Skocz do zawartości

Kawasaki ER-5 ( ER5 , Er 5 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.Przejrzałem kilka tematów i doszedłem do wniosku że warto kupić do Erki taką szybkę jak z linku(PUIG).Ma ktoś?? na prawdę warto? nie ma problemów z montażem?(jest to w sumie uniwersalna do nakedów) Link do aukcji: http://allegro.pl/item1078162198_szybka_ow...w_cb_zx_gs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Odpowiem Ci tak. Niedawno jeździłem kawasaki er5 z 2004 maszyna świetna oszczędna i fajna w prowadzeniu (typowy motor miejski) W tym roku pojechałem do Częstochowy na zlot i po przejechaniu 800 km stwierdziłem ze zmieniam motor. Głównie chodziło o wiatr. Byl nie do zniesienia. Oczywiście miałem szybkę taka jak w linku z allegro. Szyba chroni tułów przed wiatrem ale głowa niestety dostaje rykoszetem. Mi to bardzo przeszkadzało po przekroczeniu 110 km na godzinę.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka OK spełnia swoje zadanie:)) Teraz zapytam-czy ktoś z posiadaczy Erek ma kufer?jeśli tak to niech sie wypowie jaki stelaż i kufer??i czy jest różnica w montowaniu stelażu miedzy starszymi Er5(z zamkiem do siedzenia w zadupku a nowszymi?)czy ten stelaż będzie pasował do mojej R z 2000r???? http://allegro.pl/item1101554249_stelaz_po...asaki_er_5.html

prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mam (właściwie to żona ma ;) ) taką szybkę i jest ok. Miałem taką samą kiedyś w XJ. Co do wiatru to nie przesadzajcie - wieje, ale fajnie wieje. Żeby taki fajny wiaterek był na VFR jak na ER-5 to trzeba jechać nie 140, a co najmniej 180 (oczywiście na autostradzie do Drezna ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, ale jak codziennie śmigam do pracy i z powrotem Alejami Jerozolimskim od Zachodniego do Łopuszańskiej, to na wiaduktach optymalna prędkość to 100 - 110 km/h. Przy większych prędkościach jest już mało komfortowo. Z szybką czy bez. Różnica w szybce jest taka, że chroni ona tułów, ale głowa lata na boki. Bez szybki rozbija się równomiernie na korpus i głowę, przez co głowa ma trochę lepiej.

 

Ale interesuje mnie inny temat. A mianowicie lusterka. Moje mają jakieś krótkie ramiona. Żeby zmienić pas muszę się lekko wychylić, bo nie za dużo w nich widzę. na kursie przyzwyczaiłem się do jamaszki - tam widziałem wszystko za sobą. Też tak macie? A może są dostępne jakieś akcesoryjne z dłuższymi ramionami? Ktoś coś wie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo ;) Mam pytanie do posiadaczy Erek :D. Miałam dzisiaj malutkie bOOm na moim Maleństwie, mianowicie na parkingu upadła mi przy gwałtownym hamowaniu, praktycznie z miejsca, bo dopiero co zdążyłam ruszyć pomalutku. Nic mi spod motocykla nie wypływa ani nic z tych rzeczy, tyle co lusterko i kierunek straciłam ale to pikuś. I moje pytanie jest takie. Dzisiaj po 6 godzinach od upadku odpaliłam ją i przez może 600 metrów jazdy paliły mi się kontrolki od oleju i temperatury i po chwili zgasły. Wydaje mi się, że nie powinno tak być, bo rano jak jechałam do pracy nic takiego nie miało miejsca. Teraz się okazuje, że muszę dolać oleju. Dzwoniłam do poprzedniego właściciela i on mi powiedział, że olej jeszcze powinien być i nie trzeba dolewać. Drugie moje pytanie: Jaki olej? Poprzedni właściciel powiedział, że w serwisie kawasaki wlali mu pełny syntetyk, natomiast o ile się nie mylę według serwisówki powinien być pół syntetyk. Czy jak zadzwonię do serwisu kawasaki i podam dane motocykla i poprzedniego właściciela to powiedzą mi co było robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mam chyba oryginalne -> http://www.motostat.pl/member/gallery/index/vid/22794 (póki co tylko tutuaj mam jakieś foty moto).

 

Co do kontrolek, to może tylko chwilowa wariacja po akrobacjach. Poziom oleju sprawdzić możesz sama z prawej strony w okienku (lepiej nie ufać poprzedniemu właścicielowi). Rodzaj oleju masz przy bagnecie 10W40 zdaje się. Najlepiej lej taki, jaki lał poprzednik. Jeżeli moto było serwisowane, to jest szansa, że będą mieli wpisane jakim olejem zalali Twoją Kawę. Jeśli nie, to trudno, spróbuj wyciągnąć jak najwięcej od poprzedniego właściciela.

 

A przy okazji, ktoś zna jakiś godny polecenia serwis Kawasaki w Wawie? Póki co na eksploatacyjne rzeczy jestem umówiony w Moto_stylu na Targowej. Ale terminy mają takie sobie. Przydałoby się wcześniej zrobić wszystkie ragulacje... bo zdarza się podczas jazdy, że moto mi zgaśnie. Wtedy muszę wyłączyć zapłon kluczykiem, włączyć i odpala, ale czasami strzeli z rury. Mam nadzieję, że to tylko kwestia regulacji zaworów i gaźników...

Edytowane przez dervozavilus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobry salon jest w Wawie na Al. Krakowskiej 81. W google znajdziesz adres i telefon do nich ;) mój znajomy serwisował tam swoją Kawe. Ale potwierdź to jeszcze :)

 

Co do mojego oleju, to tak jak napisałam. Wczoraj wieczorem sprawdzałam olej i okienko było zalane do połowy, a dzisiaj jak wróciłam z pracy już było mniej. Chyba raczej mało prawdopodobne jest to żeby ona tyle wciągała... bo w takim razie jest coś nie halo. Poczekam nockę niech postoi, ostygnie i rano sprawdzę co i jak się z nią dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj po nocy jak sprawdzałam olej to jest ciut więcej niż połowa, więc jednak potrzebowała postać dłużej i odpocząć. Bo po dwóch godzinach od przyjazdu do domu wczoraj, nadal była ciepła. Teraz jak ostygła i dłużej postała jest dobrze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...