Skocz do zawartości

kolejna zagwozdka tym razem Honda Xr 650 R Dakar


giero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiec szukajac caly czas maszyny przypadkiem natknalem sie na oferte Hondy XR 650 R z roku 2000 ktora nie przypomina klasycznej XR bo jest obudowana i stuningowana. Po wniknieciu w temat okazalo sie ze brala udzial w rajdzie Dakar w 2001 i nie dojechala ;). Nie dojechala ze wzgledu na kontuzje kierowcy i co domyslniejszym nie trzeba juz bedzie za duzo tlumaczyc. Dodam tylko ze moto jest w Polsce. Facet ktory chce to sprzedac twierdzi ze wymienil w tym moto wszystkie materialy eksploatacyjne typu :

tłok, pierścienie, zawory i dźwigienki zaworowe, uszczelniacze zaworowe, wałek rozrządu, zimering łożyska, zimering zmiany biegów, wszystkie łożyska, komplet naprawczy amortyzatora, komplet uszczelek, nowe płyny, filtr i olej

 

ten obecny wlasciciel po remoncie zrobil na nim kilka tysiecy jezdzac po europie

moto ma 4 zbiorniki na sume okolo 50 litrow stad sugerowany zasieg 1000 km (nie wiem kto tak ekonomicznie jezdzi)

ma tez zmieniony wydech, stuningowany gaznik, dolot i filtr powietrza, poprawiona wentylacje chlodnicy

przednie zawieszenie niestety jest seryjne a za dostawienie ohlinsa (nie wiem w jakim stanie) sprzedajacy chce 7 tys zl.

moto wizualnie (zdjecia) juz troche przeszlo no ale Dakar to nie przedszkole, choc oczywiscie nie mozna powiedziec ze jest dobity,

XR to nie jest sprzet max wyczynowy jednak juz swoje potrafi a po tuningu moze spelnic sie nawet jako maszyna wyczynowa bo takie wlasnie motorki wciaz startuja w Dakarze i nawet niektorym udaje sie dojechac na mete. Czachor dojechal choc walczyl defektami i to wlasnie byla dokladnie taka maszyna.

cena nie jest niska i za ta moglbym miec KTM adventure z niskim przebiegiem i juz bardziej profesjonalnym zawieszeniem. Jednak: honda nie jest zla firma, moc w hondzie nie ustepuje KTM-owi, KTM aby stanac w szranki w jakims rajdzie afrykanskim czy podobnym przedsiewzieciu wymagalbym mega inwestycji (mowie o samym moto) a hodna niewiele (zawieszenie przednie, GPS) reszta juz jest.

jestem zmieszany

podpowiedzcie cos

prosze jednak o konstruktywne opinie a nie w stylu: skoro chlopaki przesiedli sie na KTM to cos to znaczy

wiem ze znaczy ale to rowniez polityka i pieniadze ja prosze o odniesienie sie do mojej sytuacji bo chlopaki maja sponsora i nie musza sie martwic o maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, super sprzet. Honda slynie z wytrzymalosci i niezawodnosci a jak jest jeszcze dobrze przygotowana to juz zupelne miodzio.

Ma jednak jedna wade - brak elektrycznego rozrusznika, a kopnac 650 po kolejnej wywrotce na rajdzie to juz nie jest tak prosto - ale jesli Ci to nie przeszkadza to bierz, bo drugiego takiego egzemplarza nie znajdziesz.

Piekna maszynka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...