Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam yamahe dt 50 sm z 2005 i mam problem nastepujący: po odblokowaniu jedzie mi 65 km/h (a kumplowi leci 80-90km/h). Wie ktoś co może być przyczyną? (przejechane ma ok. 1000 km więc zajeżdżony nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam yamahe dt 50 sm z 2005 i mam problem nastepujący: po odblokowaniu jedzie mi 65 km/h (a kumplowi leci 80-90km/h). Wie ktoś co może być przyczyną? (przejechane ma ok. 1000 km więc zajeżdżony nie jest)

co odblokowałeś? blokade możesz mieć w gazniku, na filtrze powietrza, układ CDI, wydech...jesteś pewny że wszystko odblokowane?:crossy: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam post nie wiem czemu ale zostal usuniety wic prosze was o odpowiedzenie co i jak zrobic z moim motorkiem ktorego nabede bedzie to yamaha dt 80/50

 

 

Witam przymierzam sie do kupna wyzej wymienionego motorka, którym bedzie yamaha dt 80/50. Po zakupie chcialbym zmienic pare zeczy w motorku, mianowicie. Podniesc sprzecik o pare centymetrow z przody jak i z tylu - tylko nie wiem jak moze pomozecie cos. Zmienic z tylu z bena na tarczówke, jak jest najprosciej doradzcie. Zmienic wyglad na SM czyli zmienic felgi na szersze 17 cali. Od jakiego moto zaporzyczyc obrecze zeby ladnie sie prezentowal , moze kupic od Super moto obrecze i poprostu zamienic je ze starymi i na to nowe oponki rozmiar to taki zeby byl conajmniej 17xMT 3,5 Nie wiem czyznajde jakies sensowne obrecze wiec zastanawiam sie zeby zakupic tylna felge i przelozyc na przednie kolo obrecz i szprychy, a piaste zostawic w spokoju.. Na sam koniec zmienie cylek na 110 jak sie uda mi znalesc. Na moto chcialbym przeznaczyć około 2.5tys zl. Mysle ze juz dostane cos w sensownym stanie. Pomóżcie w sprawie tych przeróbek w detetce. Yamaha bedzie sluzyc do poruszania sie po miescie i wyjazdów raz w tygodniu w trase 50 km w jedna stronę potem odpoczynek z parę godzin i powrót. Pozdrawiam pawel

 

P.S

Czy na seryjny przednie zawieszenie zmiesci sie felga taka jak jest z tylu czyli 4.10-18 bo chcialbym taka wstawic do przodu plus opona jakiegos kapcia zeby ladnie sie prezentowala moze takie opony wejda czy nie przód 120/60/ 18 tył 150/80/18 bo chyba sa tu 18 z tylu tak czy nie. cos takiego chcialbym uzyskac zeby tak kola wygladaly http://moto.allegro.pl/it..._supermoto.html

Moze podradzicie jakie tarcze wstawic zeby dobrze wygladaly tez jakies duze. A co z lagami czy bedzie je trzeba zmienic na szerszeczy do tych sie zmiesci ta felga. Podradzcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w 100% jesteś pewnien ze masz ta DTke odblokowaną w całokiwcie bo mi troche wydaje się to dziwne. a jak wchodzi moto na obroty i czy kreci na maxa oraz czy masz założone oryginalne przełożenia(zebatki)

Pozdro

W serwisie powiedzieli mi, że już nie ma co odblokowywać, co najwyżej mogą mi wstawić mniejszą zebatke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codzi mi o to czy wejdzie z tyl;u opona szosowa od Supermoto lub scigacza minimum 140 a z przodu 120 kolo bedzioe wstawione takiej samej szerokosci co tyl. Wiec czy takie szerokosci wejda do tej yamahy. Mówie o oponach Supermoto lub scigacz. Pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty chcesz kupić dt 80/50 i w dodatku w bardzo dobrym stanie i jeszcze z tymi przeróbkami zmieścić sie w 2,5 tys to gratuluje.. chyba kupisz trupa z niemiec włozysz kasy od groma i jeszcze będziesz miał problemy z rejestracja tego na motorower.. bo wątpie że kupisz jakaś w miare sensowną na motorower za 2tys.. żeby chociaż z 500zł wydac na te twoje zmiany.. z tyłu to wejdzie tak jak pisali i wątpie ze coś duze szerszego wstawisz z przodu. no ale widze że masz ambicje wiec próbuj

 

Posiadam yamahe dt 50 sm z 2005 i mam problem nastepujący: po odblokowaniu jedzie mi 65 km/h (a kumplowi leci 80-90km/h). Wie ktoś co może być przyczyną? (przejechane ma ok. 1000 km więc zajeżdżony nie jest)

 

sprawdź przy jakich obrotach kumpel ma tą samą prędkość co Ty i sprawdź jego przełożenia.. jeśli są takie same i motocykle takie same to różnica moze być w obrotach.. moze poprostu jego wkręca sie na wyższe obroty niż twoja na ostatnim biegu.. stad te różnice w prędkościach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mam do wydania na moto 2.5tys zl. Przeróbki beda robione za inna kase. Najpierw zrobie te felgi i oponki kupie. Potem pomyslimy nad wydechem. Jeszcze sie zastanowie bo moze doloze kasy i cos innego kupie moze honda ns1 pozdro Zastanawiam sie co wziac Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEść

To ja od tych pękniętych pierścionków!

Czy można kupic same pierścionki, bo jak szukałem to są tylko tłoki z pierścieniami a samych niema! Gdzie mogę to kupić?

A jeśli nie można to jak mogę zmierzyć śr. tłoka.

(CYLINDER NASZCZęśCIE CAłY, UFF)

proszęo szybką odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh widze kolejny jezdzacy na tloku 'PISTON' etc :) Jak mi sie rozsypaly kupilem sobie dorabiane ze 3. Jednak te tez byly slabe wiec sprzedalem moto :clap: Jesli masz zamiar jezdzic dlugo tym moto musisz kupic drugi kompletny zestaw. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy wie ktos moze skad moge kupic uszczelke pokrywy silnika od strony sprzegla? Dzisiaj zauwazylem, ze cieknie mi tamtedy olej. Pokrywa narazie jest uszczelniona tylko silikonem. Prosze o odpowiedz(moze ktos ma taka uszczelke na sprzedaż?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...