Skocz do zawartości

czujnik obrotów w hd road kingu z 2002r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcę obniżyć obroty w moim kingu i musze wiedzieć gdzie szukać czujnika obrotów. Podobno tam jest zagadka...Robiłem sporo rzeczy przy swoim HD, ale elektroniki się nie chwytałem bo się po prostu nie znam. Chcę zmniejszyć wolne obroty.

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czujnik obrotów nie nie ma nic wspólnego z obrotami? To może czujnik położenia przepustnicy nie ma nic wspólnego z przepustnicą i czujnik temperatury z temperaturą? 😜

A teraz poważnie.

Jaką wartość mają wolne obroty? Do jakiej wartości chcesz zmniejszyć?

Jeśli są za wysokie to może być kilka przyczyn. Najczęściej może to być lewe powietrze na dolocie. Może być uszkodzona uszczelka pod kolektorem ssącym, uszczelki pod wtryskiwaczami, albo mapsensorem. Może też być za wysoko ustawiony zderzak przepustnicy. Może też być uszkodzony albo zabrudzony silniczek krokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz silnika w idealnym stanie, albo zmienionej pompy na HVHP, to ja bym nic nie kombinował. Będzie Ci się przycierał, a Ty nawet o tym nie będziesz wiedział. Ja wiem że potato jest fajne, ale to nie takie proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.05.2024 o 19:45, Stefan Kowalski napisał:

Jak to czujnik obrotów nie nie ma nic wspólnego z obrotami? To może czujnik położenia przepustnicy nie ma nic wspólnego z przepustnicą i czujnik temperatury z temperaturą? 😜

A teraz poważnie.

Jaką wartość mają wolne obroty? Do jakiej wartości chcesz zmniejszyć?

 

Jeśli są za wysokie to może być kilka przyczyn. Najczęściej może to być lewe powietrze na dolocie. Może być uszkodzona uszczelka pod kolektorem ssącym, uszczelki pod wtryskiwaczami, albo mapsensorem. Może też być za wysoko ustawiony zderzak przepustnicy. Może też być uszkodzony albo zabrudzony silniczek krokowy.

CZeść!

Masz rację ZDERZAK!!! ja to nazwałem ogranicznikiem. Aje jest tam coś w rodzaju śruby (chyba stożkowej) której się za bardzo nie da ruszyć. (trudny dostęp) Jak ją ruszyć --- żeby nie zniszczyć. Mogę oczywiście rozebrać, nowy gwint zrobić, ale chciałbym zachować to w orginale.

Jak byś mógł to odpowiedź napisz na adres:  [email protected]

Nie umiem się poruszać po tym forum

Pozdrawiam - -Darek

2 minuty temu, honda1200 napisał:

CZeść!

Masz rację ZDERZAK!!! ja to nazwałem ogranicznikiem. Aje jest tam coś w rodzaju śruby (chyba stożkowej) której się za bardzo nie da ruszyć. (trudny dostęp) Jak ją ruszyć --- żeby nie zniszczyć. Mogę oczywiście rozebrać, nowy gwint zrobić, ale chciałbym zachować to w orginale.

Jak byś mógł to odpowiedź napisz na adres:  [email protected]

Nie umiem się poruszać po tym forum

Pozdrawiam - -Darek

Jeszcze raz--zapomniałem.. Chcę zmniejszyć obroty do patataj - patataj, jak w HD shovlu i nie ważne czy wał się wytłucze czy nie. przecież nie stoję godzinami na wolnych obrotach. 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest trudny dostęp do śruby regulującej dolna pozycje przepustnicy i ingerencja w nią wymagałaby gwintowania, albo innych przeróbek to nie jest to przyczyną.

By to potwierdzić wystarczy zdemontować przepustnice i spojrzeć przez nią pod światło. W silnikach na wtrysku jak jest zwolniona, to całkowicie zasłania przelot powietrza.

W Twoim przypadku problem leży raczej w regulatorze obrotów, albo w czujnikach mających na niego wpływ. Raczej nie ustawisz super niskich obrotów, jak w starych gaźnikowych silnikach. Wartość wolnych obrotów jest ustawiona w sterowniku ECU silnika. Jedynie można dążyć do przywrócenia sprawności jeśli coś nie działa tak jak powinno.

Jaka wartość obecnie mają wolne obroty?

Edytowane przez Stefan Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...