Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Tajwany nie są złe ale wiadomo co firma to firma :P.

 

Wymieniasz nie wał tylko korbowód, no chyba ze masz krzywy wał. Ja myśle ze powinieneś sobie z netu sciągnąć serwisówkę na wszelki wypadek i samemu to zrobić (poza oczywiscie wymiana korbowodu).... silnik rozebrac naprawde trudno nie jest i złozyć też :) łozyska na wał kupisz za jakieś 15zł może mniej, korbowód będzie cię kosztował zalezy jaki między 70 a 200zł robocizna to zalezy gdzie ale między 50 a 100zł za ten korbowód. no i założenie tłoka i cylka to sobie dasz radę sam a ceny musisz poszukać w necie za komplet lub jak kupisz oryginała to jeszcze szlif za jakieś 50zł i do tego tłoczek (polecam tajwana ze skleu Klasa ;) tani i w brew pozorom dobry :biggrin: ) do tego dolicz sobie cene zestawu uszczelniaczy i uszczelek (w sumie wyjdzie jakieś 70zł)

 

Gdy samodzielnie złożony silnik odpalasz i działa to jest niezrównane uczucie :wink: naprawdę polecam (no i ten stres tuż przed :wink::D:D )

 

Spróbuj :wink:

 

a dolicz sobie ze samemu to zrobisz w jakieś 4 dni (za pierwszym razem ja trzeci raz jak rozkładałem silnik na pół to się wyrobiłem w 3h :cool: ) oczywiscie mówie od rozłozenia do złozenia kompletnego :wink: a oddając to do mechanika zajmie mu to pewnie z miesiąc ... przynajmniej u mnie takie są terminy od 3 do 5 tygodni... są zawaleni prać ai tyle.

 

Polecam :)

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze zapomialem. ile kosztuje wał z lozyskami??? i moze ktos wie ile kosztowałoby przeprowadzenie takiego remontu u mechanika tak miej wiecej czyli wymiana walu i tloka cylindra czyli w sumie to generalka.

 

Ja właśnie założyłem wał po regenarecji. Razem 360zł (mechanik wyszukał mi wał tuningowy więc powinien wytrzymać 110ccm pojemności)

 

Nowy wał to koszt ok 1000zł więc chyba nie wchodzi w grę, a cena za robotę to zależy od mechanika myśle,że ok 150 weźmie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie które pewnie zostanie bez odpowiedzi ale można spróbować :notworthy:

 

Czy amortyzator tylni z MX rożni się długością od amorka z LC? Na pewno różnią się skokiem ale czy dużo długością też? Czy mocowania są takie same czy inne? tak się zastanawiam czy by nie założyć takiego od LC i troche przedłużyć sobie skok tylnego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy jesli mam luzy na wale to powinienem wymienic łozyska i cos jeszcze???

 

Jezeli masz luzy na wale np od strony magneta labo sprzegła to musisz wymienić łozyska i przy okazji dobrze jest jak wymienisz simeringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, kolega ma na sprzedanie dt 125 z 2003 roku, czarna

 

przebieg 14tys, 2gi wlasciciel (on od 3 lat), stan techniczny jak on to mowi zajebisty, plastiki troche poobijane

chce za to jakies 8000zł ale na wiosne pewnie sprzeda taniej

 

no i takie pytanie: on ma tą starą lampę w dt, teraz sie robi te nowsze, bedzi problem z wymianą lampy?

i badziej mi sie podoba dt niebieska od czarnej, ile by kosztowalo wymienienie wszystkich plastikow na niebieskie? i gdzie mozna kupic plastiki, na allegro tego nie ma.

 

aha, mowi ze spalanie to po asfalcie przy predkosciach 70-90 jakies 4l/100km w terenie duzo wiecej. prawda ze na asfalie spalanie jest takie niskie?

 

chcialbym ten motor do jezdzenia po asfalcie, nie mialem motoru wczesniej slbo sie znam na nich, jezdzilem ta dt i dawalem rade, pozatym zaufany czlowiek

 

warto sie zastanawiac nad tym moto?

 

i powiedzcie jak z wymiana plastikow :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, moja yamaszka kreci sie na biegu tylko do 6 tyś obr. na wolnych idze spokojnie do 10, jak czasami dobrze sie wkreci na biegu to dojdzie do 7.

I teraz pytanie czy szukac problemu gdzies w gaźniku czy wydechu, czy może modół mi te obroty tak blokuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale wlałem do DT olej Castrol 2T taki właśnie http://www.castrol.com/liveassets/bp_inter...t_1l_052007.jpg i nie wiem czy jest on dobry do tego moto, bo jak czytam forum to widze że radzicie wlewac Castrol R2. Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no ja mam też trochę niedorozwinięte pytanie : otóż ściągnąłem wydech ustawiłem tłok w dolnym martwym punkcie wsadziłem palec przez otwór wydechowy, i tłokiem idzie ruszać w kierunku gaźnika i wydechu ale nie dużo, jakieś 0,5 - 1mm!! czy tak powinno być ?? mi się zdaje, że nie :icon_mrgreen: ale dt to taki dziwny motor, że wolę się zapytać :icon_mrgreen:

Edytowane przez szyszunia1514
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...