Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie, aktualnie z przodu mam Bridgestone Trail Wing 41 2.75-21 45P, ale już dosyć zjechaną i przydałoby się ją wymienić. Pytanie tylko, czy na te felgi które są, standardowe, da się nałożyć szerszą oponę? Precyzyjniej to chodzi mi o Mitas E02, która ma szerokość 3.00 a nie 2.75

 

Wejdzie bez problemu.

 

 

Może polecacie jakieś inne do jazdy mieszanej? Ok. 50:50 lekki teren/szosa.

 

Ja u siebie miałem wcześniej kostki Mitas C-16 i zamieniłem je ostatnio na kapcie enduro. Założyłem komplet Shinko Trail Master E704 (rzeźba bieżnika bardzo podobna) - jeżeli rzadko zjeżdzasz z utwardzonych dróg to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chcę sobie kupić motor (w tym miesiącu) a konkretnie (motorower) i mam 3500zł do dyspozycji.Na początku chciałem sobie zakupić simka, ale stwierdziłem, że po kilku dniach moc będzie za mała bo motor przeznaczenie ma mieć w teren (lasy itp) jak i na tzw. miasto, czyli ma być do wszystkiego, a jak wiadomo simsonkiem to bym sobie nie poszalał.Chciałbym kupić sobię Yamahę DT oryginalną 50'tkę lub 80/50, lecz mam kilka obaw co do tych motorów.Niewiem czy dam radę nią jeździć (15 lat,174cm,56kg).W tym jest największy problem czy dam radę ją opanować, i czy nie będzie zbyt ciężka??!!Będzie to mój 1 motor w karierze, nigdy wcześniej nic nie miałem.Proszę o wypowiadanie się "szpeców'' czyli najlepiej tych co mieli lub mają DT, i jak jeszcze jest z kosztami eksploatacji (ile pali itp),częściami.

Edytowane przez motorniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chcę sobie kupić motor (w tym miesiącu) a konkretnie (motorower) i mam 3500zł do dyspozycji.Na początku chciałem sobie zakupić simka, ale stwierdziłem, że po kilku dniach moc będzie za mała bo motor przeznaczenie ma mieć w teren (lasy itp) jak i na tzw. miasto, czyli ma być do wszystkiego, a jak wiadomo simsonkiem to bym sobie nie poszalał.Chciałbym kupić sobię Yamahę DT oryginalną 50'tkę lub 80/50, lecz mam kilka obaw co do tych motorów.Niewiem czy dam radę nią jeździć (15 lat,174cm,56kg).W tym jest największy problem czy dam radę ją opanować, i czy nie będzie zbyt ciężka??!!Będzie to mój 1 motor w karierze, nigdy wcześniej nic nie miałem.Proszę o wypowiadanie się "szpeców'' czyli najlepiej tych co mieli lub mają DT, i jak jeszcze jest z kosztami eksploatacji (ile pali itp),częściami.

 

Ja swoja przygodę z Enduro za czołem w wieku 14 lat i miałem Suzuki TS 50 przerobiona na 70ccm a ona już miała dużą moc jak na ten wiek ale miałem za sobą już Motorynkę i WSK 175 :wink: wiadomo początki są zawsze trudne. Jak ja opanowałem WSK 175 w wieku 13 lat a to jest już krowa ciężka a taka Yamaha DT 50 waży ok. 100kg opanujesz ja spokojnie :icon_eek: Koszty eksplantacji nie są aż tak duże 50ccm jak i 80ccm mało pali ok. 4.5-6l. Części możesz praktycznie wszędzie dostać lecz one tanie nie są. Pozdrawiam

Edytowane przez Stiff_Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jak mam 173cm wzrost to dosięgnę nogami do ziemi ? (yamaha DT80) (chodzi o dosięgnięcie stopami a nie końcówkami palców) :)

jasne ze dosięgniesz ja mam 185 i nogi mam ugięte duzo napewno dostaniesz

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo się cieszę , że mówicie iż spokojnie opanuje tą DT.Już wypatrzyłem jedną, lecz jest troche za droga i pomyślałem nad sprowadzeniem DT z Niemiec, wie ktoś może jakie koszta są przy sprowadzaniu (oplaty celne,rejestracja w Polsce itp) ?? Bo tam takie motory są o wiele taniej niż u nas.I czy jeśli sprowadziłym sobie DT 80, to są jakieś problemy z zarejestrowaniem u nas na 50'tkę czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo się cieszę , że mówicie iż spokojnie opanuje tą DT.Już wypatrzyłem jedną, lecz jest troche za droga i pomyślałem nad sprowadzeniem DT z Niemiec, wie ktoś może jakie koszta są przy sprowadzaniu (oplaty celne,rejestracja w Polsce itp) ?? Bo tam takie motory są o wiele taniej niż u nas.I czy jeśli sprowadziłym sobie DT 80, to są jakieś problemy z zarejestrowaniem u nas na 50'tkę czy nie?

wejdz na głowne subforum yahama i przeczytaj temat przyklejony na gorze założony przez Mr.Maćka to dość drażliwy temat więc nie pisz o 50/80 na forum albo pytaj w dziale przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na głowne subforum yahama i przeczytaj temat przyklejony na gorze założony przez Mr.Maćka to dość drażliwy temat więc nie pisz o 50/80 na forum albo pytaj w dziale przepisy

 

Hehe Niom ja coś wiem o Tym ;) wiec nie radze bo będzie ,,Tydzień Urlopu" :)

 

To bardzo się cieszę , że mówicie iż spokojnie opanuje tą DT.Już wypatrzyłem jedną, lecz jest troche za droga i pomyślałem nad sprowadzeniem DT z Niemiec, wie ktoś może jakie koszta są przy sprowadzaniu (oplaty celne,rejestracja w Polsce itp) ?? Bo tam takie motory są o wiele taniej niż u nas.I czy jeśli sprowadziłym sobie DT 80, to są jakieś problemy z zarejestrowaniem u nas na 50'tkę czy nie?

 

A jeśli chodzi o sprowadzanie to za dużo pier#olenia z Tym. Lepiej trochę porozglądać sie np. na allegro lub otomoto i dorwać jakaś ładną lale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

czy od crossów i enduro naprawdę na "starość" siadają kolana ? :flesje:

jak bys jezdził jako zawodnik to da ci sie weznaki na starosc przwiane stawy przemarzniete nawet enduro zostawia ślady po sobie ale kto by sie tym przejmował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys jezdził jako zawodnik to da ci sie weznaki na starosc przwiane stawy przemarzniete nawet enduro zostawia ślady po sobie ale kto by sie tym przejmował

 

No proste trzeba sie cieszyć z jazdy a nie :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam.

 

PS: Ma ktoś może do sprzedania Zbiorniczek wyrównawczy od płynu chłodniczego (Yamaha DT 125)?? Jak coś piszcie na gadu-gadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wszystkich moto - jeżeli oczywiście nie będziesz miał odpowiedniego ubranka :biggrin:

 

 

a czy takie :http://moto.allegro.pl/item407040366_gpmoto_polisport_nakolanniki_na_zawiasie.html ochraniacze juz cos pomagają czy tylo przy wywrotkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy takie :http://moto.allegro.pl/item407040366_gpmoto_polisport_nakolanniki_na_zawiasie.html ochraniacze juz cos pomagają czy tylo przy wywrotkach ?

mam takie same i są w miare wygodne tyle że rzepy sie odpruwają... ochronia oczywiscie przed przewianiem stawow ale przed przeciązeniami nic cię nie uchroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...