Skocz do zawartości

Zimny silnik zalewa sie podczas odpalania


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam moje moto po przestoju nocnym w garazu ma problemy z odpaleniem silnik zalewa sie od czasu do czasu pyrknie ale nie odpali musze wyciagac swiece i wydmuchac ja a to troszke roboty bo musze bak sciagac siedzenie i oslonki boczne :twisted: co mozna z tym zrobic ?? za pare dni zmienie swiece a w gazniku cos podkrecic ?? sklad mieszanki czy cus ??

 

pozdro

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz działanie przepustniczek ssania, nastepnie poziomy paliwa w komorze pływakowej, zaworki iglicowe (czy się dobrze domykają), jak to nic nie pomoże to czyszczenie i synchronizacja gaźników (czyść carbucleanem, bo czym innym to sobie można przemywać, a nie czyscić;)). Sprawdz jeszcze jak wygląda filtr powietrza! Spróbuj odpalać z bardzodelikatnym uchyleniem przepustnicy ssania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dostaje paliwo a nie pali, to może wina świecy lub zapłonu.

Ja też kiedyś też miałem podobny problem, okazało się że świeca miała przebicie i po wymianie było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem swieczke na DENSO i wyglada ze jest ok ale dokladnie to sie okaze jutro rano bo jak co pare godzin to jakos takos palil (teraz pali od 1) a do gaznika to przy okazji sie dobiore albo jutro jak rano nie odpali 8O

 

pozdro

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie psuj samowolnie swojego silnika.

Powodem były stare lub zawilgocone świece.

Jeżeli do końca sezonu motocykl jezdził bez problemów to gaźniki same w trakcie postoju się nie rozregulowały ani się same nie popsuły.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jednak swiece byly w porządku , to prawdopodobnie kolega przed zimą zapomnial spuscic paliwo z gaznika- etylina odparowala, zostaly same uszlachetniacze- jesli do tego nie jezdzilo sie z filtrem paliwa... to rada moze byc jedna czyszczenie + regulacja gaznika.

Moze tez byc inny powod- ja nazwał bym to chorobą "Swieżego sprzęta". Przychodza do kolegi ogladac swiezy nabytek, oczywiscie proszą o odpalenie i tak kilku kolesi przyjdzie, a moto tylko palone i gaszone itd.., swieca nie ma szans na samooczyszczenie i robi sie czarna- a swieca czarna- los marny. Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranik trzyma bo po zdjeciu wezykow nie ucieknie nawet kropelka na 90% byla to wina swiecy teraz stal nie palony od 14 i zapalil za 1 na starej swiecy bylo by to nie mozliwe

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...