Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po przysłuchaniu się pracy silnika stwierdzam, że odgłos - niby stukania wydobywa się w na górze cylindra.

Zamieszczam dwa pliki audio - może jakiś fachowiec jest cos w stanie powiedzieć na ten temat.

 

Silnik zimny

Silnik nagrzany

 

 

Witaj!

 

Czy byłbyś wstanie "nagrać" i zamieścić jeszcze raz plik , ale trochę dłuższy zaczynający się już od rozruchu silnika?

 

Pozdrawiam

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

szwarc niestety nie mogę zbyt wiele doradzic w kwestii stukow poniewaz sam sie z tym borykam

kupilem motorek 26.04 br i juz je miam. nie bylo to az tak mocno slyszalne albo mialem zacme na uszach ..mial wtedy ok 32000 mil. caly czas zastanawiam sie co to jest w pewnym momencie zaczalem podejrzewac ze to samoregulator zaworu ze wzgledu na to ze u mnie pukanie jest w glowicy tylnego cylindra... poniewaz nie jestem pewny nie bralem sie za to bo jest z tym masa roboty (wyjecie silnika) ćwiczylem juz to w związku z odkreceniem sie śruby mocującej koło zebate po lewej stronie silnika....po jakims czasie zabralem sie za rozrzad...zaczalem cudowac z napieciem , zamienilem pomiedzu cylindrami gorne sprężyny wykrecilem komin napinajacy...i dalej jest to samo...jest roznica poniewaz jak jest cieply silnik i dostanie troche w d... nie stuka

 

przejechalem z tym ponad 6 tys mil, nic sie nie dzieje tylko wnerwia ucho...planuje wybebeszyc wszystko teraz przez zime wiec moze jak bede mial namacalne dowody to poradze wiecej

 

 

przeczytalem posty w tym temacie i dochodze do tych samych wniosków co pisali maryanek i bwoj..

 

pozdrawiam

 

ps.szwarc przeslij mi audio na skrzynke [email protected]

poza tym moto jest dobre, dynamiczne i ładne lej i jeździj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też te stuki są słyszalne w tylnym cylindrze.

Być może te silniki po prostu tak mają. Przydało by się więcej opisów - jak chodzi silnik - od innych posiadaczy takiego motocykla - czy jest tak samo jak w moim - oczywiście nagrane to było telefonem więc jakość jest troszkę kiepska - ale myślę, że do porównania wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Pisze tutaj w imieniu mojego wszechmogącego czyli ojca :D bo on nie za bardzo z komputerem za pan brat :) ale Vulcanem jeździmy już od około 3 lat i przytrafiła się ostatnio kolejna przygoda w związku z czym:

 

Mam pytanko :) i prośbę zarazem.

 

Robił już ktoś z Was regeneracje wału korbowego w VN750 1986r. Mam na myśli napawanie wału (w przypadku gdy np panewki korbowodowe się przetarły można powiedzieć i wał został zarysowany a nawet porobiły się większe wżery lub coś w tym stylu:/) oraz dotoczenie go do nominalnego rozmiaru ? Oczywiście co za tym idzie nowe panewki i nie wiem czy korbowód do regeneracji lub nowy:/

 

Jeśli ktoś miał kontakt z takimi zabiegami bardzo prosiłbym o kontakt lub jakieś odpowiedzi co do zarówno części jak i mechaników którzy mogliby to zrobić (napawanie i dotoczenie wału).

 

Z góry dzięki ogromne i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Pisze tutaj w imieniu mojego wszechmogącego czyli ojca :flesje: bo on nie za bardzo z komputerem za pan brat :icon_mrgreen: ale Vulcanem jeździmy już od około 3 lat i przytrafiła się ostatnio kolejna przygoda w związku z czym:

 

Mam pytanko :buttrock: i prośbę zarazem.

 

Robił już ktoś z Was regeneracje wału korbowego w VN750 1986r. Mam na myśli napawanie wału (w przypadku gdy np panewki korbowodowe się przetarły można powiedzieć i wał został zarysowany a nawet porobiły się większe wżery lub coś w tym stylu:/) oraz dotoczenie go do nominalnego rozmiaru ? Oczywiście co za tym idzie nowe panewki i nie wiem czy korbowód do regeneracji lub nowy:/

 

Jeśli ktoś miał kontakt z takimi zabiegami bardzo prosiłbym o kontakt lub jakieś odpowiedzi co do zarówno części jak i mechaników którzy mogliby to zrobić (napawanie i dotoczenie wału).

 

Z góry dzięki ogromne i pozdrawiam!

 

 

Witaj!. Nie robiłem regeneracji. Jednak dwa lata temu korespondowałem z kolegą z Bełchatowa (Kazar, Kazik), który miał pecha i wymieniał panewki. Jego GG to 3089681. Jest jednak problem, bo jakoś tak od roku nie widuję Go na GG.

 

Pozdtawiam

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cała brać

w środę stałem sie posiadaczem VN 800, piszę dopiero dziś bo po przejechaniu 250km dwie dolne i górne plus jedna środkowa kończyna odmówily mi posłuszeństwa

mam pytanie czy ktoś z Was ma może serwisowke ?

rocznik mojego sprzeta 1995 pierwsza rej, 1996

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej qdlaty. Zapraszamy do dzialu VROC - jest tam link gdzie mozna ja sobie pobrac - jezeli nie dasz rady pisz do mnie to ci ja przemailuje.

 

A konczyny odmowily ci posluszeństwa z zimna, emocji czy wysilku??

 

No i koniecznie zapodaj jakies foty.

 

No i bedziemy sie wspierac w te dlugie zimowe wieczory - aby do wiosny :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

wobler-w1, widzialem na zdjeciu ze masz bardzo udane gmole w swoim moto. tez chciałem załozyc do swojego. Ty je montowałes albo juz byly??

 

Jak ja kupiłem to motorek był już ubrany,ale wygląda na to że ktoś je dorabiał do tego motorka a dopiero potem dał do chromowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...