Skocz do zawartości

Czyszczenie wydechu


Bogus Enduro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mi sąsiad mechanik przepalał palnikiem tłumik w aprilli. ta koncowka była wykonana z aluminium. za długo trzymał palnik w srodku tłumika i w pewnym momencie nadtopiła sie ta smieszna, chuda rurka która wyprowadza spaliny. uciełem 3 cm i nie było po przytopieniu sladu ale gdyby w pore tego nie zauważył tłumik nadawałby sie na smietnik.

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Z tego co wiem to kret reaguje z tłuszczami .

Prosty eksperymęt włożyc coś z alu do kreta na noc i będzie wiadomo.

Ja tak czysciłem i spoko .

Poco wypalać ? a potem to malowac!

Metoda zkretem jest sprawdzona a Wy jakieś kombinacje robicie po co?

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jajo, wydech w dt 125 wytrzymał starcie z krecikiem, tzn nie puszcza na spawach ;)

ale:

POWSTAŁ DUUUŻY PROBLEM, A MIANOWICIE ZALALEM WRZĄCA WODĄ DYFUZOR I KONCOWKE , NASYPALEM KRECIKA , PO 2 GODZINACH POWTÓRZYŁEM OPERACJE ALE TYLKO NA KONCÓWCE (STWIERDZILEM ZE JEST TAM KILKA KOMOR, W DODATKU DOSYC WASKICH WIEC NALEZY SIE PODWÓJNE CZYSZCZENIE ;) ) PO 6 GODZINACH WYLEWAM WODE I OKAZUJE SIE ŻE WODA Z DYFUZORA (PRZELOTOWEGO) COS SLABO LECI. OKAZALO SIE, ŻE STWORZYŁ SIE ZATOR Z CALEGO SYFILISU Z DYFUZORA W RURCE ŁĄCZĄCEJ GO Z TŁUMIKEM :( NA TYLE TWARDY, ŻE NIE POMOGŁO BICIE SRUBOKRETEM, GRUBYM GWOZDZIEM ITD W DODATKU SRUBOKRET SIE WBIL I NIE CHCIAL WYJSC. CHOLERA, MAM NADZIEJE, ZE NASTEPNA DAWKA KRECIKA TO ROZPUSCI, ALE TEN ROZTWOR NIE MOZE BYC W TŁUMIKU DLUZEJ NIZ 20 MINUT.... :( :( :( JAK TO NIE POMOZE TO WIERTARKA, JAK NIE TO ROZCINANIE DYFUZORA ;) :( A MIALO BYC TAK PIEKNIE

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest strzelić z tłumika ;) ja tak zrobiłem i jak narazie wszystko gra (ale tłumik był tylko troszke przytkany).

PS: Jak kupiłem motorek to przeczyściłem tłumik gorącą ropą pod dużym ciśnieniem (tłumik sie w środku świecił ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem :D :

POWSTAŁ DUUUŻY PROBLEM, A MIANOWICIE ZALALEM WRZĄCA WODĄ DYFUZOR I KONCOWKE , NASYPALEM KRECIKA , PO 2 GODZINACH POWTÓRZYŁEM OPERACJE ALE TYLKO NA KONCÓWCE (STWIERDZILEM ZE JEST TAM KILKA KOMOR, W DODATKU DOSYC WASKICH WIEC NALEZY SIE PODWÓJNE CZYSZCZENIE ) PO 6 GODZINACH WYLEWAM WODE I OKAZUJE SIE ŻE WODA Z DYFUZORA (PRZELOTOWEGO) COS SLABO LECI. OKAZALO SIE, ŻE STWORZYŁ SIE ZATOR Z CALEGO SYFILISU Z DYFUZORA W RURCE ŁĄCZĄCEJ GO Z TŁUMIKEM NA TYLE TWARDY, ŻE NIE POMOGŁO BICIE SRUBOKRETEM, GRUBYM GWOZDZIEM ITD W DODATKU SRUBOKRET SIE WBIL I NIE CHCIAL WYJSC. CHOLERA, MAM NADZIEJE, ZE NASTEPNA DAWKA KRECIKA TO ROZPUSCI, ALE TEN ROZTWOR NIE MOZE BYC W TŁUMIKU DLUZEJ NIZ 20 MINUT.... JAK TO NIE POMOZE TO WIERTARKA, JAK NIE TO ROZCINANIE DYFUZORA A MIALO BYC TAK PIEKNIE

ok, problem zakonczony, wlałem jeszcze troche krecika, postukalem grubym gwozdziem w tą "skamieline" i poszlo :lol: moim zdaniem to był czesciowo moj błąd, gdy dosypywalem "krecika" do dyfuzora nie spadł glebiej i sie nie rozpuscił tylko czesciowo zostla w tej rurce łacząc sie z nagarem i pod wpływem wody calkiem mocno to wszystko stwardniało :D

 

i teraz moje uwagi, najlepiej krecika nasypac do butelki z gruba szyjka, zalac pol litra wody i jak sie rozpusci to wtedy wlewac do wydechu, nie beda sie tworzyly takie zatory ja u mnie :D to najbezpieczniejsze rozwiazanie :D

a pozniej wydech powiesic zeby obciekl z wody :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie na wczorajszą noc zostawiłem wydech zeby sie wyczyscil kretem i chyba pomogło ale jeszcze na dzisiaj wsypałem troche kreta i zalałem wodą zeby juz było czysto jak w nowym. ale nie wiem czy to takie bezpieczne bo malo sie z ojcem nie udusiliśmy jak zaczął sie wydzielac jakis gaz. nie radze robic w zamknietym pomieszczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie w sprawie krecika! Mam tłumik orginalny taki jak jest w derbi senda (50cm3) I jak pośmigam dłużej i daje gazu dużo to koła i plastiki (i nie tylko) mam pochlapane mazą(olejem co wylatywał z tłumika)

I zastanawiam sie nad rozkręceniem tłumika (bo w zime bede go czyścił) i powiedzcie mi bo na tłumiku mam naklejke ala karbon i czy nic mi sie nie rozpuści??>> http://www.bikepics.com/pictures/355810/ i czy nic mi tam w tłumiku sie niepowypala(wata czy coś tam jeszcze innego??) bo jak sie wypali to mi wszystko to jak potem mam to wsadzić?? musze rozpołowić wydech??(dyfuzor chyba to sie nazywa) pozdro

 

[ Dopisane: 28-07-2005, 21:15 ]

Najlepiej jest strzelić z tłumika  ja tak zrobiłem i jak narazie wszystko gra (ale tłumik był tylko troszke przytkany).

 

A jak sie strzela z tłumika???? też bym postrzelał bo nie mam tak mocno zasyfionego tłumika(chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko ale czy nic mi tam nie wyżre w środku kret?? Czy jak wleje kreta do dyfuzora to czy potem moge go zakładać znów czy musze go rozpoławiać żeby powkładac wate nową itp?? chodzi mi czy niebędę miał strat potem...

 

[ Dopisane: 29-07-2005, 21:35 ]

Kumpel mi powiedział że dwusówy nie strzelają:buttrock: -mówi że nie ta pojemność -czy to prawda??

 

[ Dopisane: 29-07-2005, 21:40 ]

Strzelał już ktoś 50-tką lub 80-tką??

 

[ Dopisane: 29-07-2005, 21:40 ]

Strzelał już ktoś z was 50-tką lub 80-tką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...