Skocz do zawartości

Żywotność akumulatorów motocyklowych


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, że akumulatory motocyklowe wytrzymują ok. 3 lat. W Bandicie mam fabryczny akumulator od jesieni AD 2000 i na pozór wszystko jest OK - motocykl odpala bez kłopotu. W "martwym sezonie" co jakieś 2 tygodnie podładowywuję prostownikiem, ale coś podejrzewam, że na wiosnę będę musiał wysupłać parę groszy na nową baterię. Ciekawi mnie, jakie rekordy pobiliście jeśli chodzi o długość eksploatacji akumulatora.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w NSR - od 99 roku :] taka data jest wybita na aku jako data produckji ;) Czyli można powiedzieć że 6 rok śmiga i jest OK. Wyładował mi się w zime (teraz) bo pojechalem na ferie i zapomniałem go wyjąć z moto. Zobaczymy jak bedzie sie sprawować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywalam po 2 latach. Nie ryzykuję "przygody" z padniętym akumulatorem gdzieś np. 1000 km od domu.

 

Pozdrawiam.

 

Ale uważam' date=' że 3 lata wystarczy i powinno się pomyśleć o nowym.[/quote']

 

Akumulator zazwyczaj rzadko pada na zawał, zazwyczaj powoli umiera ze starości. Tak więc puki dobry nie ma sensu go wymieniać, a paść w drodze może i nówka, niestety.

W XJRze mam aku te same od nowości ( 99r ) i działa.

 

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku fabryczne (10.93) padło mi w 08.2000 na Szklarskiej, niezły wynik co, jak na bezobsługowe :twisted: , w starej CB reanimowałem i jeszcze po regeneracji pochodziło dwa sezony, ale osobiście nie polecam, nie jest to duży wydatek,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytzymalosc akumulatora zalezy od jakosci instalacji elektrycznej oraz w bardzo duzym stopniu od czlowieka obslugujacy ten akum.

Jesli jest obslugowy trzeba kontrolowac poziom elektrolitu , w zimie ladowac (najlepiej jaknajmniejszym pradem , odsiarczanie)

 

AQ jego stan najlepeij sprawdzic mierzac napiecie jakie utrzymuje na zaciskach. Kiedys wrzucalem wartosci dla obs i bezobs. takze jak ma nawed i 8lat a trzyma 80% to spokojnie mozna na nim smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wymienić akumulator w zeszłym sezonie.

Przez całą zimę nie ładowałem go bo zapomniałem albo mi się nie chciało.

Po sprawdzeniu okazało się że akumulator to kompletna padaka, nawet zwykła żarówka nie chciała się zaświecić po podłączeniu do niego.

Uzupełniłem płyn i nałodowałem go teraz jest ok trzyma całkiem nieźle, a już myślałem że będzie do wyżucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba nie warto kupować nowej baterii, póki obecna nie zacznie dawać pierwszych znaków agonii. Waham się, czy nie wsadzić od wiosny nowego akumulatora ze względów asekuracyjnych, bo fortuny to nie kosztuje, a nie chciałbym pozostać gdzieś na drugim krańcu Polski z jedyną opcją odpalania na pych.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest obslugowy trzeba kontrolowac poziom elektrolitu ,

 

Bronxiu, czy aby Ci się coś nie pomyliło?? :P

 

Masz akumulator bezobsługowy?? Mam nadzieję, że nie zdejmujesz tej klapki?? :D

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherku

akumulator obslugowy ma takie nakretki prze ktore wlewasz wody destylowanej jak poziom elektrolitu spadnie ponizej min :D

 

bezobslugowy to mozesz szmatka wyczyscic :P

 

Pisalem juz wyzej , naladuj akum , odstaw na dzien i zmerz jakie masz napiecie ! bedzie to najlepsza miara zywotnosci akumulatpoa

jesli bedzie to wartosc 60-70% to szykuj sie powoli na nowy

tabele z wartosciami napiecia i odpowiadajacymi im wartosciami procentowymi ( stanu naladowania akum) sa w archiwum.

 

Jesli nikt tewgo nieznajdzie to dajcie znac m zamieszcze takowa tabele tu ;)

 

Wicherek tys by chociaz raz usiadl trzewo do kompa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...