Skocz do zawartości

Nowe prawo UE (silnik czescia wymienna)?


Opu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie weszlo nowe prawo tzn. jak sie zarejestruje np. motorower i zepsuje mi sie silnik to moge go wymienic na inny silnik tego typu i nie musze isc go rejestrowac ponownie w dowodzie nie ma numeru silnika bodajze(widnieje tylko numer ramy, nadwozia). Czy jesli bede kupowa ten silnik od kogos to musze spisywac umowe kupna sprzedazy i czy silnik musi miec numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie weszlo nowe prawo tzn. jak sie zarejestruje np. motorower i zepsuje mi sie silnik to moge go wyminic inny silnik tego typu i nie musze isc go rejestrowac ponownie w dowodzie nie ma numeru silnika bodajze(widnieje tylko numer ramy' date=' nadwozia). Czy jesli bede kupowa ten silnik od kogos to musze spisywac umowe kupna sprzedazy i czy silnik musi miec numery?[/quote']
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie w nowym dowodzie nie ma numerów, ale w książce pojazdu już są. Niedawno ubezpieczałem swój motor (WARTA) to zobaczyłem że wpisują w polisie numery silnika. Wniosek jest taki, że jak nie chcesz mieć kłopotów przy sprzedaży lub przy załatwianiu spraw ubezpieczeniowych, to lepiej załątw sprawę "po bożemu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak w WK wszystko jest w kompie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Nie wiem jaki byl cel zrezygnowania z drukowania nr silnika w dowodzie rej. skoro wszedzie indziej on pozostal. Przy motorowerze to bym sie nie bawił, tylko akcja-numerator. Pół godz roboty i po problemie. Przerabiałem ten temat gdy miałęm motorower-wyszlo jak oryginal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiem :roll: bo żeby zrobic "akcje-numerator" :D trzeba najpierw miec papiery i dopiero mozna troche nagiac prawo bo przeciesz silnik od tych papierow nie istnieje wiec trzeba go urzeczywistnic :D ale nie opłaca mi sie to bo sprzet jeszcze nie został wyremontowany i niewiem czy by przeszedł przeglad techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam ani na rame ani na silnik ale myslalem ze jak na silnik nie trzeba(a jednak trzeba) to bym tylko rame z papierami sobie załatwił, ale wychodzi na to ze jednak mi sie nie opłaca bo moge to olac i jezdzic bez papierow po palach i lasach az zrobie sobie prawko i kupie cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dokladnie jak napisal moj poprzednik. Policjanci tez ludzie ;) (Ale tez niemozna tego wykozystywac bo wtedy mozna sie doigrac)

Ja to jak w wieku 10lat motoryną jezdzilem bez kasku rejestracji (a o karcie motorowerowej niewspomne) zawsze jak mnie lapali to powietrze musialem sobie spuscic, chociaz wiecej razy mialem czerwony tylek od paska ojca jak po wizycie policmajstrów staral sie mi tlumaczyc ze mam jezdzic tylko pod domem.ostatnio qmpel jechal na ogarze brata tez zero papierow, kasku (tylko Dowod Osobisty) i zostal zatrzymany to dostal jakis mandat za stwarzanie zagrozenia i upomnienie. pzdr

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja słyszalem od kuzyna jego kolega jechal w kasu itp. ale nie mial papierów na sprzet, który nie był ubezpieczony ani zarejestrowany nie mial karty motorowerowej i jeszcze pojechal pod prąd dostal 1800zł kary !!! zabrali motorower sprawdzili czy nie kradziony( nie był kradziony) i odali ale kare musial zapłacic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage taki wariant, motorek ci ktos pod.......li , a policja go odnajduje .Przychodzisz go odbierac ,a tu zonk potwierdzenie z WK nie zgadza sie ze stanem obecnym ( inne numery silnika ) Przyjacielu nim to wyjasnisz rok minie jak nic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...