Skocz do zawartości

GPS - wasze doswiadczenia na motocyklu


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy przypadek zaufania miałem jadąc samochodem z Beckerem w okolicach Ulm , system kazał mi zjechać z nagła z autostrady 20 kilometrów w zimie drogami dla traktorów po czym wjechałem z powrotem na tą autostradę.

Przypadek nr 2 jazda do Szwajcarii korek na autostradzie no to objazd , drugi korek no to na przełaj , ludzie nie wiiedziałem że w niemczech mogą mieć takie drogi jak u nas w bieszczadach.

Przopadek nr 3 powrót do domu zze Szwajcarii z odstawieniem córki na obóz w Szczawnicy . Trasa przygotowana w komputerze ale problem z zaznaczeniem Szczawnicy jako punktu docelowego, rezultat 15 km przed Bardejowem w szczerym polu komunikat skręć w prawo. To że jest coś nie tak wiedziałem kiedy przejeżdżaliśmy przez Poprad ale mapy papierowej oczywiście nie miałem.

GPS jest dobry ale czasem droga do omu jest dłuższa ale jak nie padnie bateria to zawsze cię dowiezie.

Mapa papierowa jako backup to podstawa, tak samo jak locja na morzu, gdybym ją wtedy miał to bym wiedział ze płyniemy na splitskie wrota a nie do naszej zatoki.

Natomiast w tym momencie nie wyobrażam sobie jazdy bez tego urządzenia. Po powrocie można wrzucic trucki do komputera i pokazać całą trasę na mapie.

 

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz urządzenie z windows. Znaczy musisz poszukać na pdaclub.pl

Mapy Garmina na windzie nie pójdą....

 

Zawsze można przekonwenterować :icon_biggrin:

Tylko że przerabianie wypasionej mapy wektorowej na jakiś plik obrazu zaniża nam wartość użytkową mapy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam telefon mda compact2 z windowsem i tam sobie zainstalowalem Auto Mape, no ale niestety tam jest tylko polska, wie ktos moze gdzie i jak dostac inne kraje, szczegolnie czechy, slowacja, austria, niemcy, wegry, chorwacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam telefon mda compact2 z windowsem i tam sobie zainstalowalem Auto Mape, no ale niestety tam jest tylko polska, wie ktos moze gdzie i jak dostac inne kraje, szczegolnie czechy, slowacja, austria, niemcy, wegry, chorwacja

Precyzujac: Chcialbys uzywac map panstw europejskich w Automapie..? Jesli tak, to na chwile obecna nic z tego nie bedzie. Automapa jest tylko na Polske.

Jesli chcesz uzywac map zagranicznych, to musisz zainstalowac sobie inne oprogramowanie.. np. Tomtoma, albo iGO (jest tego wiecej).

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna znalezc cos takiego jak iGO lub TomTom'a zeby to zainstalowac :icon_mrgreen: no i gdzie sa mapy do tego :biggrin:

I TT, i iGO mozna zakupic. Z iGO moze byc o tyle gorzej, ze bodajze jest rozprowadzany na karcie SD, wiec palm musi miec mozliwosc obslugi takiej karty.

Oba programy maja wlasne mapy, zarowno PL, jak i calej Europy. Sa mapy ogolne, ale sa i mapy szczegolowe (np. Skandynawia w TT jest rozbita na dwie czesci, albo jedna odchudzona mapa.. i tak jest z wieloma krajami EU; iGO tez ma jedna mape bazowa/ogolna dla UE, i szczegolowe dla poszczegolnych panstw). TT zajmuje kilka GB (DVD), wiec w jego przypadku potrzebne mapy dogrywa sie z kompa - chyba, ze masz duzo RAMu, to wiekszosc z nich ladujesz jednorazowo.. ale nie wszystkie sie zmieszcza, jesli chodzi o uzywanie map szczegolowych.

Zarowno TT, jak i iGO, czy Automape mozna zdobyc z netu w wersjach 'edukacyjnych' :icon_mrgreen:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna znalezc cos takiego jak iGO lub TomTom'a zeby to zainstalowac smile.gif no i gdzie sa mapy do tego smile.gif

 

a na jakim sys. operacyjnym masz fona, na win czy symbian?

pracuje w servisie kompow i teraz robimy kupe tomtomow i mam dostepne wszystkie mapy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

win :lalag:

To Buba napisz jeszcze, jaka masz wersje tego win'a :D (czy Windows Mobile 5, czy starsze wersje) - bo wersje 'edukacyjne' sa przygotowywane pod konkretny system, i wcale nie musza dzialac na innym..

 

jak by co to bede wdzieczny :)

Mam nadzieje, ze jestes swiadom iz same mapy bez 'silnika' ktory je obrobi nic Ci nie dadza..?

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam palmtopa m700 eten, i jak wiele modeli róznych firm posiada on windows 5 mobile

A na ten system

idealnie sie nadaje bardzo popularna mapa europy DESTINATOR 6,

Sa tam wszystkie kraje europy, ( mozna dogrywać np tylko wybrane regiony ) lub trasy główniejsze całej europy.

Licze ze uda mi sie go potestowąc nie tylko w polsce.... bo tu sie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Destinator był w ogóle nie intuicyjny, zupełnie nie wiedziałem jak dodać punkty PRZEZ, sposób wyświetlania manewrów był beznadziejny (ikona ze strzałką wskazującą w którą stronę skręcić zasłaniała całą mapę). Dobrze, że maiłem wgrany również iGo, bo by mnie chyba szlak trafił. Nie mówię, że iGo jest idealny, ale IMHO dużo lepszy od Destinatora. Ponoć jeszcze lepszy jest TomTom (występuje w wersji na Windows Mobile), ale jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...