Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Niektorzy pisali na forum ze maja problemy z odpowiertrzaniem chamulca. Nic prostrzego robi sie to jak w samochodzie. Nalezy odkrecic srube od odpowietrzania (albo wyjac taki dzyndzelek nie pamietam) popapowac troche chamulcem aby plyn wystrzeliwal, zakrecic (zatkac), znowu popapowac chamulcem i juz po robocie. Zajmuje to max 3minuty. Co w tym trudnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jakie są oznaczenia wszystkich łożysk silnikowych w DT80 LCII to niech napisze bo chciałbym sobie zrobić kosztorys remontu kapitalnego silnika a nigdzie nie moge znaleźć jakie łożyska sa potrzebne:( Jakie łożyska polecacie i jakich firm? Gdzie je można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy pisali na forum ze maja problemy z odpowiertrzaniem chamulca. Nic prostrzego robi sie to jak w samochodzie. Nalezy odkrecic srube od odpowietrzania (albo wyjac taki dzyndzelek nie pamietam) popapowac troche chamulcem aby plyn wystrzeliwal, zakrecic (zatkac), znowu popapowac chamulcem i juz po robocie. Zajmuje to max 3minuty. Co w tym trudnego??

 

Gdyby w moim przypadku było tak jak napisałeś nie zaśmiecałbym tematu. :icon_mrgreen:

pozdr. i wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam od niedawna yamahe dt 50 z 2001r silnik prawdo podobnie minerali am6. Mam do czynienia z tym motorowerem od niedawana i poszukuje serwisówki do tego oto modelu. Jeżeli ktoś ma prosze o kontakt ze mną

gg: 3861014

mail: [email protected] lub

[email protected]

Z góry dziękuję. :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jakie są oznaczenia wszystkich łożysk silnikowych w DT80 LCII to niech napisze bo chciałbym sobie zrobić kosztorys remontu kapitalnego silnika a nigdzie nie moge znaleźć jakie łożyska sa potrzebne:( Jakie łożyska polecacie i jakich firm? Gdzie je można kupić?

 

Jest w serwisówce....6204 sa kup sobie na przykład SKF (która jest dobrą firmą) jak nie chcesz przepłacać albo jak masz ochotę wydać kasę to idz do sklepu z Łożyskami i poproś o najlepsze jakie mają w tym rozmiarze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem z heblem przednim. Wylałem płyn, zalałem nowym, odkręciłem tę śrubę od odpowietrzenia i zacząłem pompować ale płyn nie chce tamtędy lecieć (normalnie jak juz całe powietrze wyleciało to zaczął tryskać stamtąd płyn i było git), a teraz prawie nic nie chce lecieć, a hamulec nie działa. Co robie źle?

 

Pewnie coś ci sie przytkało, mi też cieżko płyn leciał na odcinku od zbiorniczka do wężyka, widziałem gdzieś zestawy naprawcze i może to załatwi sprawe. Ale w moim wypadku dałem spokój dojechałem do domu bawiąc sie heblem i juz lekko hamował działało a potem normalnie sie odpowietrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jakie są oznaczenia wszystkich łożysk silnikowych w DT80 LCII to niech napisze bo chciałbym sobie zrobić kosztorys remontu kapitalnego silnika a nigdzie nie moge znaleźć jakie łożyska sa potrzebne:( Jakie łożyska polecacie i jakich firm? Gdzie je można kupić?

 

Ja wymienialem teraz lozysko na wale skrzyni i tam jest 6203 - otwarte oczywiscie

 

pozdro i wesolych :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do zyczeń :)

 

moim zdaniem jak mocowanie jest dobre to luz. reszte można zawsze przyciać :D też niedawno chciałem kupić nowy bo stary rozwaliłem i miałem dylemat taki jak Ty ale postanowiłem go zrobić matą szklaną i do lakiernika oddać. taniej wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. bo jest przewodzik odchodzący z góry bloku silnika (skrzynia biegów itd.) który ciągnie sie pod motor. taki mały niepozorny. dzisiaj troszke pojeździłem i zauważyłem że pociekł mi z niego olej ze skrzyni. i tak sie zastanawiam czy wszystko ok. bo z jednej strony myśle sobie że to może nadmiar wypływać. olej sie nagrzewa a wiec cisnienie rosnie i zwieksza sie objetość. no ale chce sie upewnić. czy to normalne? może za dużo nalałem czy coś... ale starałem sie 750ml tak jak do tego modelu sie leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie(jeśli takowe to czytają) mam ptanie odnośnie kompresji(ciśnienia w cylku)- ile powinno wynosic ciśnienie w cylku przy dobrej kompresji?? 1 Mpa(10 barów)?? Tak sie zastanawiam właśnie nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...