Skocz do zawartości

Virago 535


Gość jarson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś przez pomyłkę wlał do dyferka silnikowy? Jeszcze się nie spotkałem, żeby w przekładni olej tracił na gęstości, raczej się toto zagęszczało. Ale kto wie... Jakieś siarczyste mrozy w garażu? reakcja z resztkami poprzedniego smarowidła, które ktoś spuszczał na zimno i przez to nie do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz do wymiany także uszczelniacze, to motocykl musisz dobrze podeprzeć (podwiesić?) i wyciągnąć cały przedni "most" z półek. Gdybyś zmieniał tylko oleum, wystarczyłoby odessać go, otwierając lagi od góry, bez demontażu (pod kapslami są odkręcane dekielki, trzeba jedynie uważnie je asekurować, żeby nie wystrzeliły, kiedy gwint puści po ostatnich zwojach).

 

Z dyferkiem jest proste, najlepiej po przejechaniu się i rozgrzaniu oleju: (1) podstawiasz kuwetę albo słoik (2) odkręcasz spustową 17"-kę (3) okręcasz wlewową 17"-kę. Gdy zejdzie stary płyn (a nie ma go wiele): (4) zakręcasz spustową (5) zalewasz olej do dolnej krawędzi gwintu (6) chyboczesz nieco sprzętem [przy ciepłym niepotrzebne] i uzupełniasz do tejże krawędzi (7) zakręcasz wlewową śrubę.

 

Najlepiej przy każdym zakręcaniu używaj klucza dynamometrycznego, w każdym razie bądź ostrożny, bo możesz zerwać gwint w aluminium! Starannie zakładaj klucze, raczej oczkowe niż płaskie, a śruby też dłużej pożyją.

 

Montowanie lag po wymianie zacznij od górnej półki: uczwyć w niej równo obie krawędzie goleni. Potem dopiero dokręcaj dolne. Najpierw do pierwszego oporu, potem dynamometryk. To chyba tyle. Wartości momentu powinieneś znaleźć nawet na fiszkach w internecie, w najgorszym razie w instrukcji warsztatowej lubb hobbystycznej (Haynes etc.). Miłej roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie co do zlotu.Czy jest już jakiś zarys kosztów tzn ile od osoby by wyszło??Mam nadzieję że do kwietnia już w jędzy będzie wszystko wporządku i będziemy mogli z tatą na zlocik pojechać:)

To nie bedzie zlot,tylko spotkanie milośników Virago, co do kosztów to nocleg ok. 30 zł od osoby, od Ciebie zalezy czy bedziesz jedną dobe czy dwie oraz czy bedzisz razem z ojcem.Reszta kosztów wg uznania, posiłki niedrogie i do zaakceptowania cenowo, browar po 3,50 zł...moze zrobimy jakis ognisko, ale to rzecz do ustalenia jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bedzie zlot,tylko spotkanie milośników Virago, co do kosztów to nocleg ok. 30 zł od osoby, od Ciebie zalezy czy bedziesz jedną dobe czy dwie oraz czy bedzisz razem z ojcem.Reszta kosztów wg uznania, posiłki niedrogie i do zaakceptowania cenowo, browar po 3,50 zł...moze zrobimy jakis ognisko, ale to rzecz do ustalenia jeszcze...

No to tak z rozmachu napisałem.A że sam przyjade to szans nie ma bo jeszcze 2 lata do prawka:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoja zakonserwowałem tzn - wszystkie płyny powymieniane, gaźniczki poczyszczone, aku wyjęte i naładowane zimuje w domku, calutką instalację (zaciski ) spryskałem srodkiem konserwującym, przewody wysokiego napięcia zabrałem do domku (aby nie łapały wilgoci) - i tak oto moja VIRAŻKA zapadła w sen ZIMOWY ;) Robię tak co roku i na wiosnę pali można powiedzieć od pierwszego strzału ;)

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH i życzę SZCZĘSLIWEGO 2007 ROCZKU[/size]

Edytowane przez przemek3578
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka - ja ostatnio polatałem sobie moją Virażką jakieś 3 tygodnie temu i .... i wyłapałem od Panów w niebieskich mundurkach z radarkiem w dłoni mój pierwszy mandacik i 4 punkciki... Fajne zakończenie sezonu :icon_biggrin: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRASNAL dzięki za skan pozdrawiam !

 

mam pytanie do Was: jakie macie sakwy w swoich motorkach /wymiary, firma/, myślę nad zakupem ale nie wiem jakie wybrać myślałem o tych http:

//www.moto-akcesoria.pl/product_info.php?products_id=7851

może ktoś z Was ma takie i może je ocenić pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...