Skocz do zawartości

Jakie enduro na początek?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Gdyby to byl moj dzial - juz bys mial 5eczke ostrzezen. Ale trzymam sie regol i ostrzezen za nie swoj dzial nie daje

 

Mhmm, tu proszę trzymać się reguł.

 

Dadi0 nie prowokuj mnie, bardzo proszę. Ostatni raz w działach w których moderuję, ze szczególnym uwzględnieniem Motorowerów, Enduro i Humoru.

 

Do reszty w temacie apel - jeżeli znów zobaczę podobne pyskówki w tym temacie lub czatowanie bez sensu (dotyczy to większości udzielających się w tym temacie, w tym Ciebie Ice - przejrzyj swoje posty w tym temacie....) to zblokuję temat, a jak sprawy pójdą za daleko to go wywalę w kosmos na amen i polesie się zimna woda na rozgrzane głowy, choć szkoda wiedzy.

 

Tak czy siak, użytkownik dzidek___ który założył temat po to, byście mu pomogli, będzie miał taki pożytek ze swojego wywalonego tematu, jak niewidomy z kina domowego. Gratuluję pomocy udzielonej dzidkowi___

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmm, tu proszę trzymać się reguł.

łoo jaaa ;) . Pisalem sobie ten wyraz 6x i ani tak, ani tak nie wygladal dobrze. Ehh... Humanista ;) .

 

Aby, bylo na temat ... eee ... zaraz spojrze o czym w ogole byl ten topic... Aaa.

 

Wiec polecam DT125, jest to typowo lesne moto. Zawieszenie pozwala na jazde nawet w ... srednim terenie, natomiast elastyka silnika ;) nadaje sie idealnie do rozpoczecia przygody z 2oo. 8)

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeczytac napis' date=' żeby wiedzieć co to za motocykl??[/quote']

 

Nie ale KTM SX 125/200/250 jest niemal identyczny tak więc nie wiem czy to jest 125, 200 lub 250

 

To akurat bardzo łatwo poznać po wielkości dyfuzora i po dźwięku silnika ;)

 

Co do motocykla enduro, to tak samo jak Strzalek polecam DT 125 (bardzo sympatyczny sprzęt)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem niedawno z kolegą który miał Suzuki Rm 250 i mówił że remont silnika robił mniej więcej co 150-200 litrów benzyny czyli dużo więcej niz 30 godzin jazdy.

 

... jak to obliczyles? Moze na wstepie powiedz mi ile wg. ciebie pali RM250 ?!

 

Jak na moje oko, robil remont po ok. 25h ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ze spokojem koledzy i bez nerwów w temacie, nie jest nam to tu potrzebne.

 

Ostatnio zredefiniowałem swoje podejście do wyżyłowanych 2T - 125 i 250. W sumie po dłuższych rozmowach ze znajomymi jeżdżącymi na takich motocyklach.

 

Przy dobrych olejach tłok w 125 powinien wystarczyć na dobre 50 godzin jazdy w lajtowym stylu (20 h na torze - OK, ale w lekkim terenie 50 h spokojnie da radę).

 

W 250 ccm ten czas jeszcze wydłuży się, myślę, że nawet do 70 h, czyli na oko licząc sezon.

 

Nie są to wyssane z palca wyliczenia. Te wnioski zbierałeem od czasu gdy napisałem, że tłok w 125 ccm starcza na 20 h. Owszem, w motocrossie tak, w enduro ma dłuższą żywotność.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych olejach tłok w 125 powinien wystarczyć na dobre 50 godzin jazdy

no tak tylko zależy jeszcze co to znaczy że tłok "wystarczy". bo dla jednych tłok jest zużyty gdy ledwo co się starł i silnik stracił 0,1KM, a dla innych tłok sie wymienia gdy juz ma takie luzy ze staje w poprzek cylindra ;) wtedy zazwyczaj nikasil jest ostro zjechany i mozliwe ze nawet trzeba kupic tłok o dwie selekcje dalej.

ja na tym tłoku co mam przejeździlem na pewno wiecej niz 30 godzin, a do tego poprzedni wlasciciel jeszcze na nim jezdzil. nikasil jest w dobrym stanie, a na tłoku widac jeszcze slady po obróbce w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...