Skocz do zawartości

GPS - wasze doswiadczenia na motocyklu


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy bedzie cena garminowska czy hondowska?

A ktory to model? Zumi 400, 500 czy 550 ?

Proszę poczytać o możliwościach upgradu oprogramowania urządzenia. W BMW Zumo możliwość korzystania z updatu ze strony Garmina występuje dopiero od wersji 4,5 a i tak nie posiadają tych samych funkcji co normalny Zumo.

 

http://garminzumo.wikispaces.com/Versions

 

PozdrawiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Kupiłem ostatnio gps który był nagrodą za kupony z gazety wyborczej. Zdaje sobie sprawe ze jest on pewnie z najnizszej półki ale może jak wgra sie porządne mapy to bedzie lepiej. Moje pytanie brzmi gdzie mozna kupić specjalny pokrowiec wodoszczelny na kierownice i czy taki normalny gps nadaje sie na moto czy musi byc to jakis specjalny gps...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie ma "specjalnego" to "zwykly" jest OK :biggrin:

Zasadnicza rownica miedzy nimi to uchwyt na kiere zamiast na szybe i wodoszczelnosc a jesli chodzi o pokrowiec to dla niewymagajacych mozna kupic w aptece :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kupiłem ostatnio nawigację mio moov 200, na razie do samochodu, sprawdza się dobrze, ale brak jej wejścia na słuchawki. I teraz pytanie do Was, czy korzystacie w nawigacji ze słuchawek czy nie? Bo nie wiem czy próbować zwrócić tą co mam i wymienić na coś z wejściem słuchawkowym, ot taki mały dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam słuchawki... Przecież tak naprawdę nawi jest potrzebna po to żeby od czasu do czasu spojrzeć na ekran gdzie się jest albo gdzie skręcić na następnym skrzyżowaniu. Do tego wystarczy (przynajmniej mi) szybki rzut okiem na ekranik umocowany do kiery/owiewki. Nie wyobrażam sobie jazdy na moto i bycia prowadzonym jak po sznurku przez panią jadzię w stylu samochodowym ;) Przejechałem w ten sposób już kilka krajów i zawsze przez słuchawki wolałem posłuchać muzyki :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam smartphona MIO DIGIWALKER A501 i jest ok. Ma bluetooth, ma zestaw słuchawkowy, jak jest problem z baterią to biorę paluszka i wkładam to awaryjnej ładowarki i heyah - na paluszkach też można pociągnąć na wędrówkach pieszych. Urządzenie ma lokalizator - jak się zgubisz to możesz wysłać wezwanie o pomoc ze swoim położeniem geograficznym a także wysyłając to do kogoś, kto ma gps jego mapa pokaże mu położenie osoby wysyłającej - nie trzeba pisać gdzie kto jest - nawi samo zaprowadzi. Także to urządzenie wg mnie jest świetne do samochodu, motocykla, i na piesze przechadzki :smile:

Edytowane przez Batman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Backer Z100 Crocodile.

Jak Mikołaj obiecał tak wrzucił pod choinkę. Nie było wielkiej okazji do testowania bo nie znoszę zimy, najchętniej bym się zakopał w barłogu, jak miś i tam doczekał wiosny.

Tak więc przetestowałem krokodyla jeżdżąc ( samochodem oczywiście ) parę razy z Siedlec do Warszawy i z powrotem plus parę wyjazdów wokół komina.

Co mi się mniej lub więcej nie podoba;

Oszukuje, paniusia mówi; za 200m skręt w prawo ( lewo ), tymczasem do krzyżówki jest max 100-120 metrów.

Długie ustalanie trasy.

Nieczytelne wskazania kierunku, w starym Mio250 północ pokazywał czytelny kursor, tu jest takie cóś może bardziej precyzyjne ale mało widoczne przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Miała być mapa ze szczegółowymi widokami miast, budynków. Nie ma. Chyba że mam włączoną nie tę opcję !??

Brak fotoradarów.

