Skocz do zawartości

Uwaga w allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wystawiacie coś na allegro unikajcie zdań typu: " ... ogłoszenie w innych mediach" itp.

Ostatnio usunęli mi przez to aukcję przed samym końcem.

Najfajniejsze jest to, że allegro w zasadzie nie sprawdza treści ogłoszeń. Musicie trafić na jakąś "życzliwą" osobę która wyśle nr Waszej aukcji do allegro.

 

"...Allegro nie sprawdza wszystkich wystawionych aukcji, a przy usuwaniu aukcji opiera się na zgłoszeniach Użytkowników. Jeśli chcesz zgłosić naruszenie zasad, skorzystaj z opcji Weryfikacja aukcji"

Pewnie większość z Was o tym wie ale zawsze jest tych kilku :-)

Pozdrawiam.

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawa sprawa, ja niedawno wystawiałem przedmiot na allegro i dokładnie tak napisałem ale na szczęście nikt się do niczego nie przyczepił, a poza tym to dosyć dużo jest takich aukcji, więc tym bardziej jest to dziwne... 8O

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie sprawa jest czysta: jest regulamin allegro, który zabrania takich manewrów. sprzedajesz w licytacji albo nie, bez rozwiązań połówkowych. brałem już udział w kilku takich licytacjach, które ktoś zamykał tuż przed zakończeniem - właśnie pod pozorem sprzedaży poza allegro. jest regulamin sprzedaży, i sam kilka razy byłem takim "życzliwym". bo mnie to wq....wia jak coś poważanie licytuję, a potem sprzedający odmawia mi sprzedaży

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry

no tak ale z drugiej strony to jak dasz ogloszenie jednoczesnie np. do dwoch lub trzech gazet i tam uzyskasz kwote np. 50% wyzsza niz w allegro to dlaczego masz sprzedawac taniej na allegro?

pzdr

 

ponieważ istnieją zasady, które - przynajmniej teoretycznie - akceptujesz wystawiając przedmiot na aukcji. tylko tyle i aż tyle

z resztą: sprzedającemu pasuje inna cena? jest opcja "kup teraz", jest opcja "cena minimalna". jeśli sprzedający nie skorzystał, jego problem. może szkoda mu było kilku zeta na prowizję allegro... nie moja sprawa

z samymi gazetami nie ma takiego problemu: podajesz cenę i każdemu dzwoniącemu możesz powiedzieć "już sprzedane". wystawiając towar na allegro akceptujesz regulamin. koniec

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi tez zablokowali jedno konto z powodu pierdoły.... (mialem prawie 70 komentarzy-same pozytywne).

Wiec załozylem nastepne i zaczolem od poczatku.

Wylicytowałem kurtke:

http://allegro.pl/show_item.php?item=43415394

Po czym zadzwonilem do chlopa zeby sie ugadac na odbiór. Na co dostałem odpowiedz ze nie sprzeda mi kurtki po wylicytowanej cenie. Cena jaką zaproponował byla duzo wyzsza. Napisałem do Allegro. Na drugi dzien zablokowali mu konto a mi kazali wystawic negatywa. I tak zrobilem. Krew mnie zalała jak dwa dni pózniej sprawdzałem poczte. Kolesiowi odblokowali konto i wystawil mi neutrala!!! Za co? Napisałem do allegro... Odpowiedzi nie dostalem do dzis... Zresztą szkoda gadac..... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ,ze wycofywanie ofert w ostatniej chwili jest w porzadku pod warunkiem,ze sprzedajacy zaznaczyl w aukcji ,ze zastrzega sobie prawo do wczesniejszego zakonczenia licytacji.Przeciez za wystawienie na allegro przedmiotu placimy QXL Poland niemale pieniadze.Sam sprzedaje na allegro i czasami tak robie, a najczesciej to sprzedaje poza aukcja unikajac w ten sposob placenia prowizji. Biedni nie sa i te pare zlotych nie zrobi im roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Krew mnie zalała jak dwa dni pózniej sprawdzałem poczte. Kolesiowi odblokowali konto i wystawil mi neutrala!!! Za co? Napisałem do allegro... Odpowiedzi nie dostalem do dzis... Zresztą szkoda gadac..... :cry:

 

To i tak trafiles na wyjatkowego allegrowicza, ze dal Ci neutrala. W 99% przypadkow dostaje sie w takich sytuacjach negatywa w charakterze zemsty.

A neutral - nie ma sie co o niego rzucac. W koncu transakcja nie doszla do skutku (nie z Twojej winy co prawda), ale w takiej sytuacji komentarz neutralny jest jak najbardziej prawidlowym wyjsciem. Nie wiem dlaczego neutrala na allegro traktuje sie jak negatywa...

 

A co do aukcji allegro. Wydaje mi sie, ze jednak sprawdzaja aukcje, ale tylko te, ktore maja duzo zer ;). Na allegro jest mnostwo aukcji z dopiskiem "zastrzegam sobie prawo do przerwania aukcji przed czasem". Tez tego uzywalem kilka razy. I dowalili sie do mnie usuwajac aukcje tylko raz - gdy sprzedawalismy samochod :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak trafiles na wyjatkowego allegrowicza, ze dal Ci neutrala. W 99% przypadkow dostaje sie w takich sytuacjach negatywa w charakterze zemsty.

