Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki:)Teraz musze ja rozebrac zobaczyc co kupic i chyba zakupy zrobie w larsonie.(Tłok,Pierscienie,Uszczelki, itd.) a jak złoze to przez jakies 500km bede musiał docierac:(:(

 

A mam pytanko: Z jaką predkoscia i wogule najlepiej jeździc na dotarciu??Bo szczerze mówiąc to jeszcze nie docierałem jeszcze nidgy maszyny:) nom pozatym ze ja zatarłem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VASQUEZ ja stawiam na swiece :] ze poszla mialem podobnie strzelal w tlumik gaznik czasem sie odezwal zgasl iskra byla ale jak wkrecilem iskry nie bylo

 

kruliczek90 to idzie tak od gaznika z prawej idzie do prawej strony glowice od gaznika z gory idzie do lewej strony glowicy to jest jeden .... w ktora strone bo to zadna roznica wtedy obieg bedzie w druga strone i tak czy siak bedzie grzal gaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko: Z jaką predkoscia i wogule najlepiej jeździc na dotarciu??Bo szczerze mówiąc to jeszcze nie docierałem jeszcze nidgy maszyny:) nom pozatym ze ja zatarłem:P

schemat docierania wydlada mniej wiecej tak:

przez pierwsze 400km nie przekraczamy 4000rpm (czyli ok v-max 40km/h na 6 biegu)

potem co 100km dokladmy 1000rpm co jakis czas robiac 'przegazowy' i tak w sumie 1200km

w praktyce jednak sporo odob dociera w sumie przez ok 200-300km krecac silnik do gora 6000rpm z przegazowkami i potem jezdza normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500km wystarczy odpalasz motocykl zwiekszasz mu mieszanke niech sobie pochodzi tylko bez zadnych przegazowek!! gasisz czekasz az ostygnie odpalasz i jezdziesz tylko go nie zagrzej jesli wsakzowka bedzie przekraczala polowe zgas go niech ostygnie i pierwsza przejazdza okolo 5km zgas niech ostygnie pozniej z 10km zgas niech ostygnie pozniej z 20km z gas niech ostygdzie pozniej po okolo 150km bujnij sie na maxa i jesli dojdziesz na maxa to odpusc i tak co 40km bujaj go na maxa az dojdziesz do 400-500 km i mozesz juz mu dawac w dupe:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje jechac 20km/h na 6 biegu zeby za szybko nie przyspieszal .... ludzie naprawde zastanowcie sie co piszecie... mozna jechac nawet 80 tylko nie wolno na poczatku przekraczac 5500 obrotow i nie dopuscic do przegrzania ... ja proponuje na ten okres odpiac dozownik i robic samemu bogata mieszanke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieda sie przegrzac maszyny,jeszcze anirazu nie weszła mi nawet temp. na połowe.Chyba mam otwarty termostat, a raczej mialem jak moto chodził. Jak ją zrobie to napewno nie bede przekraczał 5500tys. noi jakos spróbuje jeździc tak jak piszecie.Tylko sie zastanawiam nadtym dozownikiem,Bo nieda sie w nim zwiekrzyc mieszanki wiec jakos go bede musia odlączyc i lac bogatszą mieszanke chyba tak jak piszecie.Narazie to musze zrobic maszyne,a jak wiem to troche potrwa:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieda sie przegrzac maszyny,jeszcze anirazu nie weszła mi nawet temp. na połowe.Chyba mam otwarty termostat, a raczej mialem jak moto chodził. Jak ją zrobie to napewno nie bede przekraczał 5500tys. noi jakos spróbuje jeździc tak jak piszecie.Tylko sie zastanawiam nadtym dozownikiem,Bo nieda sie w nim zwiekrzyc mieszanki wiec jakos go bede musia odlączyc i lac bogatszą mieszanke chyba tak jak piszecie.Narazie to musze zrobic maszyne,a jak wiem to troche potrwa:/

 

Albo masz slaby akumulator. Mialem tak samo w DT. Nigdy niby nie wskakiwalo do polowy a gdy aku podladowalem nagle zaczynalo sie grzac przy palowaniu :biggrin: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikus91 miałeś rację ze świecą ! Dzień wcześniej założyłem nową o wyższym symbolu (kupiona w niemczech w salonie hondy ) i niestety padła ! 5 euro poszło się j....ć! Zakręciłem starą i pali !

 

Mam jeszcze jeden problem ,nie chodzi na wolnych obrotach ! Gdy rano uda mi się odpalić (bez ssania),od razu wchodzi na wysokie obroty,wtedy pokrętłem przy gażniku obnizam je ! Po 2-3 minutach gdy silnik się zagrzeje , spadają obroty i gaśnie ,wtedy podkręcam obroty pokrętłem ! I tak w kółko jak silnik ostygnie ,znowu wysokie ! Czy to jest normalne ?

 

Jeszcze jedno ,gdy uda mi się odpalić ,świeca jest cała czarna okopcona ! Natomiast gdy nie uda mi się go odpalić ,świeca jest cała zalana, mokra ! zapalam, bez ssania !

 

Trochę chaotycznie,ale myślę że fachowcy zrozumieją o co mi biega !

DZIĘKI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz slaby akumulator. Mialem tak samo w DT. Nigdy niby nie wskakiwalo do polowy a gdy aku podladowalem nagle zaczynalo sie grzac przy palowaniu :biggrin: POZDRO

 

 

Raz ja udało mi sie zagrzac poprzez nacisniecie przedniego Hamulca i mieleniu ziemi temp poza połowe poszło:) Ale zaraz jak juz ruszyłem po chwili opadło w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 6 biegu przy takiej prętkości moto zacznie sie dławić i nie da sie jechać nawet z górki

to chyba twoja tak ciagnie chu*owo... bo u mnie przy 40km/h na 6 mozna odkrecic manetke i bedzie powoli przyspieszala. czasem tak po miescie jade 'na lenia' jak mi sie nie spieszy. i malo pali wtedy. (ponizej 4l/100km sprawdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jeżeli mowa o temperaturze to u mnie prawie cały czas trzyma się blisko czerwonego pola niewchodzi na nie ale jest blisko, myśle że to termostat moze sie nieotwiera na maxa. Aha i co może być rano odpalam na ssaniu pali od razu ale nietrzyma wolnych obrotów pochodzi chwile i gaśnie jak sie zagrzeje jest ok, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...