Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Przekładałem od niego do siebie od siebie do niego dalej to samo nawet świece przełożyłem u niego lala a u mnie dupa icon_evil.gif

Poczyszczę kostki itp zobaczę od razu filter paliwa w baku wykręcę go i przeczyszczę go może zasyfiały jest od razu zębatkę sobie wstawię tylnią 65z jeszcze sprawdzę cewkę przewód i fajkę bo tego nie sprawdzałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka postów temu stwierdziłeś, że sprawdzałeś F I L T R paliwa ? Jaką robisz mieszankę, w baku czy dozownikiem ? Może być tak, że korba zarzygała się olejem z dozownika albo skrzyni biegów.

Ogólnie to jeśli po wyczyszczeniu styków itd. nadal będzie źle to problem jest mechaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej TDR-ce są 3 jeden malutki wciskany w gazniku drugi w wężyku a 3 jest wkręcany wraz z kranikiem i wystaje w środku baku był delikatnie brudny ..

Ze skrzyni nie ubywa olej... wiec to wykluczam dozownika nie używam bo wole robić sam mieszankę bynajmiej jestem pewien ze sie nie zatrze..

Styki po czyściłem nic dalej to samo...

Coś siedzi a nie wiem co... Może gdzieś się w tłumiku coś zakleiło od oleju? oleju nie zmieniałem do mieszanki jak lałem castrol power 1 racing 2t tak go leje może zawór ypvs ja go nigdy nie ruszałem?

 

 

 

P.S sprawdzałem ten zawór jest całkowicie otwarty tylko zastanawia mnie fakt że linka nr1 jest pękniętaicon_eek.gif

Edytowane przez Szogn507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej TDR-ce są 3 jeden malutki wciskany w gazniku drugi w wężyku a 3 jest wkręcany wraz z kranikiem i wystaje w środku baku był delikatnie brudny ..

Ze skrzyni nie ubywa olej... wiec to wykluczam dozownika nie używam bo wole robić sam mieszankę bynajmiej jestem pewien ze sie nie zatrze..

Styki po czyściłem nic dalej to samo...

Coś siedzi a nie wiem co... Może gdzieś się w tłumiku coś zakleiło od oleju? oleju nie zmieniałem do mieszanki jak lałem castrol power 1 racing 2t tak go leje może zawór ypvs ja go nigdy nie ruszałem?

 

 

 

P.S sprawdzałem ten zawór jest całkowicie otwarty tylko zastanawia mnie fakt że linka nr1 jest pękniętaicon_eek.gif

 

Już po kłopocie zawór sie zamykał jak sie zapłon włańczało linka była pęknięta od cięgieł i o...

 

 

P.S kolega zamówił zębatkę do swojej TDR-ki tylko że facet zrobił ją w średnicy 136-120-8.5 do rocznika 99 felga szprychowana nie aluminiowa i sie okazało ze jest zamała bo tam powinno być 176-140-8.5 i nie wie co teraz zrobić bo facet nie chce zwrotu bo zrobił ja na wymiar w katalogu i kumpel sie pytał czy to dobry pomysł żeby tą zębatkę nową 65z z napisem i liściami marychy przykrecic do tamtej orginalnej? nie kosiło by łańcucha? bo jest pół cm róznicy prawie? zębatka wygląda tak

post-51721-0-64011200-1325020477_thumb.jpg

Edytowane przez Szogn507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wole robić sam mieszankę bynajmiej jestem pewien ze sie nie zatrze...

 

Bynajmniej używa się jako zaprzeczenia.

 

....

P.S kolega zamówił zębatkę do swojej TDR-ki tylko że facet zrobił ją w średnicy 136-120-8.5 do rocznika 99 felga szprychowana nie aluminiowa i sie okazało ze jest zamała bo tam powinno być 176-140-8.5 i nie wie co teraz zrobić bo facet nie chce zwrotu bo zrobił ja na wymiar w katalogu i kumpel sie pytał czy to dobry pomysł żeby tą zębatkę nową 65z z napisem i liściami marychy przykrecic do tamtej orginalnej? nie kosiło by łańcucha? bo jest pół cm róznicy prawie? zębatka wygląda tak

 

Pisz nieco bardziej po polsku z jakąś logiczną składnią. Trudno się to czyta.

To bardzo zły pomysł. Jest tyle powodów, że prościej powiedzieć " Tak się po prostu nie robi ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej używa się jako zaprzeczenia.
:icon_mrgreen:

 

Jak założysz taką zębatkę i to jeszcze przykręconą do oryginalnej (??) to będziesz miał "wyj**ane".... - zęby, jak ci ta zębatka pęknie

 

PS. 2 pytania:

po co robiłeś zębatke na zamówienie?

felga szprychowana nie aluminiowa
czyli jaka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki kumpel się pytał mnie powiedziałem że nie wiem ja takiego czegoś nie robił bym a już jest po problemie kupił nową felgę i jest ok...

