Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

mam 2 typy głowicy 5n6 o taką

http://img196.imageshack.us/img196/7972/2609061606jg9.jpg

i mam jeszcze 5n5

http://img294.imageshack.us/img294/9259/imag0052wp1.jpg

tom pierwszą (5n6) mam w moto jak myślicie czy jak załoze ta 2gą (5n5) to cos sie stanie ona wydaje mi sie lepsza powinno byc większe spreżanie ???

Edytowane przez baro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dt bardzo ladnie wchodzi na obroty, jednak jak puszcze gaz to schodzi tylko do 4-3 tys. obr. i tak chwilke pochodzi(4-5 sekund) na tych obr. a pozniej juz obroty spadaja do 1,5. Dlaczego obr. nie chca plynnie schodzic na sam dol? Probowalem regulowac gaznik ale juz nerwy do niego stracilem. Wiecie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 typy głowicy 5n6 o taką

http://img196.imageshack.us/img196/7972/2609061606jg9.jpg

i mam jeszcze 5n5

http://img294.imageshack.us/img294/9259/imag0052wp1.jpg

tom pierwszą (5n6) mam w moto jak myślicie czy jak załoze ta 2gą (5n5) to cos sie stanie ona wydaje mi sie lepsza powinno byc większe spreżanie ???

czy zna sie ktoś na tym czy uzyskam odp ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak odpalam na zimnym silnik to nie musze brać ssania ale wskakuje na wysokie obroty jak załącze ssanie to troche spadają ale cały czas wysokie dopiero jak silnik sie rozgrzeje to trzyma odpowiednie obroty.

A tak w ogóle jakie powinny być wolne obroty?? Kiedyś czytałem że 1,5 ale przy takich mi czasami zgaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie powinny miec luzu... Tutaj nie chodzi o luz gora dol czy jakos tak tylko o to ze nie trzeba ich wbijac mlotkiem :] Lozyska powinny sie tylko trzymac mocno w karterach a w czym przeszkadza to ze lekko je zalozyc?? Tylko lepiej sie wal kreci :buttrock: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle jakie powinny być wolne obroty?? Kiedyś czytałem że 1,5 ale przy takich mi czasami zgaśnie

w instrukcji jest podane, ze wolne obroty powinny wynosic 1300~1400rpm. ja osobiscie ustawilem sobie na jakies 1800 bo mam pewnosc ze nie zgasnie na postoju i szybciej sie wkreca. ale spokojnie moge zejsc do tych z serwisowki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej sorka chlopy zę ejstem upierdliwy ale czekam na waszą odp czy cos to da jak zamątuje 5n5 ???? czy odpali ???? jak myślicie ????

 

 

napewno odpali :flesje: i wygląda że ma mniejszą komorę wiec pewnie będzie nieco większe spręzanie...ale nie dowiesz się dopuki nie załozysz :flesje: a tak naprawde pewnie nie odczujesz róznicy miedzy nimi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak odpalam na zimnym silnik to nie musze brać ssania ale wskakuje na wysokie obroty jak załącze ssanie to troche spadają ale cały czas wysokie dopiero jak silnik sie rozgrzeje to trzyma odpowiednie obroty.

A tak w ogóle jakie powinny być wolne obroty?? Kiedyś czytałem że 1,5 ale przy takich mi czasami zgaśnie

U mnie na zimnym trzyma 1500obr. a jak sie juz zagrzeje to spada na ok 1300-1400obr.włąsnie i nie gasnie.I pale za kazdym razem bez ssania.Tylko ostatnio miałem problem, zalewało mi ją jak odpalałem:/ Iskra jest wszystko jest i przy zapalaniu bez ssania zalało ją.Musiałem na pych palic,a po odpaleniu chwile pochodziła i juz było wszystko ok. obroty tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno odpali :flesje: i wygląda że ma mniejszą komorę wiec pewnie będzie nieco większe spręzanie...ale nie dowiesz się dopuki nie załozysz :P a tak naprawde pewnie nie odczujesz róznicy miedzy nimi :P

jak wróce ze szkoly to przełoze i ciekawe czy coś to da :flesje: zdam wam relacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...