A neutral - nie ma sie co o niego rzucac. W koncu transakcja nie doszla do skutku (nie z Twojej winy co prawda), ale w takiej sytuacji komentarz neutralny jest jak najbardziej prawidlowym wyjsciem. Nie wiem dlaczego neutrala na allegro traktuje sie jak negatywa...

 

 

Ale ja sie wcale nie przejmuje tym neutralem. Nawet dobrze wytlumaczony negatyw czasem jest lepszy od pozytywa ;) . Chodzi mi o to ze jest to raczej rażące naruszenie regulaminu allegro i wtakim przypadku powinni definitywnie zamknac konto sprzedajacego. Zwlaszcza ze mi zamkneli konto za udzial w aukcji (zdjecie simlocka za 1zl) bez mozliwosci odblokowania. Dlatego wlasnie zalozylem drugie konto! Banda kretynów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin => Załącznik 2 - Towary zakazane i dopuszczone warunkowo.

32. Oprogramowanie' date=' które może posłużyć do usuwania lub zakładania blokady karty SIM (tzw. simlock) w telefonach komórkowych oraz informacje i usługi, związane z usuwaniem/zakładaniem takich blokad.[/quote']

Regulamin => I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

ARTYKUŁ 14. USUNIĘCIE UŻYTKOWNIKA

14.2. Osoba' date=' której konto zostało zawieszone, nie może ponownie zarejestrować się bez uprzedniej zgody Allegro.[/quote']

Zasady na Allegro => Czy Allegro może usunąć komentarz' date=' który otrzymałem?[/b']

(...) Uwaga! Allegro nie usuwa komentarzy wystawionych omyłkowo, w ramach "odwetu" lub w wyniku nieporozumienia między stronami transakcji. (...)

 

Przykro mi Andon13, ale brałeś udział w licytacji towaru widniejącego na liście rzeczy zakazanych oraz założyłeś następne konto zapewne bez zezwolenia Allegro. Ostatni cytat, też ciebie dotyczy. Taki jest ragulamin tego serwisu i rejestrując się akceptujesz go w całej jego treści i znaczeniu.

 

lewa w górze

dofo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze allegro powinno zamknac konto uzytkownika ktory wystawia rzeczy zakazane!!!

 

 

Allegro napisał:

Regulamin => I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

ARTYKUŁ 14. USUNIĘCIE UŻYTKOWNIKA

14.2. Osoba, której konto zostało zawieszone, nie może ponownie zarejestrować się bez uprzedniej zgody Allegro.

 

 

Ja załozylem bez zgody allegro i korzystam juz trzeci miesiac. Zajarzyli dopiero jak napisalem im o odblokowanie starego konta bo w tym samym czasie napisalem tez z nowego (w sprawie tej skóry) podpisujac sie na dole swoim imieniem i nazwiskiem (co za barany!)

Napisali mi tylko ze moge sobie korzystac z drugiego kota bo pierwszego mi nie odblokują;) Wiec z niego korzystam

 

Taki jest ragulamin tego serwisu i rejestrując się akceptujesz go w całej jego treści i znaczeniu.

 

 

Wiec wedle regulaminu koles sie nie wywiazal ze sprzedazy kurtki (aukcje na allegro sa prawnie wiążące) wiec powinni mu zablokowac konto bez mozliwosci odblokowania!!! Wiec z jakiej racji on dalej korzysta ze swojego konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z jakiej racji on dalej korzysta ze swojego konta?

Z racji tego, że nic i nikt nie jest idealny, np. Allegro. Tobie konto zablokowali, gościowi nie. Takie jest życie.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze allegro powinno zamknac konto uzytkownika ktory wystawia rzeczy zakazane!!!

Owszem powinni. Tak samo jak konto osoby kupującej rzeczy zakazane.

 

Wiec wedle regulaminu koles sie nie wywiazal ze sprzedazy kurtki (aukcje na allegro sa prawnie wiążące) wiec powinni mu zablokowac konto bez mozliwosci odblokowania!!! Wiec z jakiej racji on dalej korzysta ze swojego konta?

Z tego co pamietam możesz podać do Allegro, że nie chce ci tej kurtki sprzedać. Po drugie masz pełne prawo udać się do sądu i założyć sprawe sprzedawcy, że się nie wywiązuje z umowy. Na 99% wygrasz (ten 1% to przypadek gdy weźmiesz prawnika dupę). W Niemczech był przypadek, że ktoś wystawił na ebay.de kamienicę. Ponieważ ludzie to traktowali albo jako żart, albo nie byli tym zainteresowani to skończyło się na tym, że końcowa cena wynosiła 1 euro. Minimalnej nie było i sprzedawca stwierdził, że nie sprzeda. Kupujący założył mu sprawę i ją wygrał - stał się szczęśliwym posiadaczem kamienicy za 1 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...