 

Co mi się podoba;

To że jest,

duży, czytelny ekran

i na razie tyle ...

 

Nie ma specjalnego uchwytu dedykowanego dla motocykli. Nie bardzo sobie wyobrażam mocowanie na przessawkę na moto. Bo o ile w samochodzie jak się oderwie i spadnie to podniosę i na najbliższych światłach czy parkingu ponownie umocuję o tyle na moto jak się oderwie i spadnie to raczej nie będzie po co przystawać czy się wracać. Czyli tankbag lub mapnik ...

I to na razie na tyle ...

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backer Z100 Crocodile.

Nie ma specjalnego uchwytu dedykowanego dla motocykli. Nie bardzo sobie wyobrażam mocowanie na przessawkę na moto.

Trzeba dokupić akcesoria.

Chyba najtańsze są w http://cgi.ebay.de/Becker-Fahrrad-Halter-A...A1%7C240%3A1318

Chociaż piszą, że do roweru! W Niemczech 8,70€ + 5.00€= 13,70€ czyli x 4zł= 54,40 zł w Polsce chyba ok. 120zł.(z przesyłką)

Jeszcze specjalna antena TMC http://cgi.ebay.de/Becker-TMC-Antenne-1953...A1%7C240%3A1318

24,00€+5,00€= 29.00 x4.00zł= 116,00 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joki o czym ty myślisz ? Rosja zawsze była jest i będzie krajem chronionym przez władze i niedostępnym dla wrogów czyhających z każdej strony.Wszędzie mają zakaz fotografowania przy ważniejszych obiektach a podejrzanie zachowujący się osobnik jest szpiegiem.Nawet tory kolejowe mają szersze niż Europa.Nie ma co marzyć o dokładnych mapach.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak naprawde to nie ma dobrych map rosji , kirgizji, syrii itd

 

jest Garminowska bardzo dobra mapa Rosji: tu

korzystałem z niej będąc dwukrotnie w ubiegłym roku

 

jeśli chodzi o Kirgistan (nie Kirgizja !), wystarczy World Map Garmin. Nie ma tam zatrważającej sieci dróg. Przetestowałem osobiście w ubiegłym roku. Syrii może nie ma, natomiast jest Liban, Jordania, Izrael, i reszta bliskiego wschodu, mam na myśli Garmina.

 

Rosja zawsze była jest i będzie krajem chronionym przez władze i niedostępnym (...) Nie ma co marzyć o dokładnych mapach.

Panie Kolego chyba trochę Pan demonizuje. Proponuję wydawnictwa kartograficzne firmy Trivium dostępne w tej oto księgarni wysyłkowej: TU

 

są dokładne, miałem okazje przetestować tak w Europejskiej części jak i w tej dalekiej Azjatyckiej

Edytowane przez sq5rk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backer Z100 Crocodile......

 

Co mi się podoba;

To że jest,

duży, czytelny ekran

i na razie tyle ...

 

Przecież to jest PDA z GPSem, więc wgraj to co ci pasuje..... I po sprawie dokładności, kursorów, etc...

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mocowanie jak podała J61 można kupić w polsce dużo taniej. to jest uniwersalne mocowanie HR te cztery wystające kikuty.

http://allegro.pl/item528422424_ramie_uchw...ke_mount_1.html

Zbycho a jak wgląda wstępnie szczelność połączenia kabla zasilającego z Krokodylem?? Chodzi mi o to czy do połączenia może dostać się woda i stworzyć zwarcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś navi w mapniku tankbaga? pomijam obsługę, chodzi raczej o posiłkowanie się w dużych miastach bądź mało uczęszczanych górskich trasach.

 

Poszukuję nawigacji przydatnej w motocyklowych wojażach, która pociągnie 3-4 godz. bez ładowania, posiada wbudowane szczegółowe mapy Polski i Europy, ma możliwość zasilania wymiennymi bateriami oraz kosztuje w granicach 500 pln - są szanse na takie coś? :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...