Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

Rollgaz ciezko chodzi z dozownikiem' date=' trzeba miec troche sily.... [/quote']

NO bez przesady :D. Ja sie spotykam czesto ze z dozownikiem chodzi nawet lzej

zielorz napisał:

No to to jest oczywiste że czym wiecej gazu to tym więcej oleju

 

 

Tylko sie tak domyslalem.

To tak jakbys mieszal benzyne z olejem w baku: odkrecasz gaz, do cylindra wpada wiecej benzyny a co za tym idzie wiecej oleju (bo jest zmieszany z wachą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałem kapcia i musze wyjąć przednie koło, ale problem w tym że nie mogę odkręcic z jednej z śrub od zacisku hamulcowego przez co nie moge wyjąć koła, ma ktoś pomysł co można z taką śrubą zrobić? (ja polałem je naftą, jedna puściła a druga skubana trzyma), a moze to koło da sie wyjąć bez wyciągania zacisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D a mi ciągle mimo waszych wskazówek motor nie pali.Starter lata mi jak by nie miał rzadnego oporu.Może kompresii nie ma :D

 

Wymienie świece bo może poprzedni właściciel złą wstawił i tu pytanie jaki jest symbol świecy w Yamaha DT 80 LC II (96r) ? I gdzie mogę dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prubuj na zapych

2. Jak kopiesz to slychać czy tłok chodzi :D

3. Odkręć świece zatkaj tą dziure palcem i kopnij jak bedzie się powietrze "wyciskac" to jest kompresja

4. Mates ostatnio w salonie kupił denso za 14 zl cały czas jeździł potem przerwa 5 dni i świeca nie dziala z niewiadomych powodów wsadził starą moto za 1 razem poszło. Możesz kupić ISKRE od poloneza (ale nie na gaz) koszt jakies 5,80 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odzew jutro z rana wszystko posprawdzam i kupie świece.

 

Enduras ,z tym oporem to jest tak ,że nieraz macham macham i nic zero oporu a raz jest opór ale i tak nie zaskakuje ,no tak po ok.5-10min machania kopką motor zapala.

A czy trybik ten na wałku od kopki można dostać w serwisie czy jest połączony z innym elementem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk trzeba rozkrecic... przeciez trzeba wyjac klocki hamulcowe, bo cięzko jest wsadzic miedzy nie tarcze :D szczególnie jak klocki sa świeże :D

 

Janek, zamiast tak bez sensu machac ta kopka spróbuj odpalic na pycha. a ta kopke warto by dokladnie obadac, najlepiej zdejmij pokrywe sprzegła i wtedy wszystko bedzie widac. szkoda na to frezów.

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A guma w filtrze uwazana jako blokada ktora zostala przeze mnie wyjeta nie zaszkodzi na pewno w jakis sposob silnikowi ?? Moze lepiej ja zalozyc spowrotem bo troszke boje sie o silnik czy zostawic jak jest i delektowac sie pieknym dzwiekiem i lepszym kopytem DT ?? A i dla pewnosci sruba regulacyjna w gazniku z lewej strony sluzy (ta obok obrotow) do regulacji powietrza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyciagania przedniego kola... u mnie wykrecasz oske, wyciagasz ja, i KOPIESZ w kola az wyjdzie :D, na tarczy robia ci sie takie ranty (konce tarczy sie nie zcieraja dlatego tak jest:P, pozniej jak chcesz wsadzic spowrotem kolo to wsadz srubokret miedzy klocki i je troche porozchylaj zeby tarcza weszla spowrotem, bo latwiej wyciagnac niz wsadzic

przerabialem to wiec wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, nie przejmuj sie ta gumą. wyrzuc ja na smietnik i zapomnij, że istniała :D

 

 

wsadz srubokret miedzy klocki i je troche porozchylaj zeby tarcza weszla spowrotem

tylko delikatnie, bo mozna pokrzywic tarcze

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...