A co do tej zębatki to jakaś mieszanka aluminium fakt że 65z i wielkość jej jest przesada prędkość mu znacznie się pogorszyła ze 120km/h do 70km/h ale jest bd silna i ma lżej ale obroty silnika to masakra, ale fajnie na koło ją się stawia rolleyes.gif Ta grawerka jest trochę nie na miejscu ale on już taki jest coś w Stylu Anty Policyjny i wszystko mu wisi icon_razz.gif

 

Mam pytanko takie czy do TDR-ki Wejdzie opona 150/70/17 nie bd tarła o łańcuch?blink.gif Bo mam teraz 140/80/17 nie bd ukrywał że już druty wychodzą sleep.gif??

 

 

 

P.S od nośnie tej felgi chodziło o to że ma szprychowaną tak jak w starszych modelach jest większa średnica rozstawu śrub i średnica mocowania na zębatkę . A nowsze modele miały aluminiowe felgi i zębatki do nich miały już mniejszą średnice rozstawu śrub itp

Edytowane przez Szogn507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki kumpel się pytał mnie powiedziałem że nie wiem ja takiego czegoś nie robił bym a już jest po problemie kupił nową felgę i jest ok...

A co do tej zębatki to jakaś mieszanka aluminium fakt że 65z i wielkość jej jest przesada prędkość mu znacznie się pogorszyła ze 120km/h do 70km/h ale jest bd silna i ma lżej ale obroty silnika to masakra, ale fajnie na koło ją się stawia rolleyes.gif Ta grawerka jest trochę nie na miejscu ale on już taki jest coś w Stylu Anty Policyjny i wszystko mu wisi icon_razz.gif

 

Mam pytanko takie czy do TDR-ki Wejdzie opona 150/70/17 nie bd tarła o łańcuch?blink.gif Bo mam teraz 140/80/17 nie bd ukrywał że już druty wychodzą sleep.gif??

 

 

 

P.S od nośnie tej felgi chodziło o to że ma szprychowaną tak jak w starszych modelach jest większa średnica rozstawu śrub i średnica mocowania na zębatkę . A nowsze modele miały aluminiowe felgi i zębatki do nich miały już mniejszą średnice rozstawu śrub itp

 

jak coś to mam na sprzedanie nową, nieużywaną dętke cross,ednuro wiece te wzmacniane na kamienie rozmiar 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to mam na sprzedanie nową, nieużywaną dętke cross,ednuro wiece te wzmacniane na kamienie rozmiar 17"

 

Dzięki kolego ale ja miałem na myśli typowo Asfaltowa oponkę

P.S Może ktoś doradzi z tym kapciem? mam 140/80/17 troche luzu jest z 1.5cm wejdzie ta oponka 150/70/17nie bd chaczała o łancuch mi ???unsure.gif

Z góry dziękuję za odp pozdrawiambiggrin.gif

Edytowane przez Szogn507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ale ja miałem na myśli typowo Asfaltowa oponkę

P.S Może ktoś doradzi z tym kapciem? mam 140/80/17 troche luzu jest z 1.5cm wejdzie ta oponka 150/70/17nie bd chaczała o łancuch mi ???unsure.gif

Z góry dziękuję za odp pozdrawiambiggrin.gif

 

Gdybym chciał taką wsadzić to bym się nie pytał o rade i prosił o pomoc...;/

Jest ktoś kto mógłby doradzić lub pomóc??? Opona asfaltowa to ma być nie bd nią już latał po jakiś drogach gruntowych tylko po mieście sam asfalt kolega do TZR wcisną jakoś 170 czy 160 kiedyś a ja nie chcem kupować opony skoro mi nie wejdzie więc sie pytam i prosze o rade lub pomoc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakieś racjonalne przesłanki tobą kierują przy pchaniu takiego szerokiego kapcia do 20KM pierdzika czy wygląd ??

 

przy szerokiej oponie stracisz na mocy i zrywności i zwiększy ci się spalanie i szybciej będzie zużywał się naped i sprzegło a czy uzyskasz jakiś super wygląd to nie wiem....może będzie lepiej wstawać na koło wskutek lepszej przyczepności ale to tylko gdybanie.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pewnie jeżdżą na kwadratowo, to i większa opona nie przeszkadza. Rób jak chcesz ja tylko podpowiadam, co zrobić żeby Ci się lepiej jeździło. Ale jeśli tak jak twoi koledzy "masz wyj**ane" i robisz wieśniacki tjunink to leć może na jakieś forum motorowerowe gdzie podobni specjaliści będą przycinać brzeszczotem wahacz, żeby większy kapeć wszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...