Skocz do zawartości

Yamaha YZF R6 - pytania, opinie, oceny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Moja 280 leci i to najprawdopodbniej maks, chociaz dlugo nie wytrzymalem przy tej predkosci, moze by jeszcze o 1 podskoczylo. R6 2007.

 

Kurde dopiero zobaczylem ze chodzi o 03-05 :)

Edytowane przez bles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grzebałem trochę przed napisaniem tego tematu - ale interesujących mnie rzeczy nie znalazłem ;p (mimo ,że przeczytałem kilka tematów o r6)

 

Jak to jest z tą r6 - kiedy zmienili jej design? (z tego co wiem to było co najmniej 2 zmiany - kolo 2004? i kolo 2008?)

 

Czym różni się yamaha r6 od Yamahy YZF r6 - a może to to samo :/? - pytania może dla niektórych oczywiste - może nawet głupie - ale dopiero wsiąkam w temat ;)

 

Może ktoś w ostatnim czasie kupował r6 - albo siedzi w temacie po prostu - Ile co najmniej trzeba dać za porządnie utrzymana r6 już w nowym stylu

(http://www.project-r.co.uk/images/twobros/2006_yama_R6_side_web.jpg)

 

Ew. może kojarzycie motor podobny kształtami a tańszy :P?

 

Nie wiem dlaczego - ale zakochałem się w tym modelu od pierwszego wejrzenia - ale nie wiem czy to nie jednak za wysoko postawiona poprzeczka - pierwszy motor

 

 

Zdaję sobię sprawę ,że post jest napisany szczyptę chaotycznie - ale dużo rzeczy chciałem w niem zawrzeć ,a i tak prawdopodobnie połowa mi umknęła :D

 

 

Edit

O przypomniałem sobie - jak wygląda sprawa z trwałością Yamahy ?

Czytałem ,że we wcześniejszych modelach (2000) był problem z 2 biegiem - tylko w tych starszych?

I ostatnie - Czy ,rzeczywiście wysokie osoby odczuwają na nim dyskomfort? (bolące nadgarstki)

Edytowane przez Gumish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele chodziły jakoś tak

98,99,00

01,02

03,04,05

06,07

08 -

To ze na boku nie pisze YZF to nie znaczy ze to R6 bez YZF :biggrin: Moze masz mętlik w głowie, bo chodził YZF600R - tzw Thundercat, którego juz w EU nie produkuja - tylko chyba jeszcze w USA, albo juz nawet nie.

Co do kupna R6 z 06,07 to pewnie kupisz juz jakies trupy za 18-19 tysi, ale jak chcesz kupić cos dobrego porzadnie utrzymanego - jak to napisałeś, to musisz sie rozgladac za moto w cenie 23-25 tysi.

Jest moto podobne kształtami i tańsze - jakąś tam popierdówka z Yamahy - TZR i to bym ci raczej polecał niż R6

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem Ci ze ja swoja R6 2007 kupilem w te wakacje, rocznik 2007 zaplacilem 21 tys Motor mial przejechane 1600 km wiec praktycznie dopiero co dotarty, doslownie bez sladow uzytkowania. Jest to moj pierwszy motocykl. Wczesniej cisnalem na jakis lipnych motorynach, skuterach i rozwalonych crossach. Potem przejechalem sie pare razy na R6 znajomego i gixxerze 1000. I wiedzialem ze r6 to jest to. do konca sezonu przejechalem z 2000 km i jestem mega zadowolony z zakupu. Prawko robie co prawda dopiero jak sniegi stopnieja, co nie zmienia faktu ze na R6 jezdzi sie super (oczywiscie trzeba brac pod uwage stan drog, bo po dziurawych jezdzi sie beznadziejnie). Zdaje sobie sprawe ze czasem latalem za szybko ale po przekroczeniu 50 kmh R6 jest tak lekka i zwinna jak rower, bajecznie prosto sie prowadzi.

 

jak nie czujesz sie na silach to kup nowa R-125 wyglada podobnie do R6. ja tam nikogo sie o pozwolenie nie pytalem czy R6 jest ok na pierwsze moto. Chcialem ja i kupilem i jest rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie. jakos 2 lata temu pisalem tutaj odnosnie r6 i f4. nie moglem sie zdecydowac i kupilem jednak honde. przejezdzilem nia tylko jeden sezon (okolo 5tys.) bo mimo ze fajny motorek i z wieloma dodatkami akurat mi sie trafil ale mnie znudzil. i nie chodzi mi o brak mocy albo cos takiego. poprostu przestala mi sie podobac stylistycznie (jedna kanapa, predkosciomierz na wskazowy, brak led z tylu i pojedyncza lampa z przodu). na zlotach stojac kolo r6 troszke wygladalo jakbym na turystyku siedzial :) czasem denerwowala mnie pozycja za kiera - zbyt wyprostowana i w trasie kladlem sie na baku z nogami na tylnych podnozkach, ale nie o cbr mialem pisac. teraz mamy przed soba nowy sezon i kolejny raz czaje sie na r6 (rok 2001-2002) i tutaj mam prosbe do wszystkich co mieli okazje dosiadac i r6 i f4 (gaznik). i dlatego mam kilka pytan odnosnie porownan.

