Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar zakupić motocykl enduro/cross 50cm3 do 2000zł. Spodobała mi się Yamaha DT 50 rocznik 1989, którą widziałem na giełdzie za 1800zł. Silnikczek chodził bardzo dobrze, cicho. Stan bdb.

Czy podałby mi ktoś parametry tego motorku?

Co jeszcze polecalibyście ( zależy mi też na dość cichym silniku)?

Czy 1800zł to dobra cena?

Za odpowiedż z góry DZIęKI!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam dziwny problem, bo gdy zmieniam biegi to wchodzą one ciężko i tak czuć jakby wskakiwały z jednego trybu na drugi. Tak jakbym je tam wciskał. sprzęgło mam ustawione na maxa, łapie dopiero przy końcu gałki.

Co mozę być nie tak, co mam wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Mam pytanko. Mam jakies 165 cm wzrostu i jakieś 55kg (nie przesadzając 60 kg) wagi. Mam zamiar kupić sobie dt po wakacjach ( jakos na jesień) i tu powstaje moje pytanie.

 

1 Czy aby nie jestem za mały do tego motorku ??

2 Czy bede miał problemy z jazdą ?? ( typu, gdy bede się gdzieś na krzyżówce zatrzymywał na krzyżówce to, czy motorek mnie nie przeważy) bo o ile dobrze wiem to dt waży coś między 100 a 120 kg.

 

Z góry dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Mam pytanko. Mam jakies 165 cm wzrostu i jakieś 55kg (nie przesadzając 60 kg) wagi. Mam zamiar kupić sobie dt po wakacjach ( jakos na jesień) i tu powstaje moje pytanie.

 

1 Czy aby nie jestem za mały do tego motorku ??

2 Czy bede miał problemy z jazdą ?? ( typu, gdy bede się gdzieś na krzyżówce zatrzymywał na krzyżówce to, czy motorek mnie nie przeważy) bo o ile dobrze wiem to dt waży coś między 100 a 120 kg.

 

Z góry dzięki !!

Ja mam 160cm i 40kg. Jeździłem na 100kg motorze bez zadnych problemów! Zbędne obawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem jada obejżec tą DT http://www.allegro.pl/item206966279_yamaha_dt_125.html

 

Na co zwrócić uwagę?

Sprzedający twierdzi, że wymienił dużo części i jest na dotarciu, nie jest w pełni odblokowana.

 

Ile powinna mniejwięcej leciec zablokowana?

I jakie spalanie ma zablokowana DT 125 przy spokojniejszej jeździe?

Edytowane przez Andreaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

będę kontynuował ten temat z tłokiem malossi, wie ktoś gdzie jeszcze mogę go kupić oprócz tamtej stronki? (tam jest jakoś dziwnie;/ zamiast poj. 110 jest 115 i jest podzielone to na selekcje A,B,C i nie wiem czym te selekcje sie różnią, wiem tylko że A to do prawie nowego silnika ale jak poznać ze trzeba dać B czy C, a na nad wymiar to jest aż 58,3 mm a jak mierzyłem swój cylek to jest 57,4 to kto mi aż tyle przeszlifuje....- a raczej szkoda aż tyle szlifowac

 

zna ktoś jakaś stronę, jakiegoś gościa co ma taki tłok? (najlepiej na 57.5mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam dziwny problem, bo gdy zmieniam biegi to wchodzą one ciężko i tak czuć jakby wskakiwały z jednego trybu na drugi. Tak jakbym je tam wciskał. sprzęgło mam ustawione na maxa, łapie dopiero przy końcu gałki.

Co mozę być nie tak, co mam wymienić?

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że od 80 nie ma gdzie kupić to chyba logiczne. Teraz robota stoi 478 raz z rzędu i kupa :/

 

poszukaj na allegro, niekoniecznie znajdziesz akurat sprzeglo ale cały motor na części i dzwon, pytaj bo samo do Ciebie nie przyjdzie...

 

Cześć

Mam dziwny problem, bo gdy zmieniam biegi to wchodzą one ciężko i tak czuć jakby wskakiwały z jednego trybu na drugi. Tak jakbym je tam wciskał. sprzęgło mam ustawione na maxa, łapie dopiero przy końcu gałki.

