Skocz do zawartości

Wymiana uszczelniaczy zaworowych (...jaki koszt ?)


SebJaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Będę musiał przed następnym sezonem wymienić uszczelniacze zaworowe.

(...ktoś mi doradził to zrobić)

Nie będę tego robił sam lecz komuś zlecę bo się na tym nie znam.

Powiedzcie mi jakie to są koszty z GPZ 500 abym wiedział czy mnie ktoś nie naciąga.

 

Pozdrawiam

SebJaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idaho, zapomniałeś jeszcze o lekim spalnowaniu głwicy. Wiem, że są rózna opinie na ten temat, ale ja forsuję opinię, że powinno się to robić - koszt nie jest duży. Warto też przy okazji sprawdzić szczelnośc zaworów, prowadnice itp. Na prewno podniesie to koszt naprawy, ale najważniejsze jest chyba by zrobić to raz a dobrze.

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice trzeba sprawdzić na płycie traserskiej, jeśli nie jest odkształcona, to nie trzeba planować.

 

Można i tak, ale ja najczesciej ja każe zebrać minimalnie, żeby wyrównac wszystkie niewrówności czy wżery (jak są), które się potrafią pojawiać nawet na pozornie prostej głowicy. A już na pewno robię to jak uszczelka poszła (pod głowicą oczywiście). Nie ma uogólniać - jedno jest pewne, trezba brać taką opcję pod uwagę, tak samo jak docieranie zaworów itp.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolować należy ale nadgorliwie planować nie ponieważ te silniki mają z zasady wałek w głowicy i w ten sposób zmieniamy odległość między zębatkami.

Jest na to sposób stosując grubszą uszczelkę pod cylindry tylko kto to robi dla klienta?

Ja czasami planuję poprzez szlifowanie na magnesówce i nabijam w widocznym miejscu informację o ile jast niższa np -0.12

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...