Skocz do zawartości

VN800 vs XVS650


noise of death
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to XVS650 (choć lepiej by było 1100 ;) ), nie wiem co prawda jak z awaryjnością w obu sprzętach bo do ewentualnego zakupu (ciułam i ciułam kasssskę) pod uwagę biorę roczniki 2001-2002 (więc dość "młode").

Po prostu Drag bardziej mi się podoba i jak na razie jest to jedyne kryterium (noo może oprócz sentymentu do firmy :P 535 to przecież też Yamcia :P )

 

 

Echh - zapomniałem dodać że podobają mi się wersje bez "A" znaczy nie Classic tylko zwykła XVS650 (bez zakrytych błotników) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na VN 800. Mi bardziej się podoba od Drag Stara (zwłaszcza wersja VN 800A - z 21- calowym kołem).

 

Zalety Vulcana 800:

mocny i elastyczny silnik (55 KM - najlepszy wynik w klasie)

dużo ładniejsza stylizacja (to tylko moja opinia)

Małe zużycie paliwa

prosta i niezbyt częsta obsługa (zawory na płytki , jeden gaźnik)

 

Wady:

Napęd łańcuchem (ale mozna to przerobić na pasek)

gorsza opinia jeśli chodzi o trwałość (chocciaz mój VN z przebiegiem na liczniku (pewnie cofanym) pod 80 tys km ciągle jeździ bez remontu tylko pierścienie trzeba zmienić)

 

Drag Star 650 (to obserwacje motocykli moich znajomych)

Zalety:

dopracowany silnik (przeróbka XV 535)

napęd kardanem

Wady:

słaby silnik (w porównaiu do VN 800)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś kiedyś zaglądnie tu by poszukać porady...

zdecydowanie dragstar

1. młodszy konstrukcyjnie

2. lepiej dopracowany pod względem konstrukcyjnym, to nie tylko kwestia kardana

3. zawieszenie! niebo a ziemia, 20 lat to przepaść konstrukcyjna. tył ma skok możliwy do przyjęcia, nie dobija na każdej nierówności. przód nie tak wiotki jak w vulkanie

4. silnik... bardziej cywilizowany, mniej pije. niby słabszy, ale za to ładniej grzmi :lol:

 

chyba tyle

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś kiedyś zaglądnie tu by poszukać porady...

 

No ja tu zagladam by znalezc porade ;)

 

20 lat to przepaść konstrukcyjna

 

 

dlaczego 20 lat? Pierwsze Vulcany 800 wyszly w 1995 roku, natomiast pierwsze Drag Stary 650 wyszly w 1997 roku.

 

Szczegolnie te roczniki motocykli mnie interesuja, tzn Vn'95 i XVS '97.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Dzieki wszystkim za opinie i prosze o dalsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś kiedyś zaglądnie tu by poszukać porady...

zdecydowanie dragstar

1. młodszy konstrukcyjnie

2. lepiej dopracowany pod względem konstrukcyjnym, to nie tylko kwestia kardana

3. zawieszenie! niebo a ziemia, 20 lat to przepaść konstrukcyjna. tył ma skok możliwy do przyjęcia, nie dobija na każdej nierówności. przód nie tak wiotki jak w vulkanie

4. silnik... bardziej cywilizowany, mniej pije. niby słabszy, ale za to ładniej grzmi    :lol:  

 

chyba tyle

 

Coś Ci się pokręciło. Pomyliłeś VN 750 z VN 800. To dwa zupełnie inne motocykle.

1. całe 2 lata....

2. Niekoniecznie

3. akurat zawieszenie imitujace sztywny tył to nie jest najlepsze rozwiązanie i pewnei stary Vulcan 750 (BTW produkowane są do dizsiaj) jest pod tym wzgledem lepszy

4. różnica 15 KM (ile ma XVS 650?) jest naprawde odczuwalna. Spalanie Vulcana jest na miłym dla kieszeni poziomie około 5,5 l/100km no a dźwięk bije na głowę Dragstara, Intrudera czy Shadowwa (chociaż to znowu moja opinia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , Noise - moje ostatnie słowo w tym temacie /bo trochę już sobie pisaliśmy../

Zwróć uwagę na moc motocykli: XVS 41KM - VN 55 KM, przy tych mocach to niebagatelna różnica;

poza tym MOMENT obr: XVS 50.9 Nm/3000 rpm - VN 64Nm/3300 rpm - to już jest naprawdę odczuwalne przy załadowanym moto...

Jeżeli chodzi o opinię VN to:

-zdaj się na POMPKĘ - jest /tak jak ja/ fanem tego moto i przejeździł nim trochę... :twisted:

- koledze JESZUA skleiły się kartki z katalogu i porównał nie te motocykle... ;) ---- :D

P.S daj cynę jak coś kupisz - powodzenia i...czekamy /VN'owcy ;) /

poniżej link do fajnej stronki, gdzie możesz porównać jakie tylko chcesz motocykle.

 

http://www.motorbikes.be/en/compare/247/2076/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

ja na Twoim miejscu wybrałbym VN. Może to sprawa sentymentu ale przejeździłem troche wersją Classic i nie miałem co do tego motocykla większych zastrzeżeń. Ma on solidnego kopa, niezły klang i wygląd (chopper jest podobny do jednego modelu HD). Co do Yamahy - wszystko jest super za wyjątkiem silnika - tzn. osiągów - po prostu jest za słaby i podróżując w niezłym tempie w większej grupie gdzie będą mocniejsze sprzęty będziesz żałował, że nie masz tych paru koników więcej.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...