Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ja bym chciał jeżdzić po lesie i po asfalcie. Nie wiecie czy są jakieś pośrednie opony do tego typu jazdy.

 

To nie tylko kwestia zmiany opon, ale także zestrojenia zawieszenia - SM w terenie obije Ci dupsko ;)

Odnośnie opon to ja akurat postawiłem na opny enduro (Shinko Trail Master E704) i jestem w miarę zadowolony - moto stało się bardziej uniwersalne.

Najlepiej mieć zamiennie dwa komplety z felgami - enduro i kostki - szybko można sobie zmieniać w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje z tym drugim kompletem opon no ale to już trochę kosztuje :icon_twisted:

 

Komplet opon - 400 zł

Dwie felgi - 200 zł

Na drugim komplecie można założyć hiper kostki i mieć komplet do latania zimą po śniegu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem! Kiedys pisalem ze mi sprzeglo ciagnie. Rozebralem dekiel, zdjolem go, nic tam zlego nie widzialem. Skrecilem, wlalem zalecany olej i bylo nawet gorzej niz wtedy!? Czy to moga byc tarczki, zly docisk tarcz? Tam jak sie zdejmie dekielek od kosza sprzeglowego to jest kółeczko i ta rurka. Dadam ze ta kuleczka ma juz wyrobione miejsce w tym dekielku. Czy ktos mi moze pomóc?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tarczki, w mojej dt miałem to samo, wymieniłem i było git, jakby był zły docisk to by Ci się ślizgało sprzęgło (obroty by szły w góre przy gwałtownej jeździe a moto by przyspieszalo po swojemu) wtedy pewnie sprężyny do wymiany, co do tej kulki to ci powiem że c..j wie ja niby mialem tą kulke nie miedzy deklem a popychaczem ale miedzy popychaczem a drugim popychaczem(on jest w tej dziurze) i tak było bodajże też w serwisówce, w tym deklu jest wgłebienie farbycznie fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem! Kiedys pisalem ze mi sprzeglo ciagnie. Rozebralem dekiel, zdjolem go, nic tam zlego nie widzialem. Skrecilem, wlalem zalecany olej i bylo nawet gorzej niz wtedy!? Czy to moga byc tarczki, zly docisk tarcz? Tam jak sie zdejmie dekielek od kosza sprzeglowego to jest kółeczko i ta rurka. Dadam ze ta kuleczka ma juz wyrobione miejsce w tym dekielku. Czy ktos mi moze pomóc?!

 

 

Zrób tak. Jak będziesz jechał np. na jedynce, to maneta do końca, jeżeli moto będzie wkręcać się na obroty, ale nie będzie przyśpieszać to znaczy, że tarczki do wymiany.

 

Ewentualnie możesz spróbować dokręcić śruby dociskowe (te ze sprężynkami), ale wątpię aby to coś dało na dłuższą metę (o ile w ogóle coś da).

Edytowane przez Tepeross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...