Skocz do zawartości

Kawasaki ER-5 ( ER5 , Er 5 )


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedź :) Kupiłam w piątek 12.03 kawusię :) śliczniutka tylko dokupię szybkę, przygotuję do sezonu i na drogi :buttrock: :icon_biggrin:

 

Niziutka jest - dosięgam obiema całymi stopami do ziemi. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :-) :crossy: Szerokości i bezawaryjności :bigrazz: Moze koleżanka się pochwali zdjęciami sprzęta :wink: I może do zobaczenia na trasie :buttrock: (ja fazerem, kawa idzie na sprzedaż ;) )

 

 

I z innej beczki.. ile oleju wchodzi do Kawy razem z wymianą filtra?

 

pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg serwisówki 2,8 bez wymiany filtra (swoją drogą dziwne "zalecenie"), 3 L z wymianą filtra i 3,4 gdy silnik jest "kompletnie suchy". Czyli pewnie między 3-3,4.

Jaki olej stosujesz- półsyntetyk? Muszę właśnie zamówić, a nie wiem co tam lali poprzednicy.

p.s. jutro chyba po tablice jadę :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiliście o fotki - oto moja najpiękniejsza :biggrin:

http://k-sylwia.fotosik.pl/zdjecia/1.html

 

w kolorze - kawa z mlekiem ;)

http://img52.imageshack.us/img52/5572/p3140475912x684.jpg

 

p.s. macie może serwisówkę do niej? Mogłabym prosić o jakieś info w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SERWISÓWKA proszę bardzo :biggrin: , czy mi się wydaje,czy odcień plastików jest inny niż zbiornika?

 

Jeździła już koleżanka? :cool: Pogoda się zepsuła, ale może jak szybko śnieg stopnieje to w piątek będzie ładnie :D :bigrazz:

 

I ja mam jeszcze pytanie. Kawy długo nie mam, ale ..Jak jest podniesiony przód ( przy zmianie uszcz.) to kierownica chodziła lekko bez zacięć, ale tak jak stoi i przy manewrowaniu jakoś ciężko chodzi (ciężej niż w fazerze), czy możliwe,że to wina łożyska główki ramy?

 

pozdrawiam

 

 

Edytowane przez jaco14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie :) Przyda się no i miła lekturka przed zaśnięciem. :biggrin:

 

Lakier niby oryginalny i nie zauważyłam różnicy. Przyjrzę się przy najbliższej okazji. Na razie tylko pod garażem jeździłam bo jutro dopiero załatwiam formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna maszyna. A to że ma plastiki troszkę jaśniejsze to wina szlifu na prawej stronie. Ładne moto, przygotować do jazdy i w drogę. Tylko kiedy ta pogoda będzie???

Widzisz, jakby nie ten to jechałabym po Twoją kawę ;) A szlif lekki był po prawej stronie, ale na lakierze nic nie widac - jedynie na tłumiku.

 

Dzisiaj zarejestrowałam i czekam wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kawę z '98, mam też serwisówkę, do której link podawaliście Sylwii, jednak jest ona do modeli od '01 w górę. Pytanie, jak bardzo należy się tym przejmować ;) Serwisówki do modeli starszych, która napisana byłaby w w języku ludzi znaleźć nie mogę, w necie leży co prawda odpowiednia, ale w języku robotów (niemieckim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, starszy od nowego różni się w zasadzie nadwoziem i hamulcem. Inne siodło, inne plastiki zadupka, w innym miejscu zamek siedzenia, inny zacisko z przodu (inne klocki), inny wydech. To co Cię interesuje najbardziej, czyli serwis-regulacje silnika nie pozmieniało się i śmiało można stosować się do wytycznych serwisówki 2001+.

Edytowane przez theBald1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

dyskusja już była w tym temacie, ale dalej nie mam jasności - jak się powinno sprawdzać poziom oleju w ER-5? Na centralce czy na kołach?

 

Po wymianie oleju i filtra w serwisie nalali 3.2l. W tym momencie na kołach jest poziom powyżej połowy, na centralce pusto. Zostawić to tak, czy dolać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...