Skocz do zawartości

Yamaha DT 50- odblokowanie...


necko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam Yamahę DT50 (1995r) i niestety nie jeździ ona tak, jak powinna. Nie wiem czy jest to kwestia jakichś blokad czy po prostu te sprzety tylko tyle potrafią. Opisze co sie dzieje: na 1 biegu max predkość wynosi (SIC!) 10km/h:) Serio! Obroty tak jakby sie w jakimś miejscu zatrzymywały i silnik nie chce kręcić się wyżej. Po zmianie na dwójkę rozpędza sie gładko, tak żeby na 4 biegu osiągnać swoje maximum, czyli ok 60km/h. Zapięcie pieątki i szóstki nie powoduje ani zwiększenia prędkości ani obrotów. Wiem ze jest to zaledwie pięćdziesiątka ale niektóre "Jawki" jadą więcej. No i te obrozy, na luzie także czuć, że po dodaniu tylko do pewnego mometnu się zwiększają, a później jakby stoją w miejscu. W tym mopedzie nie ma obrotomierza wiec nie moge powiedzieć ile tys. to jest dokładnie. Proszę, napiszcie czy są jakieś blokady które mogą być przyczyną tego problemu, napewno nie jest to wydech bo po całkowite jego zdjęcie nie dało żadnego rezultatu. Proszę o pomoc!

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem posty i wiem juz duzo o kostkach CDI i nie tylko:) ale wciaz nie wiem czy w DT50 mozna przeprowadzic to tak samo jak w osiemdzisiatce. Bo w tamtych postach niektorzy mowili ze w DT50MX (tkiej jak ja mam) nie idzie odblokowac CDI, albo ze jej wcale nie ma. U mnie na kostce ktora jest za cewka sa takie oznaczenia: FA221ED 12,8V 85c/m 10W x 2+3,4W 066500-1740, ale czy to nie jest przypadkiem przerywacz od keirunkow? Dalej znajduje sie nastepna kostka cala czarna bez napisow jutro sie za wszysko wezme. Prosze od pomoc posiadaczy DT50MX, (moja jest z '95).

Draze ten temat gdyz w starych postach o DT50 nie bylo prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt mx 50 na 99% nie ma kostki cdi. mx wyglądala jak wszystkie stare enduro czyli okrągla lampa z przodu i troche wyzszy blotnik, wiec i była mniej zaawansowana technicznie. sam tej kostki raczej nie zrobisz, jak nie masz instrukcji i nie znasz się na elektronice, tylko mozesz ją zniszczyc i moze spowodowac zwarcie. jesli to cos pomoze, to luknij na niemiecka strone o dt125 , tam jest "przepis" na odblokowanie kostki

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Mam Yamahę DT50 (1995r) i niestety nie jeździ ona tak, jak powinna. Nie wiem czy jest to kwestia jakichś blokad czy po prostu te sprzety tylko tyle potrafią. Opisze co sie dzieje: na 1 biegu max predkość wynosi (SIC!) 10km/h:) Serio! Obroty tak jakby sie w jakimś miejscu zatrzymywały i silnik nie chce kręcić się wyżej. Po zmianie na dwójkę rozpędza sie gładko, tak żeby na 4 biegu osiągnać swoje maximum, czyli ok 60km/h. Zapięcie pieątki i szóstki nie powoduje ani zwiększenia prędkości ani obrotów. Wiem ze jest to zaledwie pięćdziesiątka ale niektóre "Jawki" jadą więcej. No i te obrozy, na luzie także czuć, że po dodaniu tylko do pewnego mometnu się zwiększają, a później jakby stoją w miejscu. W tym mopedzie nie ma obrotomierza wiec nie moge powiedzieć ile tys. to jest dokładnie. Proszę, napiszcie czy są jakieś blokady które mogą być przyczyną tego problemu, napewno nie jest to wydech bo po całkowite jego zdjęcie nie dało żadnego rezultatu. Proszę o pomoc!

POZDRAWIAM!

witam

mam taki sam problem mam yamaszke dt 50/1995 ccm i jest zablokowana udało ci sie swoja odblokowac jak tak to bardzo prosze o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

cze ja tez mialem problem z tym ze nie chciala sie moja dt 50 wkrecac na obroty a cdi nic do tego on jest po to zebyscie nie "zażneli"silnika blokuje max obrotow a to ze nie chce sie wkrecac to jest wina grodek ktore sie zrobily na clindze co jest wlot od strony gaznika zdejmij cilinder i zobacz czy jest taki na tym wylocie taka czarna jak by"sadza "i wes jo oczysc i bedzie po srawie pozdrawiam Radek wrazie klopotow pisz gg8821408

lub kom 660290657

albo email [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze ja tez mialem problem z tym ze nie chciala sie moja dt 50 wkrecac na obroty a cdi nic do tego on jest po to zebyscie nie "zażneli"silnika blokuje max obrotow a to ze nie chce sie wkrecac to jest wina grodek ktore sie zrobily na clindze co jest wlot od strony gaznika zdejmij cilinder i zobacz czy jest taki na tym wylocie taka czarna jak by"sadza "i wes jo oczysc i bedzie po srawie pozdrawiam Radek wrazie klopotow pisz gg8821408

lub kom 660290657

albo email [email protected]

 

 

Ty to chyba jakis specjalista jestes :buttrock:

 

 

nie chciala sie moja dt 50 wkrecac na obroty a cdi nic do tego haha :)

 

 

a to ze nie chce sie wkrecac to jest wina grodek ktore sie zrobily na clindze co jest wlot od strony gaznika zdejmij cilinder i zobacz czy jest taki na tym wylocie taka czarna jak by"sadza "i wes jo oczysc i bedzie po srawie :) ;) :biggrin: po prostu :clap: :) :banghead:

 

Ech ta polska ma ludzi co nie :biggrin:

 

CDI to jest jedna z glownych blokad, ktora trzeba usunac zeby sie silnik wkrecal wyzej. Pozniej blokada moze wystepowac na kroccu ssacym lub w samym gazniku. W wydechu tez jest mozliwe ze tam znajdziesz dlawik ( wszysytko zalezy jaki model DT 50 posiadasz, ciecz powietrze, czy silnik AM). Producenci lubili tez dlawic doplyw powietrza w filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz w mx NIE MA CDI !!!

I np ja niemam okraglej lampy z przodu ani kwadratowego blotnika ... pozatym nie ma MX z 95roku ... ostatnie modele wyprodukowano w 89r (ja mam wlasnie z 89r i jest to ostatnia seria MX) byc moze mx/s ale nie jestem pewien ...

 

i tak przy okazji DT 50 MX nie ma 6 biegow tylko 5 ....

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...