Skocz do zawartości

Gaźniki do ruska.


Pipcyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ja mam gazniki dnieprowskie, ale chyba starego typu, bo nie ma zadnej rurki laczacej je, ani nawet miejsca gdzie by te rurki podlaczyc. a spalanie spadlo drastycznie , jak spokojnie jezdze to nawet ponizej 5l/100km, moc mam wrazenie ze tez spadla :/ , ale to chyba kwestia wyregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na warszawskim motobazarze (w ostatni weekend) widziałem po raz pierwszy zajebiste gaźniki, praktycznie kopia K68 (tych najnowszych, z okrągłą przepustnicą), przez inną ruską firmę robionych, ale tak pięknie wykonanych, że szok normalnie. Cała obudowa pokryta czymś, co wygląda jakby to aluminium było piaskowane i ma się nie utleniać i nie mieć brzydkich plam. Plastikowy dekiel i grzybek dźwigni ssania zastąpione meatalowymi, a przepustnica pokryta warstwą czegoś, co podobno spowalnia jej wycieranie się. Kosztowały normalnie- czyli po 120zł sztuka, a były boskie!!Ale miał je tylko jeden człowiek. Gdybym nie miał swoich K68 w zeszłym roku kupionych, to bym te wziął.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to bardzo dobrymi gaznikami do wszelkich ruskow sa oryginalne Bingi z lat 50 - 60 tych.

Ataman ma takie przy swoim Dnieprze i musze przyznac ze w parze z elektronicznym zaplonem dzialaja b.ladnie, sa latwe w regulacji i motocykl ma zarowno dobre wolne obroty, pieknie sie wkreca i na wozkowym przelozeniu chodzi ponad 110 bez wysilku ( silnik nieprzerabiany ).

Jedynym problemem jest odparowywanie benzyny na postoju przy goracym silniku.

W zwiazku z tym mam pytanie czy stosujecie przekladki izolujace miedzy gaznikiem a glowica i jakiej grubosci?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w takim kraju jak Polska bez problemu można kupić nowiutkie oryginalne gaźniki rosyjskie za rozsądne pieniądze, a takie Bingi jak piszesz, nie dosć że zdobycie ich graniczy z cudem, to pewnie cena też by była odpowiednia. Nowe ruskie gaźniki są naprawdę ok, więc przeróby, patenty mijają się z celem moim zdaniem. A jeśli chodzi o uszczelki, czy przekładki pod gaźnikiem, to ja mam uszczelki z preszpanu o grubości około 3-4mm i jest wszystko ok i nic nie paruje.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawda - te Bingi tanie nie sa, ale pasuja idealnie.

Kumpel najwyrazniej ma za krotkie szpilki mocujace, bo nie bardzo widze jakby tam zmiescila sie ta przekladka, ale to nic znajdziemy dluzsze.

Dzieki za odpowiedz,

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...