Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Jestem Nowy i bardzo chciałbym sie dowiedzieć pare rzeczy zwiazanych z yamaha dt 80. :D

 

1.po co tam koło magneta jest zrobiona dziurka jakby odpływ nadmiaru oleju ale ciagle prawie mi z tamtad cieknie olej nie aż tak mocno ale nieraz jak pocieknie to malusienka kałuża jest.

 

2.(to pytanko najważniejsze) Czemu z jakiego powodu detetka mi gaśnie naprzykład wyjeżdżam z garażu jade kółko w okół osiedla i nagle jakby moc traciła dławi sie i nie chce gaz wskoczyć obrotów nie dostaje i gaśnie zmieniłem świece i chwile pochodziła i znowu to samo o co chodzi co mogło sie zreypać

 

 

mam nadzieje że znajdzie sie ktoś znający odpowiedzi na te tematy

 

 

PozDrAwiAm

DT ROX ;p;] :lalag: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.po co tam koło magneta jest zrobiona dziurka jakby odpływ nadmiaru oleju ale ciagle prawie mi z tamtad cieknie olej nie aż tak mocno ale nieraz jak pocieknie to malusienka kałuża jest.

 

Widocznie jest zalane za dużo oleju.

 

2.(to pytanko najważniejsze) Czemu z jakiego powodu detetka mi gaśnie naprzykład wyjeżdżam z garażu jade kółko w okół osiedla i nagle jakby moc traciła dławi sie i nie chce gaz wskoczyć obrotów nie dostaje i gaśnie zmieniłem świece i chwile pochodziła i znowu to samo o co chodzi co mogło sie zreypać

 

Może masz zapchany gaźnik? Wyczyść go.

 

 

 

Mam pytanie, prośbę.

Czy ktoś z forumowiczów posiada może schemat silnika do DT80 lc2?

Oraz, czy posiada ktoś serwisówkę do DT? Mam jedną, ale po czesku, a tego języka nie rozkminiam.

Jeśli ktoś ma to prosze o kontakt na GG lub niech wyśle na maila : [email protected]

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w dt 125r z 97 roku powinna być czujka od stópki bocznej?? widziałem coś takiego u kumpla w crm 75 jak się rozkładała to sie silnik wyłączał , czy w dt też takie coś było montowane?? i czy lampa tylna od xt 600 będzie pasować do orginalnego błotnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie czy ma ktos u siebie tłok ze sklepu klas (sklepmotocyklowy.pl) jak sie sprawuje?

 

Echh pisałem Ci juz ale no tak forum się backupowało...zatem sklep klasa jest pierwsza klasa :) zamawiałem tak już 3 razy i za każdym razem luksusowo ;) a jak czegoś nie ma to zadzwonią i zapytają się co robić. Jak jest to na nastepny dzień po zamówieniu wysyłka. Koszt to za kuriera 16zł a za pocztę 12zł zatem polecam lepiej brać kuriera :notworthy: szybciej sprawniej i pod drzwi na telefon w razie czego :D

 

Bardzo polecam ten sklep :D

 

tłok mam od nich narazie jest swierzo dotarty zatem zobaczyy co będzie dalej ale jak narazie jest OK :D

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackuzy ja tez mama tłok z www.sklepmotocyklowy.pl .... jesteś czasem Jackuzy na gg bo mam pare pytań :notworthy: dotyczących gaźnika od wsk w twojej dt :) a tak apropos od czego masz końcowkę wydechu w dt ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.(to pytanko najważniejsze) Czemu z jakiego powodu detetka mi gaśnie naprzykład wyjeżdżam z garażu jade kółko w okół osiedla i nagle jakby moc traciła dławi sie i nie chce gaz wskoczyć obrotów nie dostaje i gaśnie zmieniłem świece i chwile pochodziła i znowu to samo o co chodzi co mogło sie zreypać

 

 

 

Może masz zapchany gaźnik? Wyczyść go.

 

 

wątpie bo ostatnio rozbierałem gaźnik i wsyztsklo ok a myśle że tto wina przerywacza bo rozbierałem dizisja i jak patrzyłem to nierówna iskra jest zoabcze musze dostać przerywacz do dt 80LC II :icon_mrgreen:

Edytowane przez szyasf9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackuzy ja tez mama tłok z www.sklepmotocyklowy.pl .... jesteś czasem Jackuzy na gg bo mam pare pytań :flesje: dotyczących gaźnika od wsk w twojej dt :flesje: a tak apropos od czego masz końcowkę wydechu w dt ?? ??

na gg jestem bardzo czesto :icon_mrgreen: więc wal smiało a końcówka wydechu jest od jakiegoś skutera ale za cholere nie wiem od jakiego :buttrock:....taki kupiłem i tak juz jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Jestem Nowy i bardzo chciałbym sie dowiedzieć pare rzeczy zwiazanych z yamaha dt 80. :clap:

 

1.po co tam koło magneta jest zrobiona dziurka jakby odpływ nadmiaru oleju ale ciagle prawie mi z tamtad cieknie olej nie aż tak mocno ale nieraz jak pocieknie to malusienka kałuża jest.

 

2.(to pytanko najważniejsze) Czemu z jakiego powodu detetka mi gaśnie naprzykład wyjeżdżam z garażu jade kółko w okół osiedla i nagle jakby moc traciła dławi sie i nie chce gaz wskoczyć obrotów nie dostaje i gaśnie zmieniłem świece i chwile pochodziła i znowu to samo o co chodzi co mogło sie zreypać

mam nadzieje że znajdzie sie ktoś znający odpowiedzi na te tematy

PozDrAwiAm

DT ROX ;p;] :clap: :lalag:

 

 

Ja bym na twoim miejscu ściągnął magneto, wymienił uszczelniacz pod nim na wale - pewnie stamtąd leje ci sie mieszanka do magneta i przy okazji wyszusz dobrze cewki to moze problem z gaśnięciem tez się rozwiąże :clap: :wink: (coś słabo działa te forum:/)

 

siema

mama takie szybki pytanie, kolega musi zrobic remont w dt i czy tlok firmy access bedzie dobry?

ma ktos taki tłok u siebie? nie rozwalil sie po 200km?

 

Ja kupilem tłoczek tej firmy z katalogu Klasa - jet to Tajwański wyrób i jak narazie jestem bardzo zadowolony - przejechane około 700km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kąd moge kupić przerywacz kierunkowskazów do DT i czy musz kupować ten czy wystarczy ze kupie od jakiegoś innego moto na 12V??

 

I czy moge normalnie wykrecić czujke luzu i nic mi nie zleci??

 

A z tym gasnącym moto to może coś z kranikiem i paliow za wolno dolatuje?!

Edytowane przez Sebav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...