 

1) czy kupujac yamahe bede rozczarowany po przesiadce z cbr?

2) czy shimmy bez amorka bedzie latwiej zalapac niz na hondzie?

3) czy roznica w mocy, a dokladniej "dziura w obrotach" jest odczuwalna miedzy tymi modelami?

4) jak to jest z ta wysokoscia siedzenia r6 vs. f4?

5) i jak w porownaniu do tych obu motorkow wyglada gabarytowo k1 bo tez mi smiga po glowie? duzo wiekszy?

 

jesli temat juz umarl to trudno. z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. jakos 2 lata temu pisalem tutaj odnosnie r6 i f4. nie moglem sie zdecydowac i kupilem jednak honde. przejezdzilem nia tylko jeden sezon (okolo 5tys.) bo mimo ze fajny motorek i z wieloma dodatkami akurat mi sie trafil ale mnie znudzil. i nie chodzi mi o brak mocy albo cos takiego. poprostu przestala mi sie podobac stylistycznie (jedna kanapa, predkosciomierz na wskazowy, brak led z tylu i pojedyncza lampa z przodu). na zlotach stojac kolo r6 troszke wygladalo jakbym na turystyku siedzial :) czasem denerwowala mnie pozycja za kiera - zbyt wyprostowana i w trasie kladlem sie na baku z nogami na tylnych podnozkach, ale nie o cbr mialem pisac. teraz mamy przed soba nowy sezon i kolejny raz czaje sie na r6 (rok 2001-2002) i tutaj mam prosbe do wszystkich co mieli okazje dosiadac i r6 i f4 (gaznik). i dlatego mam kilka pytan odnosnie porownan.

 

1) czy kupujac yamahe bede rozczarowany po przesiadce z cbr?

2) czy shimmy bez amorka bedzie latwiej zalapac niz na hondzie?

3) czy roznica w mocy, a dokladniej "dziura w obrotach" jest odczuwalna miedzy tymi modelami?

4) jak to jest z ta wysokoscia siedzenia r6 vs. f4?

5) i jak w porownaniu do tych obu motorkow wyglada gabarytowo k1 bo tez mi smiga po glowie? duzo wiekszy?

 

jesli temat juz umarl to trudno. z gory dzieki za info

 

 

Witaj

akurat ja przesiadem sie z F4 na R6 z 1999

1. ja byłem miło zaskoczony jesli chodzi o R6

2. shimy nie doświadczyłem (amorka nie mam) - może za wolno jeżdże

3. moc pow 8 tys bez porównania, R6 to rakieta

4.R6 wybrałem m.in. z tego powodu że jestem dość niski i potrzebowałem coś co ma niżej kanapę

5.też przymieżałem sie do K1, też mi sie zaje....ie podoba ale jest wieksza a dla mnie każdy cm robi różnice

 

 

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechalem sie jeszcz ekolegi R6 2001. Zawsze mowilem, mu ze cos jest nie tak z lozyskiem glowki ramy. Kiera przy gwaltownym przyspieszenieu, przy zmienie biegow odchodizla, kolebotala lekko na boki, z etak pwoiem. W mojej R6 99r te zjawisko nie wystepuje.

Wracajac do dzisiejszego dnia i przejazdzki sam siebie zaskoczylem bo w taka shimme jeszcze nie wpadlem... Ruszylem ostrzej i przy gwaltownej zmienia na dwojke po chwili kierownica wpadla mi w shimmy... Przod latal od lewej do prawej, ze kolanami pukalem o bak motocykla. Wszystko sie dzialo na rownym asfalcie. Mimo wszystko odposcilem gaz zlapalem z calych sil kierownice i jakos wyszedlem z opresji...

Edytowane przez Lukas_dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechalem sie jeszcz ekolegi R6 2001. Zawsze mowilem, mu ze cos jest nie tak z lozyskiem glowki ramy. Kiera przy gwaltownym przyspieszenieu, przy zmienie biegow odchodizla, kolebotala lekko na boki, z etak pwoiem. W mojej R6 99r te zjawisko nie wystepuje.

Wracajac do dzisiejszego dnia i przejazdzki sam siebie zaskoczylem bo w taka shimme jeszcze nie wpadlem... Ruszylem ostrzej i przy gwaltownej zmienia na dwojke po chwili kierownica wpadla mi w shimmy... Przod latal od lewej do prawej, ze kolanami pukalem o bak motocykla. Wszystko sie dzialo na rownym asfalcie. Mimo wszystko odposcilem gaz zlapalem z calych sil kierownice i jakos wyszedlem z opresji...

trzeba zainwestować w amorek skrętu

 

koniecznie

 

mnie też to czeka

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...