz kask i pomachasz głową na wszystkie strony (do góry, w dół, na boki), nie może cię uwierać na górze. jeśli masz ciasno na policzkach - dobrze. ja wziąłem mniejszy i jestem jak najbardziej zadowolony. wyściółka ułoży się z czasem do twojej łapetyny i będzie jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask zawsze(?) się wybije z biegiem czasu. Jeden z moich Uvexów, który uciskał niemiłosiernie przy zakupie (po godzinie jazdy w kominiarce musiałem się raz zatrzymać, bo tak mnie łeb nap......ł), dziś lata mi na głowie. Tak więc lepiej chyba kupować ciaśniejszy.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...