Skocz do zawartości

Przeróbka ogara 205


tomason2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żałosny ? Prosze tylko o jedno jeśli masz zamiar tak pisać w moją strone to lepiej nic pisz. Rama na 99% nie peknie bo będzie wzmacniana. I nie ciesze sie ze nie mam dokumentów, fajnie by było jakby po zrobieniu był legalny, no ale niestety nie będzie. To będzie motorek na szose nie na polne drogi. Będe jeździł tam gdzie zawsze jeździłem tylko z większą ostrozńościa na policje no i oczywisćie troche szybciej. Może wydaje sie ze nie mam jeszcze tych 17 lat bo dopiero 15 września mi stuknie, ale coś nie coś wiem. Rama będzie porządnie wzmocniona poprzez spawy w miejscach najbardziej narażonych, oraz kilka wzmocnien. Do tego wszystkiego "kołyska" pod silnik wzmocni całą rame i zapobiegnie wyrwaniu silnika. Pewnie myślisz sobie, ze taki kolo jak ja robi sobie jakieś wieśniackie moto bez wcześniejszego pomysłu, no ale jak tak myslisz to sie mylisz. Może na tych zdjęciach dziownie wyglada, ale najlepszy będzie końcowy efekt. Owiele fajnie wygląda z kołyską pod silnik. Jak juz bedzie to zespawane napewno zapodam link do fotek.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupić całą wsk

było by prosciej i lepiej, nie zapominaj że ogarek ma słabe hamulce, jak bedzie miał silnik 125-ki to zwiekszą sie osiagi, hamulce przy 45km/h nie daja rady a co dopiero przy 70 bo tyle napewno wyciagnie. to samo dotyczy zawieszenia, oponki pewnie też mają nizszy indeks predkosci (o ile cos takiego istnieje w polskich motorowerach :) )

ale nikogo nie potępiam, to wasze sprzęty, wasza kasa itd tylko żeby pózniej nie było z tego nieprzyjemnosci

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosny ? Prosze tylko o jedno jeśli masz zamiar tak pisać w moją strone to lepiej nic pisz. Rama na 99% nie peknie bo będzie wzmacniana. I nie ciesze sie ze nie mam dokumentów, fajnie by było jakby po zrobieniu był legalny, no ale niestety nie będzie. To będzie motorek na szose nie na polne drogi. Będe jeździł tam gdzie zawsze jeździłem tylko z większą ostrozńościa na policje no i oczywisćie troche szybciej. Może wydaje sie ze nie mam jeszcze tych 17 lat bo dopiero 15 września mi stuknie, ale coś nie coś wiem. Rama będzie porządnie wzmocniona poprzez spawy w miejscach najbardziej narażonych, oraz kilka wzmocnien. Do tego wszystkiego "kołyska" pod silnik wzmocni całą rame i zapobiegnie wyrwaniu silnika. Pewnie myślisz sobie, ze taki kolo jak ja robi sobie jakieś wieśniackie moto  bez wcześniejszego pomysłu, no ale jak tak myslisz to sie mylisz. Może na tych zdjęciach dziownie wyglada, ale najlepszy będzie końcowy efekt. Owiele fajnie wygląda z kołyską pod silnik. Jak juz bedzie to zespawane napewno zapodam link do fotek.

 

papiery masz po to żebyś nie sprawial zagrożenia na drodze,

wiec jak by mi przede mna rozwalil takowy typek na takim wynalazku i bym dzwona zaliczyl, to by cie pozniej sklejali :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł sam w sobie niezły, takich przeszczepów już parę widziałem.

Ale czy to ma sens? Może wydawać się niektórym, że to bez sensu,

ale czasem warto trochę podłubać ażeby liznąć trochę techniki,

ale przede wszystkim dla frajdy, którą się ma po zmontowaniu.

Na razie nie wygląda zbyt pięknie, ale ładny lakier, polerka aluminium,

autorskie siedzenie i parę dodatków znacznie polepszą wygląd.

 

Wiadomo, że hamulce, zawieszenie itp. nie są przystosowane do tego silnika i

prędkości, jakie może uzyskiwać, ale tak to trzeba by przerabiać całą konstrukcję,

ale z podmianą silników tak to już jest :) najmocniejsze ogniwo - silnik, słabsze - rama,

zawieszenie, hamulce. Idąc konsekwentnie nalerzałoby wymienić cały motocykl.

 

Ale wtedy nie byłoby takiej radości.

 

W każdym razie życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A ja jak zobaczylem fotki, to kurde, cos mnie w tym pomysle urzeklo.

Nie wiem, ale bardzo fajnie ten motorek juz w tej postaci wyglada... Chyba zostalbym przy srebrnym lakierze, bo to ma w sobie cos...

 

Enylej. Sam pomysl jezdzenia takim wynalazkiem po drogach moze nie jest najszczesliwszy, ale sama chec stworzenia czegos samemu, to juz jest bardzo pozytywna sprawa.

Stawia to przed czlowiekiem mnostwo trudnosci do przezwyciezenia, uczy wielu rzeczy, radzenia sobie z narzedziami, uczy podstaw mechaniki i techniki... Daje bardzo dobra podstawe, baze wiedzy dla byc moze przyszlego inzyniera czy mechanika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to z oceną sprzęta to bym się powstrzymał do jego ukończenia :( Na podstawie paru fotek nie można określić czy przeróbka ma sens czy nie. Powiem tylko tyle, ze każda przeróbka przeprowadzona "z głową" ma sens (poza cięciem Junaków, które jest tylko niszczeniem zabytków)Trzeba tylko mieć dobre zaplecze i plan. Jeśli rama będzie wzmocniona to jedyny problem to hamulce. A poza tym doświadczenie zdobyte przy takiej "twórczości własnej" na pewno się przyda :) Pozdro

 

PS. Zapodaj foty jak tylko skończysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem swietny pomysl. Co prawda skazales ogarka na junkyard' date=' ale poduczysz sie mechanika i zdobedziesz cenne doswiadczenie.

 

Greedo => Gdybym mial warunki i kase, to bym z checia zrobil takiego szroto-buleta :) 8) ... ty pewnie takze.[/quote']

 

 

Pewnie tak, ale nie traktowal bym tego serio i uzywalbym jako wscieklego enduro-rozkurwiacza 8)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Będzie to moto do jazdy normalnej, napewno nie będe go używał jako "wscieklego enduro-rozkurwiacza" No niestety, ale juz nie mam ogarka 205. Tzn silnik rozebrany leży na półce, no a rama posłuzyła do budowy bulleta.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...