Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MichuPl

Witam

 

szukam schematu gaźnika pod Dt 80 LC 2

 

najlepiej jak by lts był tak miły i rozebrał swój i pokolei pokazał jak ma byc złożony

 

czysciłem gaźnik i po złożeniu moto za nic nie chce odpalic, może gdzies bube zrobiłęm

 

za wszelka pomoc dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że nowa buda jest od 1998.

 

moto bedzie miało jak dla mnie po przesiadce z rxa baardzo duz mocy wiec na dwa lata pewnie wystarczy. właśnie słyszałem ze ma troche miekie zaqwieszeni ale nieukrywam że miałbym proby skoków czy jeżdżenia na przednim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskie skoki da radę, ale przy prędkości około 70.80 km/h szybko uszczelniacze padają (wiem z własnego doświadczenia) A tylne zawieszenie przy skokach to tragedia- ciągle dobijałem do końca.

A nowa buda chodzi ci o nowe plastiki to gdzieś tak wychodziła w tych latach, ale silnikiem praktycznie się nie różni. Tylko inna osłona pompki od dozownika oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no niby ta zawiecha martwi ale to tak przez internet sie mówi. moze gęstszy olej po czesci załatwi sprawe.. a z tyłu jaki jest ? gazówka?

 

myśle że i tak w porównaniu do kmx którego też rozważam bo jest sporo tańszy ta zawiecha nie bedzie sie bardzo różnła bo i tu i tu jak mówisz cudów nie ma.

 

dt w pewnym sensie podioba mi się za jej dość fajny wygląd w tych nowszych budach i i myśle że nie jest to bardzo awaryjny sprzet np w porównaniu do aprili rx 125.....czy sie myle? nie chce poprostu ciągle do motoru dokładać a miałem już niemiłe doswiadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że to było na 100%, ale zależy mi na czasie.

Powiedzcie mi czy jeśli będę miał sam niemiecki brief to czy da radę zarejestrować DT???

 

Brief czyli zielona książeczkę? iem że na pewno wystarczy żebyś miał świadectwo wyrejestrowania w niemcowni ...wtedy na pewno się uda bo mi się udało...natomiast z samą książeczka nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc ciezko z tym zarejstrowaniem.

ja swoja z holandi mialem mialem do niej tylko przeglad w polsce zrobiony i umowe. ale to juz inna bajka ;p ciezko bo ciezko ale po 3 miesiacach sie udalo zarejstrowac :banghead:.

 

 

ma ktos moze slimaka do mojej fury? sprzedac? bo jak zaloze ten cylinder po szlifie i nowy tlok to musze wiedziec ile km zrobilem ;p bo dociera sie 500km O ILE WIEM :banghead:

 

 

 

MichuPl Ty jesteś z wrocka? jak tak to gdzie latasz? dokładniej?

Edytowane przez KarOr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie jest spalanie przy spokojnej jeździe po drogach w dt 80 lcII??

 

jak miałem zablokowaną dt to po asfalcie spalanie wychodziło 4l przy średniej jeździe a po polnych drogach 4,5. wiadomo zablokowaną kręciłem gdzieś do 6,5 tys obrotów to i spalanie było niższe

 

moze byc ciezko z tym zarejstrowaniem.

ja swoja z holandi mialem mialem do niej tylko przeglad w polsce zrobiony i umowe. ale to juz inna bajka ;p ciezko bo ciezko ale po 3 miesiacach sie udalo zarejstrowac :banghead:.

ma ktos moze slimaka do mojej fury? sprzedac? bo jak zaloze ten cylinder po szlifie i nowy tlok to musze wiedziec ile km zrobilem ;p bo dociera sie 500km O ILE WIEM :banghead:

 

 

no tak standardowo to 500km wystarczy na dotarcie. w czym pierwsze 100 naprawde spokojnie i w miare do 200 potem już czasem coraz większe obroty co jakiś czas można. przy docieraniu pierwszy bak zrób mieszanke 1:40 najlepiej, potem ze dwa 1:45 a potem to już normalnie 1:50. z doświadczenia docierania dt i wszystko ładnie chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo dzieki za cenne info bo ja bym pewnie lał 1:50 ;p standardowo ;p dzisiaj o 16 cylinder do odbioru... ajjj tlyko co z tym slimakiem ;p

 

moze znajdize sie ktos kto ma na zbyciu ?? ^^

 

 

ahaa jeszcze jedno...

jak zakladam tłok to grot wybitej strzałki ma byc w strone wydechu? (tak mi sie wydaje i tak pamietam)

Edytowane przez KarOr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo dzieki za cenne info bo ja bym pewnie lał 1:50 ;p standardowo ;p dzisiaj o 16 cylinder do odbioru... ajjj tlyko co z tym slimakiem ;p

 

moze znajdize sie ktos kto ma na zbyciu ?? ^^

ahaa jeszcze jedno...

jak zakladam tłok to grot wybitej strzałki ma byc w strone wydechu? (tak mi sie wydaje i tak pamietam)

 

 

 

Na docieranie lej wiecej oleju. Grot ma byc w strone wydechu. Ta chuda "podkładke" pod pierscionek wloz pod dolny peirscien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo dobrze ze napisales;p bo sie zastanawiałem co z tym zrobic :crossy: ;)

a tak swoja droga po co ona jest? ^^ :lalag:

 

 

 

Niewiem ale fajnie wyglada xD.

Nie wiem co to, ale na forum pisali zeby pod dolny wsadzac. Moze jakas blokada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...