Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy do mojej Yamahy Dt 125 podejdzie silnik od Hondy cr 250 ?????

 

Według mnie lepiej jest kupić tom CR'e zamiast przerabiać ramę w DT, no ale rób jak chcesz. Mogę doradzić, żebyś patrzał na to, z której strony jest łańcuch w hondzie i hamulec, a z której strony jest w DT, bo przerabianie tego jest chyba najgorsze. Mocowanie silnika napewno nie będzie pasowało, więc przeróbka ramy będzie konieczna. Zobacz, czy w ogóle wejdzie ci silnik w tę ramę :buttrock: Ponoć "polak potrafi" i "jak się popieści, to się zmieści", więc kombinuj :smile: A co ci wyjdzie...? Może się pochwalisz, dasz jakieś foty... nie wiem.

 

pozdro i wesołych świąt życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej opłaca sie sprzedac yamahe i do zarobionych pieniędzy troche dołożyć. bardziej Ci sie to opłaci niż kupować silnik za niewiadomo ile. potem byś też duzo za niego nie wziął gdybyś chciał sprzedać. też już mi sie 125 znudziło i chciałybym 250 ale napewno nie ma co sie bawić w przeróbki. w hondzie będziesz miał większe skoki amortyzatorow i wszystko bardziej przystosowanew teren. minus taki że na ulice nie wyjedziesz ale w sumie to zalezy jak sie szuka. można z lampami coś wypatrzyc. ciągnie mnie do ktm 500 mx ale podobno za dużo mocy i sie jeździć nie da ;d jak slysze takie cos to jeszcze bardziej sie zaczynam jarać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy szykuje mi sie wymiana sprzęgła w mojej dt 125 i bije sie ze jak je rozkręce to już nie skrece powiedzcie mi na co zwracac uwageprzy skrecaniu zeby to wszystko dobrze puzniej chodziło

 

poszukaj serwisówki.... tam masz wszystko....ale i bez niej byś sobie poradził....patrz i zapamiętuj co gdzie było.

 

mówisz o wymianie sprzęgła, ale chodzi ci o wymianę tarcz czy całego kosza? Jak tarcz to poradzisz sobie w 30 minut.... jak kosza to w 40 :buttrock:

 

dasz sobie rade chopie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te tarcze to nie wqiem jaki to model ale poszukaj tu http://www.sklepmotocyklowy.pl/index.php

i tam sobie na górze model wybierzesz.

Mam pytanie co do mojej Dt.Jak juz dosc dawno pisałem z tłumika ostro zapier***ał olej i chyba ze 3 osoby napisały ze to imering który wymieniłem i dalej jest to samo :/ Czy mozliwe jest ze to uszczelka w srodku silnika?

Motor strasznie sie dusi ale ma momenty ze ma zajebista moc jak na 80 a 2 sek pózniej gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te tarcze to nie wqiem jaki to model ale poszukaj tu http://www.sklepmotocyklowy.pl/index.php

i tam sobie na górze model wybierzesz.

Mam pytanie co do mojej Dt.Jak juz dosc dawno pisałem z tłumika ostro zapier***ał olej i chyba ze 3 osoby napisały ze to imering który wymieniłem i dalej jest to samo :/ Czy mozliwe jest ze to uszczelka w srodku silnika?

Motor strasznie sie dusi ale ma momenty ze ma zajebista moc jak na 80 a 2 sek pózniej gasnie

 

ja sie tam zabardzo nie znam ale albo mu zadurzo oleju do mieszanki lejesz albo tak jak moja dt wlałem jej kiedys oleju do mieszanki firmy sthil i wogule mocy nie miała na obtoty nie chciała wejsc no to wziołem spusciłem to paliwo wlałem nowe z olejem Husqvarny i chodzi za*ebiscie jesli sie myle to poprawcie

Edytowane przez mlycek 171
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłumika? Jeśli z tłumika to chyba raczej niespalony olej z mieszanki jeśli sam rozrabiasz to chyba nie możliwe. Chociaz ja gdy wlałem miksolu zamiast czerwonego to też olej sie wydobywał. Jest jeszcze możliosć że simmeryng na alwe puścił i dostał się olej do skrzyni korbowej ale sądze że sktuki tego były by o wiele poważniejsze. Pozdro

 

 

Jaka jest średnica gardzieli w gaźniku w dt 125?

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, zamierzam kupic yamahe dt 125/50 i mam na jej temat kilka pytań

 

czy jest widoczne ze jest to 125, tak jak jest w przypadku aprilii classic 125 (duza krowa ;) )

ile pali ten motocykl w cyklu mieszanym ?

czemu na niektorych aukcjach tego motorka jest napisana moc 14km,a na innych 27km ?

i jaki jest vmax tego motoru ?

 

pozdrawiam

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, zamierzam kupic yamahe dt 125/50 i mam na jej temat kilka pytań

 

czy jest widoczne ze jest to 125, tak jak jest w przypadku aprilii classic 125 (duza krowa :bigrazz: )

ile pali ten motocykl w cyklu mieszanym ?

czemu na niektorych aukcjach tego motorka jest napisana moc 14km,a na innych 27km ?

i jaki jest vmax tego motoru ?

 

pozdrawiam

 

 

Każdy kto miał doczyniena z motocyklami zauważy że nie jest to 50. Jeśli ci chodzi o policjie to różnie bywa.

Napisane jest 14kM albo 27kM zależy czy moto jest odblokowane czy nie. Nie wiem czy wiesz ale odblokowanie motocykla powoduje to że w pewnym sensie łamiesz prawo gdy masz prawo A1. Bo można do iluś tam kW mieć moto. V-max zalezy od przełożeń ale pewnie ze 120 km/h poleci,

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...