Skocz do zawartości

Ważne pytanie o kask


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Kończe już remont mojego pierwszego moto i pomyślałem o zakupie kasku. Mam w planie zakup trochę silnieszego motorka (jak już sie nauczę jeździć :banghead: ) i myślałem o kasku integralnym. Problem polega na tym, że noszę okulary i nie wiem jak to będzie. Prosze o jakieś opinie. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okularami nie ma problemu ,tylko najpierw zakladamy kask a potem okulary. Najlepiej jak bedziesz kupowal kask to wybierz sie do sklepu z okularami.

 

Pozdrawiam Sputnick

 

P.S

Kupuj integrala ,ja jakbym takiego niemial to podczas gleby bym zostawil szczeke na krawezniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nosze okulary i nieprzeszkadzaja one w niczym noszac kask integralny tylko własnie rozchodzi sie o to by pierw kask a dopiero potem okularki i na koniec szybka.Jedyna wada to parowanie okularów ale też jest na to sposób na rynku (takim ruskim lub podobnym) sa czesto preparaty w kosce (kiedys były do radzieckich masek gazowych)smarujeesz tym szklo i raczej juz nie paruje :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie do konca tak jest, że okulary wchodzą bez problemów. jak kask scisle przylega do glowy tzn jest "skrojony na miarę" :banghead: to moga byc problemy. nie ze wszystkimi jest tak łatwo

ps . temat wcisneles do zlego działu

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nosiłem okulary nie tylko do czytania i podczas przymierzania w sklepie kasku (stara, poczciwa Bella rodzimej produkcji :banghead: ) zakładałem je, żeby potem nie okazało się, że coś uwiera itp.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze możliwość taka

kask z otwieraną szczeną, tylko tu czy bedzie łatwiej to nie gwarantuje

na dowód podam ci opinie 2 moich kumpli -noszą "gogle" hehe i wkurzało ich sciaganie wpierw szkiełek potem kaski i na odwrót przy zakładaniu

 

1. po kupnie kasku był zadowolony z zakupu bo nie musiał sciagac okularów

 

2. nie bardzo bo cos mu tam przeszkadzało jednak przy zakładaniu ale potem metodycznie jakoś sie przyzwyczaił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam integrala, nosze okulary. Po prostu zakladam najpierw kask, potem okulary. A na zaparowywanie polecam mydlo: bierzesz zwykle mydlo, robisz nim kreski na szklach i rozprowadzasz rowno szmatka.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zaparowywanie polecam mydlo: bierzesz zwykle mydlo, robisz nim kreski na szklach i rozprowadzasz rowno szmatka.

A to ci dopiero :twisted: Musze spróbować ....Gość sprzedajacy na rynku to faktyczniee wyglądało jak mydło i rozprowadzało sie po okularach nawet pachniało jak mydło jakies takie dziwne a było troszke starsze od mydła echh ludzie kombinują :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić MAX teraz pojawiły sie na allegro około 240 zł ja osobiście mierzyłem i leży naprawde dobrze

p.s jak byś sie zdecytował na MAX wal na priva albo na gg bo kumpel może mieć taniej do importera oczywiście wszysko nowe pudło kask i chyba worek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi względami kierować się przy wyborze kasku?

 

Względami bezpieczeństwa przede wszystkim! Kask chroni twą drogocenną głowę więc tutaj nie idź na żadne ustępstwa i zpaomnij o kopromisach. Dlatego zapomnij też o kaskach otwartych - to tylko skorupa chroniąca co najwyżej przed mandatem. Zapomnij też o tak ostatnio popularnych kaskach zintegrowanych z uchylną całą częścią twarzową! Taki kask to nieporozumienie i możesz być pewny/a, że przy upadku zawiasy puszczą... Kask tylko zintegrowany, zamknięty. Przymierz tyle kaskow ile tylko możesz zanim wybierzesz ten dla siebie. Model, ktory odpowiada kumplowi wcale nie musi odpowiadać tobie - mamy rożne kształty głow. I generalna rada: nie targuj się kupując kask. To co tanie to najczęściej chała a tu idzie o twoje życie. I ważna uwaga: nie zabieraj pasażera na ktorym ci zależy w kasku pożyczonym od kumpla i dwa numery za dużym;) Jeśli zdarza się, że sam jesteś pasażerem/ką nie godź sie na jakąś kręcąca się wokoł głowy skorupę. Krotka przejażdżka przez centrum miasta może się skończyć tragicznie

 

http://www.kursmotocyklowy.pl/html/porady.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...