Skocz do zawartości

Hamulce bandit 600N PROBLEM!!!


aziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITTAM !!

Mam problem z chamulcami (Bandit gsf600n 95 rok.prod.) a konkretnie nie odbijaja mi tłoczki w zaciskach cały czas klocki ocieraja o tarcze (koło ledwo sie kręci) rozbierałem już dwa razy zaciski czyściłem, zmieniałem oringi, oczywiscie zmieniłem płyn i klocki. I nic prawie nie pomogło co morze być przyczną. POMOCY!!!

DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach kilka razy spotkałem się z uszkodzoną popmą hamulcową, która poprostu podawała, ale tylko w jedną stronę, nie cofając klocków. W motocyklach akurat nie trafiłem na takie uszkodzenie, ale możesz sprawdzić. Zakładam, zę zaciski zrobiłeś dobrze, prowadnice na których pływa zacisk są uruchomione, przesmarowane itp.

 

Pozdrawiam, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wspomniał Paweł , niesprawność ukł. hamulcowego powoduje najprawdopodobniej pompa hamulcowa

Zestaw naprawczy ( ok 100zł) z pewnością pomoże

 

mi pomógł , też w swoim bandziorze pompe miałem do d... po 30 tys km wymagała regeneracji

 

gdybyś się pokusił na wymianę , pamiętaj , że elementy gumowe należy posmarować specjalnym smarem załączonym do opakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień do sprawdzenia spręzyna powrotu tłoczka w pompie.

Pawł radzi dobrze , naprawa poprzez wymianę reperatury a tam w komplecie powinna być nowa sprężyna.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to sprezyna, ale najpierw zdjalbym pokrywke zbiornika pompy i sprawdzil droznosc otworka wyrownujacego cisnienie. to bardzo maly otworek obok tego duzego, ktory laczy zbiorniczek z reszta pompy.

Trzeba do tej operacji oproznic zbiorniczek z plynu - najlepiej strzykawka, pilnujac zeby plyn zostal na powierzchni tego duzego otworu i nie wpuscil powietrza do pompy. Sam otworek potraktowac wlosem ze szczotki do zamiatania lub b.cienkim drucikiem.

Jezeli jest zanieczyszczony to w pompie buduje sie powoli cisnienie wplywajac na zaciskanie klockow.

Jezeli to nie pomoze to czeka cie rozbiorka pompy, do czego niezbedne sa szczypce do wyjmowania pierscieni zegera.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...