Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wie ktoś jak wsadzić wałek kopnika do dt 50mxs ?? ?? Wymieniałem dziś zimmering od strony sprzęgła, ściągłęm sprzęgło w tym celu (cały kosz). Zakładam a tu wałek wyleciał wsadzam ja go a tu lipa kopek nie chce isć do tyłu ma ktoś foto tego silnika bez pokrywy żeby zobaczyć jak sie wałek trzyma?? ?? bo tam jedna sprężyna jest co się do kartera przyczepia to wiem taki wrez jest za kołem zębatym on chyba coś blokuje ale co to niewiem i przed kolem zebatym na wałku jest taka jakby pręt taki zakrzywiony i nim obracać można w rowku w tym wałku powie mi ktoś gdzie tu co idzie bo ni go bokiem ni jak wejść nie chce ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na łozysku na ktorym trzyma sie korbowod,moze miec luz? U mnie troche sie rusza na boki, a gora dol jest bardzo malo odczuwalne. Czy konieczna jest wymiana tego lozyska? Da sie zrobic to samemu?

 

 

no samemu to raczej nie zrobisz tego bo korbowod trzyma sie na wale na tulei, a ja trzeba wybic, i jak juz sie wymieni to lozysko to trzeba to odnowa wtloczyc ta tuleje tak zeby wal nie byl przestawiony, sa od tego specjalne zaklady ktore sie tym zajmuje nie koniecznie musza to byc motocyklowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki i ruszajacy sie tlok nie wroza nic dobrego :icon_mrgreen: Jak sie rusza tlok?? Lewo prawo lub gora dol czy da sie go obkrecac?? POZDRO

W dolnej pozycji tloka rusza sie gora dol, raczej sie nie obkreca ale nie sprawdzalem a teraz nie mam jak sprawdzic ... bo nie ma mnie w domu .... moze jutro sprawdze jak wroce

A wiec czy moze to byc luz na lozysku igielkowym czy raczej na swozniu ?

Litrus żeby było czuć różnicę to trzeba też zmienić gaźnik na większy.

Silnik kupilem wraz z gaznikiem wiec nie powinno byc z tym problemu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lc 2 120 się mieści niewiem jak do lc1 . Ale dam ci rade nie jeżeli niechcesz zajeździć silnika to nie zakładaj takiej opony bo to jest za duże obciążenia dla silnika i po kolei będą ci szły tarcze sprzęgłowe , pierścienie , tłok .... do dt najlepsza jest 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w LC 1 100/100 - 18 i jest super. Teraz jak będę kupować to będzie to 110-90 - 18 i też będzie dobrze

 

 

 

 

 

Kupię gumę łączącą filtr powietrza z gaźnikiem do DT 80 LC / LC 2 . Oraz czujnik temperatury.

Edytowane przez Kali00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze koledzy, jak mozna zmienic walek od kopniaka ? bo w tym kupionym wczoraj silniku gosc zastosowal wiejski patent, tzn: frezy mu sie zjechaly to jakis kawalek zelastwa przyspawal i przerobil kopke ... przezyl bym to ... niech bedzie ... ale przez to nie moge zdjac pokrywy bocznej od sprzegla :clap: i jeszcze podczas spawania zjaral gosciu simmeringa ... a wiec czy mozna zmienic jakos ten walek od kopniaka bez rozpolawiania silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest już mowa o wału kopki to zapytam sie czy to prawda ze jak kopka mi czasami nie lapie glównie jak moto jest na prawo przechylone, bo na lewo to łapie dobrze. To czy wystarczy jakas tuleje dorobic i bedzie juz kopka dobrze lapala?? i czy do tego trzeba rozpolawiac silnik czy wystarczy pokrywe sprzegla zdjąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest już mowa o wału kopki to zapytam sie czy to prawda ze jak kopka mi czasami nie lapie glównie jak moto jest na prawo przechylone, bo na lewo to łapie dobrze. To czy wystarczy jakas tuleje dorobic i bedzie juz kopka dobrze lapala?? i czy do tego trzeba rozpolawiac silnik czy wystarczy pokrywe sprzegla zdjąć??

tak jest to prawda

 

Nie wie ktoś jak wsadzić wałek kopnika do dt 50mxs ?? ?? Wymieniałem dziś zimmering od strony sprzęgła, ściągłęm sprzęgło w tym celu (cały kosz). Zakładam a tu wałek wyleciał wsadzam ja go a tu lipa kopek nie chce isć do tyłu ma ktoś foto tego silnika bez pokrywy żeby zobaczyć jak sie wałek trzyma?? ?? bo tam jedna sprężyna jest co się do kartera przyczepia to wiem taki wrez jest za kołem zębatym on chyba coś blokuje ale co to niewiem i przed kolem zebatym na wałku jest taka jakby pręt taki zakrzywiony i nim obracać można w rowku w tym wałku powie mi ktoś gdzie tu co idzie bo ni go bokiem ni jak wejść nie chce ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak np na przechylonym da sie kopnac a jak jest motorek prosto to sie nei da, to napewno tuleja ... jak by sie tak dzialo w kazdej pozycji to albo polksiezyc rozwalony albo jakies tryby ...

No bo włąsnie kiedys tak slyszalem, a żęby to naprawic to trzeba caly silnik rozpolawiac czy wystarczy ze pokrywe sprzegla zdejme??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...