Skocz do zawartości

No i mnie wypadek nie ominął :(


wawrzyn15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sorry ze tak jeden post pod drugim ale musze sie podzielic:)

 

wlasnie dzisiaj odebralem klamke sprzegla...czekamy teraz na pogode:)

a jak przyjechalem po szlifie do garazu to ojciec powiedzial: "no to teraz ewidentnie koniec sezonu, masz na co zbierac, odlaczaj akumulator bo i tak juz jezdzic nie bedziesz"

 

to sie jeszcze chyba zdziwi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie..VX i GS maja takie same zegary...w sumie to u mnie w miescie jezdza 2 GSy...obudowa by sie znalazla:P zartuje oczywiscie...

 

rzeczywiscie nie lada problem z tym...obszedlem caly bajzel we Wrocku i nigdzie nie bylo..byly tylko cale zegary za 6 stowek....ostatecznie zostaje Mieloch ale nie mam zbednych 240zl na kawalek plastiku...juz mysle jakby to naprawic w inny sposob... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I ja zakonczylem dzisiaj sezon, na dodatek DZWONEM :cry: !

Ok. 19.20 jechalem sobie we Wroclawiu ulica Oltaszynska(ktora znajduje sie jakies 2km. od mojego miejsca zamieszkania) przejechalem przez przejazd kolejowy, za ktorym jakies 10m. dalej z prawej strony jest ulica, z ktorej wyjezdzal katamaran z zamiarem skrecenia w lewo. Powinienem mu ustapic pierwszenstwa ale zawsze kiedy tedy przejezdzam(a jezdze czasami 4x dziennie) albo tam nikogo nie ma albo przede mna jada katamarany, ktore nie ustepuja a ja jade za nimi sadzac, ze nie trzeba. Nie ma tam zadnego znaku co oznacza, ze pierwszenstwo ma prawa strona. Jak zobaczylem ten samochod pomyslalem zeby go przepuscic ale nigdy tego nie robilem a z naprzeciwka jechal inny samochod, wiec myslalem, ze ten facet i tak nie wlaczy sie do ruchu bo uderzy w tego, ktory jedzie z naprzeciwka(najglupsza mysl w moim zyciu :P ). Jednak ten z naprzeciwka przejechal szybciej ode mnie a ten z bocznej od razu wyjechal na mnie, bo mnie nie zauwazyl 8O :P . Uderzylem w jego prawy klosz, przejechalem jakies 7m. szliwujac po ziemi. Nie wiem jak to sie stalo ale skuter jest uszkodzony z obydwu stron. Facet szybko podbiegl pytajac czy nic mi nie jest. Ja odpowiedzialem, ze nie, a on pobiegl zaparkowac auto zeby nie tamowac ruchu. Przybiegl i podniusl skuter, ktory lezal na mojej nodze. Byl swiecie przekonany, ze to jego wina, a jego mina wygladala tak jakby byl zdziwiony, ze ja wogule zyje, a na dodatek nic mi nie jest, prucz paru otarc na nogach. Polowa skutera skasowana a u niego zbity lewy klosz, urwana rejstracja i porysowany zderzak. Powiedzial, ze mozemy spisac umowe i koszta naprawy skutera obejmie jego ubezpieczenie. Pomyslalem, ze to dobry pomysl ale wiem, ze w tym roku weszla ustawa, ze nawet do malej stluczki trzeba wezwac policje(nie wiedzialem, ze zniesli ta ustawe :P ) Wiec wezwalismy policje :P przyjechali prawie po godzinie :!: Dostalem mandat w wysokosci 100zl i zabrali mi dowod rejstracyjny do czasu zrobienia przegladu powypadkowego. Teraz mnie rypie prawe kolano ale wszystko jest ok. Koszty naprawy to bedzie jakies 1000zl. z hakiem 8O :P A ja chcialem isc teraz na prawko kat. A i B.

Nikomu nie zycze takiego zakonczenia sezonu!!!

Mysle, ze zgubila mnie rutyna i glupota :P

Pozdro dla wszystkich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zgubila mnie rutyna i glupota :P  

Przykro mi to stwierdzić, ale to niestety prawda. W ruchu nigdy nie jest tak jak wczoraj - bo wczoraj było inaczej. Świadomie wystawiłeś się na strzał, bo wiedziałeś, że nie masz pierwszeństwa - koleś który wyjechał zapewne nie wiedział, że tam jest "taki zwyczaj". Generalnie: jazda "na pamięć" jest przesłanką do wypadku (myślę, że to ok 50% pewności wypadku - resztę, prędzej czy później, dołożą inni użytkownicy drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że zgubił Cie brak znajomości przepisów

W tej sytuacji akorat znalem przepisy i wiedzialem, ze powinienem ustapic. Jednak nie ustapilem z przyzwyczajenia jak napisalem wyzej, bo zawsze jak tamtedy przejezdzalem to stojacy z prawej strony zawsze puszczali tych, ktorzy jada tak jak ja(albo mi sie zdawalo, ze puszczali, bo jak napisalem to chyba my zawsze wymuszalismy). Dlatego to byla czysta glupota spowodowana glupim nawykiem.

Wstyd mi troche za to co zrobilem :oops:

Przykro mi to stwierdzić, ale to niestety prawda. W ruchu nigdy nie jest tak jak wczoraj - bo wczoraj było inaczej. Świadomie wystawiłeś się na strzał, bo wiedziałeś, że nie masz pierwszeństwa  

Dzieki za zrozumienie.

wspolczuje Phantom...ja juz prawie zapomnialem jak to jest miec szlifa;)  

Ja tez, do wczoraj.

Pozdro dla wszystkich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kierowcy katamaranów mają znieczulicę na kierowców moto. Gdy ja miałem szlifa rok temu w sierpniu, wpadłem w shimmy w zakręcie przy 100kmh ale całe szczęście że szlifowałem środkiem drogi a nie wpadłem na jakąś latarnię :P moto dokładnie na środku drogi leżało ja przed, zatrzymało się 5 katamaranów, pierwszego prowadziła kobieta około 45 lat, pierwsze co usłyszałem jak się podniosłem (od tej kobietki) to: "dobrze Ci tak ja wiem jak wy jeździcie" i odjechala, dopiero z 4 pojazdu gość pomógł mi podnieść sprzeta i pytał czy nic mi nie jest. To są polscy kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ona to co, mistrz kierownicy :P ?

Ja, zazwyczaj jak spotykam babke w katamaranie na drodze to mnie szlag trafia :x .

Nie mowie, ze wszystkie tak jezdza bo wiem, ze niektore potrafia jezdzic lepiej niz niektorzy z naszej plci. Tylko dlaczego zawsze musze trafic na stereotyp blondynki(nie obrazajac blondynek :P ) za kierownica?

Kiedys nawet jak zaswiecilo sie zielone swiatlo to babka byla tak zajeta dlubaniem w uchu, ze nie zauwazyla:lol: Powaga, widziala to nawet moja dziewczyna jadaca ze mna.(a mowia, ze faceci sa oblesni :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...