Skocz do zawartości

Pegaso 650 - uwagi


miro_N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło, że byłem przy "urodzinach" motocyklisty ;) Po wszelkich simsonkach i herkulesach (bez urazy 8) ) młodszy kolega, z moją i, mam nadzieję bożą, pomocą wziął i nabył drogą kupna Aprilię Pegaso 650 AD 1995 ;)

Pomny uwag forumowiczów usiłowałem skorzystać z wyszukiwarki, ale... No nie mam ochoty, jak MarianKa wpisywać: hamulec, hamulec, hamólec itp..a po wpisaniu aprilia, pegaso, 650 itp niewiele wyszło. Jak coś skaszaniłem, to trudno, obciach. Jeśli jednak rzeczywiście niewiele w 4umowych zasobach jest o tej maszynce, to prosiłbym o jakieś linki, uwagi, doświadczenia. Przekażę młodemu adeptowi.

 

I przyznam, jestem pod wrażeniem. Nie zaglądałem za bardzo dotąd na "bezdroża" pozostając wierny jazdom turstyczno -"kontemplacyjnym", ale w czasie jazdy próbnej okazało się, że i tam drzemie "coś" :twisted: No, ale to inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło' date=' że byłem przy "urodzinach" motocyklisty ;) Po wszelkich simsonkach i herkulesach (bez urazy 8) ) młodszy kolega, z moją i, mam nadzieję bożą, pomocą wziął i nabył drogą kupna Aprilię Pegaso 650 AD 1995 ;)

Pomny uwag forumowiczów usiłowałem skorzystać z wyszukiwarki, ale... No nie mam ochoty, jak MarianKa wpisywać: hamulec, hamulec, hamólec itp..a po wpisaniu aprilia, pegaso, 650 itp niewiele wyszło. Jak coś skaszaniłem, to trudno, obciach. Jeśli jednak rzeczywiście niewiele w 4umowych zasobach jest o tej maszynce, to prosiłbym o jakieś linki, uwagi, doświadczenia. Przekażę młodemu adeptowi.

 

I przyznam, jestem pod wrażeniem. Nie zaglądałem za bardzo dotąd na "bezdroża" pozostając wierny jazdom turstyczno -"kontemplacyjnym", ale w czasie jazdy próbnej okazało się, że i tam drzemie "coś" :twisted: No, ale to inny temat...[/quote']

 

no no pegaso to naprawde sliczny motorek, z tego co kojarze ale moge sie mylic aprilla stosuje w nim ten sam silniczek rotaxa co BMW w swoim F650. nie wiem jak z reszta ale to raczej dobra firma i chyba nie powinno byc z moto wiekszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarze ale moge sie mylic aprilla stosuje w nim ten sam silniczek rotaxa co BMW w swoim F650. nie wiem jak z reszta ale to raczej dobra firma i chyba nie powinno byc z moto wiekszych problemow

Dobrze kojarzysz. w którymś ŚM jest porównanie Pegaso BMW f650. Mimo, że aprilia jest tańsza o 12 tyś to wygrywała w niektórych porównaniach więc to świadczy o wysokiej klasie tego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd aprilka sprawuje się bardzo dobrze, Młody jest w siódmym niebie :P . Faktycznie silnik rotaxa ten sam, co w BMW, ma pozytywne opinie :lapagora: , co sprawdziłem u innych źródeł. Nie sądziłem jednak, że jest to tak rzadko spotykany, czy też znany model wsród doświadczonych 4umowiczów :| , ale nic to.

Pozdrawiam

Miro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :mrgreen:

 

Sa niedawno interesowałem się tym modelem, bo też jakieś dziwne impulsy kierowały mnie ku maszynom typu enduro :P

 

Miałem okazję trochę pojeździć pegaso,ale z rocznika 98. Moje wrażenia były jak najbardziej pozytywne. Musiałem trochę się przyzwyczaić do jazdy jednocylindrowcem, ale poszło bardzo szybko i jazda stała się przyjemnością.

Muszę przyznać, że motocykl dosyć zwinny, żwawy no i szybki.

Pozycja za kierownica wyprostowana, co było dla mnie tez zakoczeniem i musiałem się nieco oswoić po przesiadce z motocykla typowo szosowego :mrgreen:

Miałem małe zastrzeżenia do przedniego hamulca. Jedna tarcza to chyba nieco za mało jak na ten motocykl. Siła hamowania nieco za słaba(zwłasza jadąc we dwójke) i nawet przy masywnym widelcu teleskopowym, przy ostrym hamowaniu występowało jego minimalne skręcanie.

Jednak ten mankament nie jest chyba w stanie przyćmić wielu zalet tego motocykla :P

Sprzęt nietuzinkowy i rzadko widuje się go na drodze, co tez jest jakby jego plusem.

Kolega jeździl pegaso trzy sezony i motocykl okazał sie sprzętem niezwykle bezawaryjnym. Oprócz podstawowych czynnosci serwisowych nie trzeba było w motocyklu grzebać :mrgreen:

 

Silnik faktycznie jest ausriacką konstrukcja Rotaxa, z tym że Aprilia pozostała przy pięciu zaworach, a BMW w swoim F 650 zastosowało cztery.

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :P Teraz już z prawie czystym sumieniem (czy kiedykolwiek było czyste :mrgreen:) poklepię Młodego, no, dobry wybór :lapagora:

Co do pozycji, to dla mnie mniejsza niespodzianka :mrgreen: , ale dziwnie mieć tak blisko przód (widły). Też mam wątpliwości, co do jednej tarczy, ale przy jednej osobie i tej wadze nie powinno być problemów.

Najbardziej cieszy potwierdzenie o bezawaryjności (lub niewielkiej :P )

Pozdrówka

Miro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...