Skocz do zawartości

UZYTKOWNICY YAMAHY XJ600 S lub N


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki olej wlewacie do silnika?Zadaje to pytanie poniewaz ja leje 10W40 a rozne zrodla roznie podaja np w niektorych katalogach jkkest 10W40 w innych zas 20W40!!! :roll:

W jednych katalogach pisze 10 w innych 20 ??? (jaki zaleca fabryka- czy ktos wie na 100% ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanu sprzęta, przrebiegu i rodzaj ueksploatacji. 10w40 jest lepszy jak jeździsz na małych przebiegach, w mieście, na niedogrzanym silniku. 20w40 ( a wałściwie spotkałem się raczej z 20w50 ) to olej do "trupów" (trochę uszczelania) albo do sprzętów eksploatowanych w ekstremalnych warunkach. Tutaj ważniejszy jest ten drugi czło (np. 50) co świadczy o wytrzymałosci oleju na wysokie temperatury. JX jest chłodzona powietrzem, więc najlepszy będzie 20w50 (np. motul). Np, w swoim rajdowym maluchu używałem Castrola 20 w 60, doskonały olej do przegrzewającego się silnika.

 

Pozdrawiam Paweł

ps. powiedziałem to w wielkim uproszczeniu, więc proszę się nie czepiać o szczegóły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko moje pytanie brzy jaki olej zaleca producent bo jesli to zeczywiscie jest 20W40 (Pawel 40 nie 50) to wydaje mi sie ( a wrecz jestem pewien) ze niepowinno sie stosowac nizszych a ewentualnie wyzsze. Moze akurat ten silnik ma taka specyfikacje ze musi byc stosowany gestszy olej (20W40) a nie zadzszy 10W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! W nobbyz-garage.com znalazlem ze 4 BR ma 20W40, tak samo jak i pozniejsza wersja, ale czasami przy wlewie oleju jest cos napisane( jak u mnie ). Najlepiej lac tak jak napisane w instrukcji. Nie sugeruj sie danymi tylko z jednego zrodla- tym bardziej z katalogu S.M. - zdarzaja sie tam bledy- np. ilosc oleju na golen w jednym moto bylo podane 400/ na golen(powinno mnie to zastanowic- taka duza ilosc oleju) , a bylo ok. 185 na golen. Pozdrawiam. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

ja jezdze na polsyntetyku 10W40 (rocznik 92). Poprzedni wlasciciel taki lal, kupilem taki sam na wymiane. W serwisowce (Haynes) jest 10W30 lub 20W40 w zaleznosci od temperatury. Nie wiem, nie zauwazylem zadnych problemow zwiazanych z olejem, aczkolwiek jezdzilem w zasadzie dopiero od koncowki wrzesnia.

 

Leon .... bój sie Boga to jest temat sprzed trzech lat a ty go odgrzewasz..

 

 

hehe, fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helloł

wiem,że stary był ten temat ale od tygodnia mam u siebie XJ-tke i sam się zastanawiałem jaki olej a nie chciałem otwierać nowy temat i dlatego podpiołem się to tego starego (myśle,że nie zrobiłem dużej kuchy :oops: )

a niemiec ,od którego kupiłem moto jest tak stary,że nie pamięta jaki lał tzn.jaki lał w servisie...

pozdroofki i oby do wiosny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...