Co mozę być nie tak, co mam wymienić?

 

moze nie masz oleju w skrzyni lub masz go mało, sprawdz stan, mozesz tez mieć słabo przykręcony kosz sprzęgłowy (u Ciebie jest tak że po prostu czujesz opór na nóżce biegów jak je zmieniasz?- może to byc ten kosz)

 

siema

będę kontynuował ten temat z tłokiem malossi, wie ktoś gdzie jeszcze mogę go kupić oprócz tamtej stronki? (tam jest jakoś dziwnie;/ zamiast poj. 110 jest 115 i jest podzielone to na selekcje A,B,C i nie wiem czym te selekcje sie różnią, wiem tylko że A to do prawie nowego silnika ale jak poznać ze trzeba dać B czy C, a na nad wymiar to jest aż 58,3 mm a jak mierzyłem swój cylek to jest 57,4 to kto mi aż tyle przeszlifuje....- a raczej szkoda aż tyle szlifowac

 

zna ktoś jakaś stronę, jakiegoś gościa co ma taki tłok? (najlepiej na 57.5mm)

 

a na to ktoś odpowie??;>

 

a może hmm lepiej zrobić tak:

 

bo tłok jak się dowiadywałem to w PL kosztuje 330zł + szlif i myśle że planowanie głowicy też by się przydało czyli jakieś 400zł

czy lepiej może sprzedać cylinder malossi 110 (jest w bdb stanie, ale kupując tłok będe musiał robić szlif żeby dopasować dobrze) i kupić używkę 80ccm, zrobić szlif i kupić tłok(koszt tego będzie znikomy bo myślę ze za 110 malossi trochę wezmę;p)ale wtedy chyba nie będzie tej mocy już... bo czuć że to 110 a nie 80

 

jak myślicie, niech wypowie się na ten temat jak największa ilość osób

 

ps: tak w ogóle to chodzi o to że tłok ma średnice 57,1 , a cylinder 57,4 (wszystko w bdb stanie) ale moim zdaniem kompresje ma dobra(kolega po samochodowce tez tak twierdzi) no ale nie wiem bo nie moge wyregulowac wolnych obrotow, na ssaniu jeszcze w miare pyrka kolo 1.200 i przygasa to trzeba gazowac a bez ssania obroty same rosna (na tej pozycji co ze ssaniem chodzi ok), jezeli na ssaniu chodzi tak sobie to bez ssania obroty wchodza i spadaja dobrze ale nie trzyma wolnych(puszczam gaz z 7 tys np. i zostaje 3 tys przez jakies 5 sek. potem 1000 przez sek. i gasnie, albo i odrazu z 7 tys spada tak ze gasnie....) co to moze byc??? moze mam za maly gaznik do tego cylindra? ma ktos z forum 110?? MALOSSI? JAKI MACIE GAZNIK ??? PILNE !!!! odpowiedzcie..ale konkretnie

Edytowane przez Naspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

 

Mam takie pytank .... kupilem niedawno DT 125 z 1990 r z silnikiem z 2004 :) niby ... napewno wiem ze to nowy silnik ;P ale czy dokladnie 2004 to nie jestem pewien .... I mam maly problem ... chce zrobic swiatla i podlaczam wszystkie kable odpalam looz chodzi chodzi przygazuje i pali zarowki :( miernikiem prady wyskakuja az do 30 woltow ;/ nie wiem co jest ... pokaze Wam tutaj zdjecia bo przetwornica robi tylko prad do akumulatora tz tam nie skacze nic powyzej 14 woltow ... a np na zarowkach wyskakuje az do 30 :(

 

o to linki

 

http://tinypic.com/view.php?pic=67ywkxy

http://tinypic.com/view.php?pic=4vdulua

http://tinypic.com/view.php?pic=6g1493o

Edytowane przez rybex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro, niekoniecznie znajdziesz akurat sprzeglo ale cały motor na części i dzwon, pytaj bo samo do Ciebie nie przyjdzie...

 

No to pytałem i miałem jedną odpowiedź od analfabety, jedną od gościa który nie zrozumiał pytania i powiedział że ma od 125 i jeden wcale nie dostałem i wejź tu coś kup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...